Switch to mobile version. Augšup

Audita izziņas

Audita izziņas

  • Efektīvākai informācijas apmaiņai izveidota standartizēta audita izziņas forma
  • Nepieciešamības gadījumā ir pieejamas arī papildu audita izziņas pēc nestandarta pieprasījuma

Lai paātrinātu izziņu sagatavošanas un izsniegšanas laiku, piedāvājam standarta formu audita izziņām, kas tiek izsniegtas atbilstoši revidentu, auditoru vai auditoruzņēmumu pieprasījumam.

Kas ir audita izziņa?

Audita izziņa – izziņa, kas nepieciešama revidentiem un auditoriem, sagatavojot atzinumu par uzņēmuma gada pārskatu vai veicot cita veida auditu uzņēmumā.

Kas ir auditors?

Auditors – zvērināts revidents, revidents, auditors vai auditoru kompānija, kas pieprasa oficiālu informāciju no visām komercbankām, kur uzņēmumam ir atvērti konti vai kur uzņēmums ir reģistrēts kā klients un izmanto noteiktus pakalpojumus.

Kā pareizi noformēt auditora pieprasījumu?

Lai banka varētu sniegt ziņas, auditors uzņēmuma vārdā sagatavo atbilstoši noformētu pieprasījumu konkrētai komercbankai (vai vienlaicīgi vairākām komercbankām):

  • pieprasījumu ir parakstījis uzņēmuma pilnvarotais/paraksttiesīgais pārstāvis;
  • pieprasījumā ir uzņēmuma piekrišana/apliecinājums ziņu sniegšanai auditoram par uzņēmumu;
  • pieprasījumā ir norādīts atbildes saņemšanas veids (piemēram, pa pastu uz noteiktu adresi, e-pastā ar elektronisko parakstu).

Pieprasījuma iesniegšanas veidi

Auditora pieprasījumu iespējams iesniegt:

  • pa pastu/pasta sūtījumā;
  • e-pastā ar drošu elektronisko parakstu vai
  • bankas filiālē.

Bankas sniegtā informācija auditoram

Atbildot uz auditora sākotnēju pieprasījumu, banka sagatavo standartizētu audita izziņu (neatkarīgi no pieprasītās informācijas apjoma). Papildus Jūs varat pieprasīt informāciju, kas nav iekļauta audita izziņas standarta formā. Saskaņā ar Vienoto pakalpojumu cenrādi par šādu audita izziņu tiek piemērota komisijas maksa ‘Par nestandarta pieprasījumu’.

Aicinām iepazīties ar standarta audita izziņas paraugu:

Standartizētas audita izziņas paraugs

Uzņēmēja komplekti

Izdevīgs risinājums Jūsu ikdienas finanšu darījumiem

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.