Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2021 04 28 - 08:25

SEB grupas Latvijā 2021. gada pirmā ceturkšņa rezultāti

 • Par trešdaļu lielāks pieškirtais finansējums mājokļu kreditēšanā – atbalsts Latvijas mājsaimniecībām;
 • SEB-Indeksu plāns – Latvijā jauns risinājums, kā rūpēties par sabiedrības ilgtspējīgu labklājības attīstību;
 • SEB Grupas darbības paplašināšana Ziemeļeiropā un partnerību ar Google - loģisks turpinājums paplašināšanās iniciatīvai;
 • Ieva Tetere: ”Mazinoties ierobežojumiem un ekonomikai atgūstoties, uzņēmējiem būs jāturpina izmantot e-komercijas iespējas, ieguldot jaunās tehnoloģijās. Būtiski, lai jaunās investīcijas virzītos ilgtspējīgas un zaļās ekonomikas virzienā.”.

Šī gada pirmajā ceturksnī SEB grupas Latvijā peļņa pēc nodokļu nomaksas ir palielinājusies par 6 miljoniem eiro un sasniedza 15 miljonus. Peļņas rezultātu ietekmēja uzkrājuma apjoma samazināšana paredzamajiem kredītzaudējumiem, ko banka pirms gada izveidoja, atbildīgi vērtējot ar klientu biznesu saistītos riskus un saistību izpildi. Bankas kredītu portfelis ir stabils un tā kvalitāte ir laba.

Kopējā SEB piešķirtā aizdevuma summa klientiem 2021. gada trīs mēnešos sasniedza 180 miljonus eiro, kas ir par 4% mazāk nekā 2020. gadā, ko ietekmēja vēl joprojām zemā aktivitāte uzņēmumu segmentā. Pieaugums vērojams mājsaimniecību kreditēšanā – no jauna piešķirtais finansējums mājokļa iegādei vai remontam sasniedza 42 miljonus eiro, kas ir par 35% vairāk nekā pirms gada.

Kopējā kredītportfeļa izaugsme bankā saglabājās veselīga 0,5% un kopējais noguldījumu apjoms SEB bankā 2021. gada 31. martā bija 3,7 miljardi eiro, kas par 25% pārsniedz noguldījumu apjomu 2020. gada marta beigās.

SEB grupas Latvijā aktīvi 2021. gada marta beigās bija 4,307 miljardi eiro, bet SEB grupas Latvijā kapitāls 425 miljoni eiro, kas ir attiecīgi par 12% un 7% vairāk salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni.

Komentējot pirmā ceturkšņa rezultātus, SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere norāda, ka Covid-19 krīzes raksturs ir radījis ļoti atšķirīgus apstākļus dažādām nozarēm ekonomikā un iepriekšējās krīzes rūdījums un mācības ir ļāvušas ar šo situāciju pietiekami veiksmīgi tikt galā arī banku nozarei.

“Pastiprinātie ierobežojumi būtiski samazināja patēriņa iespējas un pakalpojumu izmantošanu īpaši gada pirmajos mēnešos. Tikmēr labāki nosacījumi ir izveidojušies apstrādes rūpniecībā un nozarēs, kas spēj darboties attālinātā režīmā. Daudzas nozares, veiksmīgi izmantojot atbalsta mehānismus un pieejamo finansējumu, spējušas nodrošināt izaugsmi un darba vietu saglabāšanu vai pat pieaugumu.

Mazinoties ierobežojumiem, ekonomika sāks atgūties un gada otrajā pusē izaugsme varētu nostabilizēsies. Tomēr, domāju, Covid-19 ietekme saglabāsies ilgāk, nekā pašreizējie atbalsta pasākumi. Tādēļ uzņēmējiem jāturpina pielāgošanās, plašāk izmantojot e-komercijas iespējas, ieguldot jaunās tehnoloģijās un darbības efektivitātes celšanā. Būtiski, lai jaunās investīcijas virzītos ilgtspējīgas un zaļās ekonomikas virzienā.”

SEB Latvijā turpina sniegt atbalstu uzņēmējiem un rūpēties par sabiedrības ilgtermiņa labklājības attīstību

Neskatoties uz Covid ierobežojošiem faktoriem, SEB turpina sniegt atbalstu uzņēmējiem - kopā ar Mastercard SEB banka aicināja Latvijas FinTech jeb finanšu tehnoloģiju uzņēmumus pieteikties dalībai attīstības programmā Lighthouse, uzturējām dialogu ar MVU pārstāvjiem par to, ar kādiem izaicinājumiem šobrīd nākas saskarties un kā saredzēt jaunas iespējas uzņēmuma attīstībā un saglabājot konstruktīvu skatījumu uz komercplatību attīstību, ko apliecina 16 miljonu eiro finansējums t/c “Damme” Imantā.

Domājot par sabiedrības ilgtermiņa labklājības attīstību, SEB banka ieviesa līdz šim Latvijas pensiju 3. līmeņa tirgū nebijušu risinājumu – SEB-Indeksu plānu, kura aktīvi līdz pat 100% var tikt ieguldīti akciju tirgus indeksiem piesaistītos finanšu instrumentos. Līdz ar to šobrīd nodrošinām ikvienam vecumam un riska tolerances līmenim atbilstošāko uzkrāšanas stratēģiju – ar vidēju, vidēji augstu vai augstu riska līmeni.

SEB Grupa paplašina darbību Ziemeļeiropā un noslēdz partnerību ar Google

Arī SEB Grupa pirmajā ceturksnī turpināja attīstības ceļu, paplašinot savu darbību lielo uzņēmumu apkalpošanas segmentā vairākās Eiropas valstīs - Šveicē, Austrijā un Nīderlandē. Šis solis ir loģisks turpinājums paplašināšanās iniciatīvai ar mērķi sniegt plašākas iespējas lielo uzņēmumu segmenta klientiem, kuri aktīvi darbojas starptautiskajos tirgos un uzrādījuši paliekošu un mērķtiecīgu izaugsmes ambīciju.

SEB Grupas un Google Cloud noslēgtā stratēģiskā ilgtermiņa partnerība paātrinās bankas digitalizācijas procesu. SEB izmantos Google Cloud novatoriskās mākoņu tehnoloģijas un sadarbosies, lai saviem klientiem radītu jaunus pakalpojumus.

SEB grupas Latvijā finanšu rādītāji 2021. gada 3 mēnešos:

 • SEB grupas Latvijā ieņēmumi sasnieguši 26,2 miljonus eiro, par 1% vairāk nekā 2020. gada 3 mēnešos;
 • izmaksas bija 11,8 miljoni eiro, kas ir par 4% mazāk nekā pirms gada;
 • peļņa pirms uzkrājumiem sasniedza 14,4 miljonus eiro, par 6% vairāk nekā 2020. gada janvārī - martā;
 • laika posmā no 1. janvāra līdz 31. martam uzkrājumi paredzamiem kredītzaudējumiem samazināti 1,1 miljonu eiro apmērā;
 • pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem 2021. gada 3 mēnešos sasniegusi 14,8 miljonus eiro, kas ir par 77% vairāk nekā pirms gada;
 • kopējais noguldījumu apjoms SEB bankā 2021. gada 31. martā bija 3,7 miljardi eiro, kas par 25% pārsniedz noguldījumu apjomu 2020. gada marta beigās;
 • kopējais kredītportfelis 2021. gada marta beigās bija 3,1 miljardi eiro, t.i. par 0,5% vairāk nekā 2020. gada marta beigās;
 • kapitāls un rezerves 2021. gada 31. martā bija 425,6 miljoni eiro;
 • aktīvu apjoms, noslēdzoties 2021. gada martam, bija 4,3 miljardi eiro.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.