Switch to mobile version. Augšup

Maksājumi ar viedtālruni – bankas karte Jūsu telefonā

Maksājumi ar viedtālruni ļauj Jums:

 • Ātri un vienkārši veikt pirkumus, nopīkstinot telefonu pie maksājumu termināļa
 • Veikt maksājumus līdz 150 eiro Latvijā un ārzemēs
 • Izveidot savas Mastercard biznesa vai privātpersonas kartes digitālo versiju
 • Google Play

Maksājumi ar viedtālruni ir pieejami tikai Android operētājsistēmas ierīcēm

Uzstādīšana

 • Maksājumus ar viedtālruni var veikt ikviens SEB bankas klients, kuram ir Android tālrunis ar SEB lietotni un NFC norēķinu funkciju, kā arī internetbanka un vismaz viena Mastercard maksājumu vai kredītkarte. Kartei nav nepieciešama bezkontakta norēķinu funkcija.

1

Mobilās lietotnes sākuma izvēlnē nospiediet ”Aktivizējiet maksājumus ar viedtālruni” zem sadaļas ”Kartes”.

2

Sekojiet uzstādīšanas soļiem. Tad izvēlieties kartes, kurai vēlaties izveidot digitālās versijas, lai varētu veikt maksājumus ar viedtālruni.

3

Izvēlieties noklusējuma karti, kuru izmantosiet pirkumu apmaksai ar viedtālruni.

4

Dodiet lietotnei pieeju zvana funkcijai un nedaudz uzgaidiet, kamēr tiek izveidota digitālā versija.
Parādīt ekrānšāviņus

Ja neizdodas izveidot kartes digitālo versiju vai nav redzama ”Aktivizējiet maksājumus ar viedtālruni” sadaļa, veiciet pilnīgi jaunu pieslēgšanos lietotnei – atveriet izvēlni lietotnes sākuma ekrāna labajā augšējā stūrī, tad spiediet “Iziet” un PIN koda ekrānā vēlreiz nospiediet “Iziet”.

Maksājumu veikšana

 • Veiciet maksājumus gluži tāpat kā ar bezkontakta karti. Atbloķējiet sava tālruņa ekrānu vai atveriet SEB mobilo lietotni un nopīkstiniet telefonu pie maksājumu termināļa.
 • Maksājumus iespējams veikt tirdzniecības vietās, kas atbalsta bezkontakta norēķinus. Taču bezkontakta funkcija nav pieejama bankomātos (piemēram, lai izņemtu naudu).

Ja Jums neizdodas veikt maksājumus ar viedtālruni, pārliecinieties, ka:

 • Atbloķējat viedtālruņa ekrānu pirms maksājuma veikšanas un Jūsu tālrunī ir ieslēgta NFC;
 • Kartes digitālajai versijai lietotnes sadaļā “Kartes” – “Darījumi un limiti” ir ieslēgta funkcionalitāte “Pirkumi”;
 • Summa, kuru mēģināt apmaksāt, nepārsniedz kartes digitālajai versijai iestatīto Pirkuma limitu.

Maksājumu limiti

 • Maksājumus līdz 25 eiro varat veikt, neievadot PIN kodu. Taču mobilā lietotne drošības nolūkos ik pa laikam lūgs Jums apstiprināt savu identitāti ar PIN kodu vai pirkstu nospiedumu.
 • Maksājumi no 25 līdz 150 eiro ir jāapstiprina ar PIN kodu. Ar viedtālruni nevar samaksāt par pirkumiem, kas pārsniedz 150 eiro. Šādos gadījumos Jums jāizmanto karte.

Drošība

 • Maksājumi ar viedtālruni ir droši un standartiem atbilstoši. Vēl augstāku drošību Jūs varat garantēt, koriģējot maksājumu limitus, uzstādot viedtālrunim ekrāna bloķēšanu un drošu paroli, regulāri atjauninot tālruņa programmatūru, kā arī liedzot Jūsu tālruni lietot citiem cilvēkiem.
 • SEB mobilajā lietotnē Jūs varat izvēlēties kādu no diviem maksājumu režīmiem. Lai veiktu maksājumu manuālajā režīmā, Jums jāieslēdz SEB mobilā lietotne. Bet automātiskajā režīmā – tikai jāatbloķē tālruņa ekrāns.

 

Vai kartes bezkontakta maksājumu limits būs tāds pats arī kartes digitālajai versijai?

Nē. Bezkontakta maksājumu limits attiecas tikai uz fizisko karti. Maksājumiem ar viedtālruni izmantotajai kartes digitālajai versijai ir atsevišķs limits, ko varat iestatīt mobilās lietotnes sadaļā “Kartes” – “Darījumi un limiti”.

Kas notiek, ja pazaudēju telefonu, kurā izveidota kartes digitālā versija?

Nekavējoties sazinieties ar banku, zvanot uz Klientu centru. Mūsu konsultants nobloķēs kartes digitālo versiju, bet fiziskā karte netiks bloķēta un darbosies kā ierasts. Tomēr, ja Jūsu telefonam nav uzstādīts ekrāna atbloķēšanas kods, drošības nolūkos aicinām bloķēt arī fizisko karti, lai samazinātu iespēju, ka Jūsu karti varētu izmantot nelikumīgām darbībām.

Ko darīt, ja vēlos izmantot maksājumus ar viedtālruni ne tikai SEB bankā, bet arī citā bankā?

Viedtālruņa NFC antenu vienlaikus var izmantot maksājumu veikšanai tikai ar vienu karti. Viedtālruņa NFC uzstādījumos iespējams pārslēgt NFC antenu no vienas bankas kartes uz citu.

Kas notiks, ja tiks bloķēts vai beigsies derīguma termiņš fiziskajai kartei, kura ir izveidota digitālā versija?

Tiks slēgta arī kartes digitālā versija. Lai maksātu ar viedtālruni, nepieciešama derīga fiziskā Mastercard karte, kurai lietotnē izveidota digitālā versija. Lai atsāktu lietot maksājumus ar viedtālruni, jāizveido jaunās kartes digitālā versija SEB mobilajā lietotnē.

Kāda ir atšķirība starp mobilās lietotnes PIN kodu un kartes PIN kodu?

Lai pārvaldītu kartes digitālo versiju lietotnē un apstiprinātu maksājumus ar viedtālruni, jāizmanto SEB mobilās lietotnes PIN kods, nevis fiziskās kartes PIN kods.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.