Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Jaunākie raksti

 • Benzīns, dīzelis vai elektroauto – kurš ir izdevīgāks?

  Benzīns, dīzelis vai elektroauto – kurš ir izdevīgāks?

  Izdarīt izvēli par labu elektromobilim daudzus joprojām kavē priekšstats, ka ar benzīna vai dīzeļdzinēju darbināmie spēkrati ir nesalīdzināmi lētāki. Taču, kā mainās auto patiesās ikmēneša izmaksas, ja ņem vērā pilnīgi visus ar spēkratu saistītos tēriņus? Šajā rakstā salīdzināsim 2020. gada pārdotākos vieglo pasažieru auto modeļus.

  Lasīt vairāk

 • Aizdevums mājokļa iegādei – pilnībā attālināti un bez papīru smērēšanas

  Aizdevums mājokļa iegādei – pilnībā attālināti un bez papīru smērēšanas

  Ja esat jauna mājokļa meklējumos, vēlaties remontēt līdzšinējo dzīvesvietu vai uzbūvēt pavisam jaunu māju, mēs piedāvājam risinājumus un līdzekļus jūsu vēlmju īstenošanai. Turklāt aizdevumu iespējams saņemt ērti un vienkārši, bez nepieciešamības kārtot papīra dokumentus klātienē bankā.

  Lasīt vairāk

 • Video blogs: svarīgākais ekonomikā šonedēļ

  Video blogs: svarīgākais ekonomikā šonedēļ

  SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis savā video blogā apkopo svarīgāko par notikumiem Latvijas un pasaules ekonomikā. Šī sadaļa ar aktuālākajiem apskatiem tiek papildināta katru nedēļu.

  Lasīt vairāk

 • Mājokļu tirgus tendences un nākotne

  Mājokļu tirgus tendences un nākotne

  Atšķirībā no iepriekšējās krīzes, kad nekustamā īpašuma cenas vairākos segmentos piedzīvoja ievērojamu lejupslīdi, pandēmijas izraisītā krīze nav veicinājusi būtisku mājokļu cenu kritumu. Gluži otrādi — dzīvokļiem jaunajos projektos un nelielām privātmājām galvaspilsētas tuvumā gan pieprasījums, gan cenas turpina stabili augt. 

  Lasīt vairāk

 • Vai vērts pirkt īpašumu būvniecības stadijā

  Vai vērts pirkt īpašumu būvniecības stadijā

  Dzīvoklis mājā, kas vēl tiek būvēta, var šķist izdevīgs ieguldījums – cena parasti ir zemāka, nekā jau gatavā projektā, un attīstītājs paredzējis dažādas  priekšrocības. Kā norāda nekustamā īpašuma eksperti – šāds pirkums var nozīmēt gan iespējas, gan riskus.

  Lasīt vairāk

 • Apstrādes rūpniecība grīļojas pretī jaunām virsotnēm

  Apstrādes rūpniecība grīļojas pretī jaunām virsotnēm

  Lai gan priekšā ir dažādi šķēršļi un pārbaudījumi, Latvijas rūpniecība turpina demonstrēt izaugsmi. Turklāt globālie izaicinājumi piegādes jomā paver jaunas iespējas vietējiem uzņēmējiem.

  Lasīt vairāk

 • E-komercijas izaicinājums: kā dabai draudzīgi iepakot un piegādāt preces

  E-komercijas izaicinājums: kā dabai draudzīgi iepakot un piegādāt preces

  Ilgstpējas principi kļūst aizvien nozīmīgāki arī e-komercijas vidē. Uzņēmums, kas savu uz tiem balsta savu ikdienu, ne tikai komunicē saviem klientiem un sabiedrībai, ka tam rūp planētas nākotne, bet bieži vien, ieviešot dabai draudzīgākus risinājumus, arī ietaupa resursus un spēj nodrošināt efektīvāku darbību.

  Lasīt vairāk

 • Kas šobrīd izdevīgāk — māju pirkt vai būvēt?

  Kas šobrīd izdevīgāk — māju pirkt vai būvēt?

  Neskatoties uz Covid-19 izraisīto krīzi, dzīvokļiem galvaspilsētas jaunajos projektos cenas turpina kāpt, tāpēc nav brīnums, ka īpaši liela interese no pircēju puses ir tieši par privātmājām Pierīgā. Šobrīd patiešām pastāv iespēja tikt pie savas mājas par aptuvenu dzīvokļa cenu jaunajā projektā. Vienmēr gan saglabājas jautājums — vai izdevīgāk pirkt gatavu māju, vai tomēr būvēt pašam.

  Lasīt vairāk

 • Īstas, nevis kosmētiskas problēmas risināšana – kā pielietot dizaina domāšanu

  Īstas, nevis kosmētiskas problēmas risināšana – kā pielietot dizaina domāšanu

  Secinot, ka uzņēmumam ar pārdošanu nesokas tik raiti kā iecerēts, visvieglāk ir vainot mārketinga komandu vai investēt lielus līdzekļus jauna risinājuma radīšanā. Taču krietni efektīvāk ir pielietot dizaina domāšanu, lai atrastu patiesās jūsu klientu problēmas.

  Lasīt vairāk

 • Nospiestās bremzes neļauj ieskrieties tirdzniecībai

  Nospiestās bremzes neļauj ieskrieties tirdzniecībai

  Lai gan februāra tirdzniecības apjomi joprojām rāda negatīvu ainu, turpmākais gads varētu izvērsties krietni pozitīvāks – pat par spīti bezdarba pieaugumam iedzīvotāji ir izveidojuši būtiskus uzkrājumus, kas nonāks patēriņā.

  Lasīt vairāk

 • Mīti un patiesība par Bitcoin: iepirkšanās un parasto valūtu iznīcība

  Mīti un patiesība par Bitcoin: iepirkšanās un parasto valūtu iznīcība

  Lai gan Bitcoin pastāv jau vairāk nekā 10 gadus, jautājumu par šo plaši pazīstamo kriptovalūtu un tās nākotni joprojām netrūkst. Vai ar to var iepirkties? Vai bitkoinus izmanto noziedznieki? Kā bitkoins ietekmēs tradicionālās valūtas? Atbildes meklē SEB grupas galvenais stratēģis Johans Javeuss.

  Lasīt vairāk

 • 8 padomi, kā neuzķerties uz finanšu krāpnieku ēsmām

  8 padomi, kā neuzķerties uz finanšu krāpnieku ēsmām

  Finanšu krāpnieki pēdējā gada laikā arvien aktīvāk izmanto visdažādākos veidus, lai iegūtu iedzīvotāju banku kontu piekļuves datus un izkrāptu naudu. Viņi zvana, raksta un ielaužas mūsu ikdienā ar skaidru plānu – pārsteigt nesagatavotus, izmantot apmulsumu un iegūt naudu vai personas datus. Tāpēc Finanšu nozares asociācija ir apkopojusi 8 būtiskākos padomus, kā neuzķerties uz krāpnieku ēsmām.

  Lasīt vairāk

 • Uzņēmēju diskusija: vai no krīzes iznāksim pietiekami spēcīgi?

  Uzņēmēju diskusija: vai no krīzes iznāksim pietiekami spēcīgi?

  Tas, vai Latvijas uzņēmumi pēc krīzes spēs strauji uzņemt apgriezienus, visvairāk  ir atkarīgs no pašu spējas būt elastīgiem un operatīvi ieviest nepieciešamos jauninājumus, tomēr vairāk cietušajām nozarēm ļoti būtisks ir arī efektīvs valsts atbalsts.

  Lasīt vairāk

 • Mīti un patiesība par Bitcoin: kuru cilvēku makos tas atrodams

  Mīti un patiesība par Bitcoin: kuru cilvēku makos tas atrodams

  Lai gan bitkoins pastāv jau vairāk nekā 10 gadus, jautājumu par šo plaši pazīstamo kriptovalūtu un tās nākotni joprojām netrūkst. Cik bitkoinu ir tirgū? Kam tie pieder? Kāpēc ir tik daudz kriptovalūtu? Atbildes meklē SEB grupas galvenais stratēģis Johans Javeuss.

  Lasīt vairāk

 • Uzņēmumu pieredze: iepriekšējās krīzes rūdījums un traktoru iegāde internetā

  Uzņēmumu pieredze: iepriekšējās krīzes rūdījums un traktoru iegāde internetā

  Pandēmijas izraisītā krīze daudziem uzņēmumiem likusi triecientempā pārvērtēt un uzlabot savus biznesa modeļus un procesus. Lai gan atsevišķas nozares iedragātas īpaši smagi, liela daļa Latvijas uzņēmumu tomēr ir spējuši pielāgoties jaunajiem apstākļiem un pat piedzīvo izaugsmi. SEB bankas rīkotajā diskusijā par uzņēmējdarbību pandēmijas laikā secināts, ka Latvijas uzņēmumi ir raduši pie neprognozējamības, tāpēc vismaz daļēji krīzei bijuši gatavi.

  Lasīt vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.