Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Jaunākie raksti

 • Kā tiek garantēta karšu maksājumu drošība internetā

  Kā tiek garantēta karšu maksājumu drošība internetā

  Arvien lielāku popularitāti iemantojot pirkumiem internetā, būtiski izprast šādu maksājumu drošības nianses. Lai gan bankas ievieš arvien pilnīgākas drošības sistēmas, arī katram pašam jāzina, kā atšķirt drošu e-veikalu no nedroša, un, kā pasargāt savus datus un naudu.

  Lasīt vairāk

 • Video blogs: svarīgākais ekonomikā šonedēļ

  Video blogs: svarīgākais ekonomikā šonedēļ

  SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis savā video blogā apkopo svarīgāko par notikumiem Latvijas un pasaules ekonomikā. Šī sadaļa ar aktuālākajiem apskatiem tiek papildināta katru nedēļu.

  Lasīt vairāk

 • Kā šogad mainīsies cenas veikalu plauktos

  Kā šogad mainīsies cenas veikalu plauktos

  Kopā ar ierobežojumiem Latvijā vēl kādu laiku uzturēsies arī deflācija. Taču, atceļot tos, pilnīgi iespējams cenu uzplaiksnījums, veikalniekiem steidzot izmantot pircēju vēlmi iepirkties. Kā šogad varētu mainīties cenas?

  Lasīt vairāk

 • Kā Brexit ietekmē bankas pakalpojumu izmantošanu

  Kā Brexit ietekmē bankas pakalpojumu izmantošanu

  Noslēdzoties Brexit, arī bankām nācies mainīt kārtību, kā apkalpot Apvienotajā Karalistē (AK) dzīvojošos klientus. Piedāvājam pārskatu par to, kā turpmāk apkalposim mūsu klientus šajā valstī.

  Lasīt vairāk

 • Kur rast izaugsmes avotus – izcilākie piemēri Latvijā un pasaulē

  Kur rast izaugsmes avotus – izcilākie piemēri Latvijā un pasaulē

  Lai veicinātu sava uzņēmuma izaugsmi, dažkārt jāpadomā plašāk, lai saskatītu jaunus darbības virzienus. SEB bankas organizētajā Izaugsmes programmā jaunuzņēmumu mentors Volless Grīns dalījās savā pieredzē, aplūkojot virkni izcilu biznesa attīstības piemēru, kas varētu palīdzēt pavērt jaunus ideju apvāršņus arī citiem uzņēmumiem.

  Lasīt vairāk

 • Preču eksports strauji atdzimst: vai sasniegsim jaunas virsotnes?

  Preču eksports strauji atdzimst: vai sasniegsim jaunas virsotnes?

  Jau kādu laiku pienāk signāli par labiem apstākļiem eksporta izaugsmei. Valdot iepriekšējo mēnešu piesardzībai, noplicinātie krājumi šobrīd rada labu vilkmi daudzās preču grupās. Tāpat vietējie apstākļi – laba graudu raža, pieprasījuma aktivizēšanās pēc tehnoloģijām, elektroiekārtām, ir salikuši pozitīvu kopējo ainu Latvijas preču eksportā.

  Lasīt vairāk

 • Uzņēmumu ilgtspēja – trends vai iespēja apsteigt konkurentus

  Uzņēmumu ilgtspēja – trends vai iespēja apsteigt konkurentus

  Laikā, kad teju visapkārt runā par ilgtspēju, var rasties priekšstats, ka mēs katrs gan savā, gan savu uzņēmumu ikdienā ievērojam labākās ilgtspējas vadlīnijas un tiecamies būt atbildīgāki, zaļāki un rūpīgāk izturēties pret mūsu nākotni. Tomēr realitātē redzams, ka tikai neliela daļa uzņēmumu sākuši reālu un nopietnu pārmaiņu procesu un domā tālāk par uzrakstītajām korporatīvās sociālās atbildības politikām. Varētu pat teikt, ka trends šobrīd ir par to domāt un runāt, bet mazāk – darīt.

  Lasīt vairāk

 • Indeksu fonds tagad arī dzīvības apdrošināšanas ar uzkrājumu klientiem

  Indeksu fonds tagad arī dzīvības apdrošināšanas ar uzkrājumu klientiem

  Par pasīvo pārvaldīšanas metodi Latvijā līdz šim galvenokārt dzirdēts pensiju uzkrājumu kontekstā, taču tagad uzkrājumu veidošana fondā, kas seko konkrētam indeksam, pieejama arī SEB Life and Pension Baltic dzīvības apdrošināšanas ar uzkrājumu klientiem.

  Lasīt vairāk

 • 7 padomi drošiem pirkumiem internetā

  7 padomi drošiem pirkumiem internetā

  Darījumi interneta vidē nu jau kļuvuši par ikdienu – tā iespējams iegādāties gan mēbeles, gan pārtiku, gan norēķināties par dažādiem pakalpojumiem. Taču, kā pārliecināties, ka jūsu dati un nauda ir drošībā?

  Lasīt vairāk

 • Stāsts, modelis, komanda – kā ideju pārvērst par veiksmīgu biznesu

  Stāsts, modelis, komanda – kā ideju pārvērst par veiksmīgu biznesu

  Cenšoties no idejas radīt biznesu, daudzi jaunuzņēmumi cieš neveiksmi, regulāri kāpjot uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem. SEB bankas organizētajā Izaugsmes programmā jaunuzņēmumu mentors Volless Grīns ieskicēja pareizo ceļu, kas jānoiet, lai ideja kļūtu par veiksmīgu biznesu.

  Lasīt vairāk

 • Globālā vilkme rada iespējas apstrādes rūpniecībai

  Globālā vilkme rada iespējas apstrādes rūpniecībai

  Šogad lielos mīnusos iestigusī apstrādes rūpniecība pamazām rāpjas ārā no bedres. Turklāt tai ir potenciāls drīzumā kļūt par visas ekonomikas dzinējspēku, palielinot savu nozīmi tautsaimniecībā.

  Lasīt vairāk

 • Inflācijas rādītāji – kāda nozīme cenai, ja kāroto nevar nopirkt?

  Inflācijas rādītāji – kāda nozīme cenai, ja kāroto nevar nopirkt?

  Kamēr pārtika un veselības aprūpes pakalpojumi kļuvuši dārgāki, cenu ziņā pieejamāks ir apģērbu un apavu sortiments, kā arī ēdināšanas pakalpojumi un izklaide. Taču kāda gan nozīme cenai, ja pandēmijas laikā šīs lētās preces un pakalpojumi tik un tā nav pieejami?

  Lasīt vairāk

 • Ieva Tetere: Uzņēmumi ir līdzatbildīgi par savu darbinieku izglītību

  Ieva Tetere: Uzņēmumi ir līdzatbildīgi par savu darbinieku izglītību

  Lai gan varētu šķist, ka izglītība un digitālo prasmju pilnveidošana ir katra paša atbildība, arī uzņēmumiem ir aktīvi jāiesaistās savu darbinieku zināšanu pilnveidē, biedrības Latvijas Formula 2050 organizētajā konferencē “Kā veicināt digitālās uzņēmējdarbības un cilvēkresursu potenciāla pilnveidi un attīstību?” pauda SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere.

  Lasīt vairāk

 • Vai joprojām pirkt ir izdevīgāk nekā īrēt?

  Vai joprojām pirkt ir izdevīgāk nekā īrēt?

  Mainoties ekonomiskajai situācijai, pārmaiņas parasti sajūt arī nekustamā īpašuma tirgus. Tomēr pagaidām Covid-19 krīze nav atstājusi tik lielu ietekmi, lai varētu runāt par būtiskām īres cenu vai mājokļa iegādes iespēju izmaiņām. Proti, īres cenu samazinājums ir nebūtisks, bankas joprojām finansē nekustamā īpašuma iegādi, un, pateicoties valsts atbalsta programmai ALTUM, daudzām ģimenēm ar bērniem un jaunajiem profesionāļiem joprojām ir iespēja īstenot sapni par savu mājokli.

  Lasīt vairāk

 • Lai svētku dāvanas saņemtu tuvinieki, nevis krāpnieki

  Lai svētku dāvanas saņemtu tuvinieki, nevis krāpnieki

  Tiek prognozēts, ka šogad vairāk cilvēku nekā jebkad iepriekš Ziemassvētku dāvanas saviem radiem un draugiem pirks tiešsaistē. Krāpniekiem tas nozīmē pļaujas laiku. Kas jāņem vērā, lai neiekristu viņu izliktajos tīklos?

  Lasīt vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.