Switch to mobile version. Augšup

Aizdevumi un aizņemšanās - 27.04.2016
kredīts | personīgās finanses

Kāpēc ir svarīgs godīgs kredīts?

Kāpēc ir svarīgs godīgs kredīts?

Kredīts ir iespēja piepildīt konkrētas vēlmes tūlīt un tagad, negaidot, kad būs izdevies sakrāt nepieciešamo summu. Tomēr izvēle par kredīta ņemšanu ir saistīta ne tikai ar jautājumu par to, vai spēsiet aizņēmumu atdot bez problēmām, bet arī ar izpratni par to, kāds kredīts konkrētajai situācijai ir vispiemērotākais un, galvenais, – godīgs.

Skaidri noteikumi

Labs kredīts ir “caurspīdīgs” kredīts – proti, tāds, kur visi nosacījumi ir saprotami un pārskatāmi, nevis paslēpti maziem burtiem kaut kur līgumā vai mājaslapā. Aizdevēji, kuriem ir svarīgi, lai klients rīkotos impulsa vadīts, mēdz rotaļāties ar cilvēka uztveri, savus piedāvājumus vizuāli noformējot tā, ka būtiskas detaļas var palikt nepamanītas. Bankām ir svarīgi, lai klients justos komfortabli arī pēc kredīta saņemšanas.

Procentu likme

“Tikai 30% gadā” vai “% likme ir 0” – tie ir tikai daži saukļi, ko izmanto dažādi kredītdevēji savās reklāmās. Būtiski ir izprast, ka, runājot par kredīta procentiem, tiek lietoti divi pilnīgi atšķirīgi jēdzieni. Vienā gadījumā mēs redzam procentu likmi gadā, un tas nozīmē konkrētu komisiju, ko aizņēmējs maksā aizdevējam kā procentus no aizņēmuma summas. Pilnīgi kaut kas cits ir GPL jeb gada procentu likme. Atšķirība ir tāda, ka otrajā gadījumā (GPL) procenti ietver visas komisijas, ko maksā klients par attiecīgo aizņēmumu. Ja klients vēlas objektīvi salīdzināt aizdevuma izdevīgumu, ir jāsalīdzina GPL un nosacījumi, kas notiek, ja tiek kavēts kāds maksājums.

Summa un termiņš

Lai izdarītu pārdomātu izvēli, būtiski ņemt vērā vēlamās aizdevuma summas lielumu un termiņu, uz kādu vēlaties aizņemties. Parasti šķiet – jo ilgāks termiņš, jo mazāka summa mēnesī ir jāmaksā. Bet pamatā darbojas princips – jo garāks termiņš, jo lielāka būs aizņemtās summas pārmaksa. Labākais risinājums ir katram atrast kompromisa summu, lai maksātu mēnesī lielāko iespējamo summu (pamatsummu ar procentiem), kas būtiski neietekmē ierasto ikdienas komfortu, un tajā pašā laikā būtu ātrākais iespējamais kredīta atdošanas laiks. Bankas parasti pirms aizdevuma noformēšanas sniedz klientam bezmaksas finanšu konsultāciju, izrunājot klienta finanšu iespējas un piedāvājot labāko risinājumu.

Sankcijas neatmaksāšanas gadījumā

Šis ir viens no svarīgākajiem punktiem, kuru nereti cilvēki aizmirst ņemt vērā. Vienmēr šķiet, ka nekādu aizķeršanos ar kredīta laicīgu atmaksu nebūs. Bet var izrādīties, ka par kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu ir jāšķiras no konkrētas naudas summas. Tāpēc var iznākt, ka, ņemot šķietami lētāku kredītu un aizkavējoties ar tā atmaksu, būs krietni jāpārmaksā.

Bankas kredīta priekšrocības

Lai gan par banku nereti domājam lielāku aizņēmumu sakarā, piemēram, ja vēlamies iegādāties mājokli vai auto, bet tā var būt labs sabiedrotais arī daudz mazāku vajadzību gadījumā. Bankā, kurā saņemat algu, nebūs jātērē laiks, pierādot savu finanšu situāciju – regulāros ienākumus un izdevumus. Lojāliem klientiem bankās bieži vien ir pieejami arī izdevīgāki nosacījumi, tostarp, ņemot kredītu, procentu likmes var būt zemākas. Turklāt, aizņemoties nelielu summu savā bankā, jūs saņemsiet tādu pašu apkalpošanu un garantijas, kā tad, ja ņemtu hipotekāro kredītu mājokļa iegādei.

Linda Ezerkalna,
žurnāliste

Kredīts patēriņa vajadzībām

Kredīts pārdomātiem pirkumiem

Auto iegādei, ceļojumam vai lielākam pirkumam - mums ir piedāvājums Jūsu vajadzību vai sapņu īstenošanai.

 


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.