Switch to mobile version. Augšup

Aizdevumi un aizņemšanās - 11.08.2017
finanšu plānošana | izdevumi

Kredīts kā risinājums, kad nevarat gaidīt

Kredīts kā risinājums, kad nevarat gaidīt

Skaidrs, ka dzīve ir jāplāno, taču tik un tā laiku pa laikam gadās kāds neparedzēts notikums, kas saplānotajā kalendārā var ieviest korekcijas. Nereti tās ir situācijas, kuras jārisina iespējami ātri, taču – kā rīkoties, ja tieši tobrīd nav brīvu līdzekļu?

Jautājumi, uz kuriem jāatbild

Ja jums ir stabili ikmēneša ienākumi un nauda nepieciešama konkrētam mērķim, viens no risinājumiem var būt kredīts, kam par vienīgo nodrošinājumu kalpos jūsu alga. Ko tas nozīmē? Banka izvērtēs jūsu ienākumus, un, ja tie atbildīs prasībām, jūs dienas laikā varēsiet saņemt summu, kas mērāma no simts līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Taču, lai saprastu, vai vispār nepieciešams aizņemties un kāds kredīta veids jums ir vispiemērotākais, vispirms ieteicams atbildēt uz dažiem jautājumiem:

 • Kādam mērķim nauda nepieciešama – vai tas ir tā vērts, lai aizņemtos? Varbūt mērķis tomēr nav nemaz tik steidzams un var dažus mēnešus pagaidīt, kamēr naudu tam sakrāsiet?
 • Cik daudz naudas jums vajadzīgs? Uz šo jautājumu nepieciešama precīza atbilde, lai neaizņemtos maksimālo summu, ko varat saņemt. Jums jāaizņemas tikai tik daudz, cik patiešām nepieciešams, lai izvairītos no riska atlikušo naudu iztērēt nebūtiskām lietām.
 • Cik ilgā laikā iespējams aizņēmumu atmaksāt? Izpētiet dažādu kredītu nosacījumus un parēķiniet, cik liela naudas summa un cik ilgā laikā jums būs jāatdod. Varbūt jūs to varēsiet atdot jau no nākamās algas, bet, iespējams, ka jums izdevīgāks variants būs regulārs ikmēneša maksājums tik ilgi, kamēr kredīts ir dzēsts.

Patēriņa kredīts

Patēriņa kredīts piemērots gadījumam, ja jums nepieciešama prāvāka naudas summa kādam lielākam mērķim, piemēram, dzīvokļa remontam vai ceļojumam. Zīmīgi, ka atšķirībā no mājokļa kredīta, patēriņa kredīta gadījumā nav jāieķīlā īpašums, jo kā nodrošinājums kalpo klienta ikmēneša ienākumi. Lai noteiktu precīzu summu, kādu tieši jūs varat aizņemties, jums būs jādodas uz konsultāciju bankā – vērā tiks ņemti jūsu ienākumi, saistības un kredītvēsture. Atmaksa būs jāveic katru mēnesi vienādos maksājumos – jāņem vērā, ka mēnesī atmaksājamā summa nedrīkst pārsniegt 40% no jūsu ikmēneša ienākumiem pēc nodokļu nomaksas.  

Kredītarte ar kredītlīniju

Kā jau liecina nosaukums, šis ir aizdevuma veids, kas tieši piesaistīts kredītkartei. Tātad, lai to iegūtu, jums ir jābūt kredītkartes īpašniekam. Kredītlīnija ir bankas nauda, kuru jūs varat izmantot nepieciešamības gadījumā un pēc tam atmaksāt.

Kredītlīnija noderēs mazākiem pirkumiem, piemēram, ja jums steidzami jāiegādājas aviobiļetes vai jāremontē mašīna. Kredītlīnijas veidā jūs varat saņemt aizdevumu līdz 200% no ikmēneša ienākumiem. Ikdienā to izmanto kā parasto maksājumu karti, bet tad, kad rodas nepieciešamība pēc papildu līdzekļiem, var izmantot kredītlīniju.

Procenti katru mēnesi jāatmaksā tikai no iztērētās summas, piemēram, ja jums piešķirtā kredītlīnija ir 200 eiro apmērā, bet jūs no tās būsiet iztērējis 50 eiro, tad nākamajā mēnesī jums jāatmaksā tikai 2,50 eiro + procenti par kredīta izmantošanu.

Kādos gadījumos tomēr nē?

Tā kā galvenais nosacījums gan patēriņa kredītam, gan kredītlīnijai un overdraftam ir regulāri ienākumi, darba zaudēšanas gadījumā šāds aizņēmuma veids nebūs labs risinājums, ja vien nav skaidri zināms, ka ienākumu regularitāte atjaunosies tuvākajos mēnešos. Jāatceras, ka pirms izlemt par labu kredītam, jums jāzina, kā to atmaksāsiet.

Atšķirīgais katrā no aizdevumiem

Kredīta veids Vajadzības Pieejamā summa Procentu likme Atmaksas grafiks Atmaksas termiņš
Patēriņa kredīts
 • Mājokļa labiekārtošana
 • Auto iegāde
 • Lielāki pirkumi
300–15 000 EUR No 9% (vidēji 15%) Fiksēts maksājums 6–60 mēneši
Kredītkarte ar kredītlīniju
 • Viesnīcu, aviobiļešu, auto rezervācija
 • Ceļojums
 • Neparedzēti izdevumi
Līdz 200% no ikmēneša ienākumiem 16–24%;
0%, ja ik mēnesi atmaksājat visu summu pilnībā
Reizi mēnesī 5% no iztērētās summas Beztermiņa

Linda Ezerkalna

Kredīts ar fiksēto procentu likmi auto iegādei

Piedāvājam patēriņa kredītu ar 10% likmi transportlīdzekļa iegādei (vieglais automobilis, motocikls, tricikls, kvadricikls vai mopēds). Lai saglabātu 10% likmi, 2 mēnešu laikā no patēriņa kredīta saņemšanas brīža transportlīdzeklim jābūt reģistrētam Ceļu satiksmes drošības direkcijā uz Jūsu vārda.

Aizņemieties apdomīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt. Ikmēneša maksājums ir 84.99 EUR, pieņemot, ka kredīta summa ir 4000 EUR, kreditēšanas līguma darbības termiņš ir 5 gadi, fiksēta procentu likme 10%, komisijas maksa par kredīta noformēšanu 80 EUR. Gada procentu likme ir 11.5%. Kopējā summa, kas jāmaksā, ir 5179.28 EUR. Minētajam piemēram ir tikai informatīva nozīme, un katra klienta situācija tiek izvērtēta individuāli.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.