Switch to mobile version. Augšup

Auto - 01.05.2019
līzings | patēriņa kredīts | auto iegāde

Kādos gadījumos auto iegādei izdevīgāks ir kredīts, nevis līzings?

Kādos gadījumos auto iegādei izdevīgāks ir kredīts, nevis līzings?

Līzings ir populārākais jaunu un mazlietotu auto iegādes finansējuma veids, taču ne visos gadījumos tas ir pieejams. Nereti labākais risinājums var būt Auto kredīts – patēriņa kredīts, kas īpaši pielāgots auto iegādei.

Izvērtēt, kāds finansējuma veids jums būtu izdevīgāks, ir vienkārši – vien jāievada pāris skaitļi tiešsaistes kalkulatorā.

Līzings joprojām ir svarīgs finansējuma veids gan jaunu, gan lietotu auto pircējiem – par to, kurš no līzinga veidiem jums būtu vairāk piemērots, varat izlasīt rakstā Kā izvēlēties izdevīgāko līzingu. Tomēr ne visos gadījumos auto iegādei der līzings, jo tam ir dažādi nosacījumi, sākot no noskatītā auto cenas un vecuma, beidzot ar paša līdzfinansējuma apmēru.

Finansējuma veids atkarīgs no auto un paša iespējām

Ja esat noskatījis 10 gadu vecu auto, kura cena ir 5000 eiro, turklāt jums pašam jau ir sakrāti 1000 eiro, atlikušos 4000 jūs nevarēsiet iegūt līzinga veidā, jo viens no līzinga nosacījumiem paredz, ka minimālais finansējums ir vismaz 7000 eiro. Arī gadījumā, ja vēlaties iegādāties dažus gadus vecu auto, kura vērtība ir 15 000, bet jums nav iespējas veikt pirmo iemaksu, līzings nebūs īstais variants, jo tam nepieciešama pirmā iemaksa vismaz 20% apmērā. Tāpat jārēķinās, ka līzingā iespējams paņemt tikai tādu auto, kas līzinga perioda beigās nebūs vecāks par 13 gadiem.

Ko darīt gadījumos, kad līzingu kāda no iemesliem dēļ nav iespējams izmantot? Izpētīt, kādas iespējas piedāvā Auto kredīts – patēriņa kredīts, kas īpaši pielāgots auto pircēju vajadzībām. Salīdzinot ar līzingu, tam ir daudz mazāk nosacījumu, piemēram – nav svarīgi, cik veca ir mašīna, ko vēlaties iegūt savā īpašumā.

Auto kredīts – pieejams un vienkāršs

SEB bankas dati liecina, ka kopš Auto kredīta parādīšanās pērnā gada jūnijā to izmantojuši vairāk nekā 1000 auto pircēju, turklāt vidējā kredīta summa bijusi 4000 eiro.

 Šim kredīta veidam ir daudz būtisku ieguvumu:
 • nomaksājot kredītu, pircējs kļūst par auto īpašnieku;
 • iespējams iegādāties ne tikai auto, bet arī motociklu, kvadraciklu un citus transportlīdzekļus, ko var reģistrēt CSDD;
 • minimālā finansējuma summa ir 500 eiro;
 • auto var būt jebkurā vecumā;
 • nav vajadzīga pirmā iemaksa;
 • nav papildu izmaksas auto vērtējumam un KASKO;
 • līgumu var noslēgt internetbankā un saņemt naudu uzreiz pēc līguma parakstīšanas.

Aprēķināt ieguvumu var 5 minūtēs

Ne vienmēr uzreiz ir viegli saprast, kurš risinājums būs izdevīgāks, tāpēc ļoti noderīgs rīks ir Auto iegādes kalkulators, kur, ievadot pāris skaitļus, jūs varēsiet saprast, ar kādām izmaksām rēķināties viena vai otra finansējuma gadījumā.

Apskatīsimies divus atšķirīgus gadījumus:

• Kārlis vēlas iegādāties pavisam jaunu auto, kura cena ir 16 000 eiro. • Santa izvēlējusies no oficiālā dīlera iegādāties 5 gadus vecu lietotu auto, kura cena ir 10 000 eiro.

Viņam pašam ir 3500 eiro pirmajai iemaksai, kurus viņš ieguvis, pārdodot veco auto.
Kārlis var izvēlēties gan līzingu, gan Auto kredītu, taču līzinga maksājums viņam būs 225 eiro, kas ir par 40 eiro mazāk, nekā izvēloties kredītu. Šie 40 eiro Kārlim noderēs KASKO polises apmaksai, kas līzinga gadījumā ir nepieciešama, jo iegādātais auto kalpo kā nodrošinājums.

Tātad, līzings Kārlim ir finansiāli izdevīgāks risinājums, jo par to pašu naudu viņš iegūst arī KASKO polisi.

Viņas pašas līdzfinansējums ir 1000 eiro. Tas nozīmē, ka līzingā ņemt šo auto viņa nemaz nevar, ja vien nevarēs līdzfinansējumu palielināt līdz vismaz 2000 eiro. Toties Santa var kļūt par auto īpašnieci, ja izvēlēsies Auto kredītu – šajā gadījumā viņas ikmēneša maksājums būs ap 190 eiro. Turklāt viņa pati varēs izvēlēties, pirkt vai nepirkt KASKO apdrošināšanu.

Ja Santa tomēr atradīs līdzekļus, lai veiktu pirmo iemaksu 2000 eiro apmērā, viņa var pretendēt arī uz līzingu – šajā gadījumā ikmēneša maksājums būs apmēram par 20 eiro mazāks, nekā ņemot kredītu, tomēr viņai jārēķinās arī ar KASKO polises maksājumiem.

Tas nozīmē, ka Santai finansiāli izdevīgāks risinājums var tomēr izrādīties Auto kredīts.

Linda Ezerkalna

Kredīts ar fiksēto procentu likmi auto iegādei

Piedāvājam patēriņa kredītu ar 10% likmi transportlīdzekļa iegādei (vieglais automobilis, motocikls, tricikls, kvadricikls vai mopēds). Lai saglabātu 10% likmi, 2 mēnešu laikā no patēriņa kredīta saņemšanas brīža transportlīdzeklim jābūt reģistrētam Ceļu satiksmes drošības direkcijā uz Jūsu vārda.

Aizņemieties apdomīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt. Ikmēneša maksājums ir 84.99 EUR, pieņemot, ka kredīta summa ir 4000 EUR, kreditēšanas līguma darbības termiņš ir 5 gadi, fiksēta procentu likme 10%, komisijas maksa par kredīta noformēšanu 80 EUR. Gada procentu likme ir 11.5%. Kopējā summa, kas jāmaksā, ir 5179.28 EUR. Minētajam piemēram ir tikai informatīva nozīme, un katra klienta situācija tiek izvērtēta individuāli.


 • Auto - 17.04.2019

  Kā izvēlēties izdevīgāko līzingu

  Kā izvēlēties izdevīgāko līzingu

  Līzings uzņēmējdarbības attīstībai, mājsaimniecībai vai personiskās mobilitātes atrisināšanai var dot spēcīgu grūdienu, taču ir svarīgi izdarīt gudras izvēles. Šoreiz par to, kā izvēlēties piemērotāko līzinga pakalpojumu.

  Lasīt vairāk

 • Auto - 17.05.2018

  Kā sagatavoties ceļojumam ar auto

  Kā sagatavoties ceļojumam ar auto

  Ceļošana ar automobili sniedz brīvības izjūtu un paver iespēju mainīt plānus tikpat spēji, kā tie iešaujas prātā. Taču, lai ceļā pārsvarā būtu patīkami pārsteigumi, labāk ir sagatavoties. Lūk, daži padomi, kas aiztaupīs pārpratumus un palīdzēs aprēķināt izdevumus.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

 • Procentu likme tiek noteikta individuāli
 • Pirmā iemaksa – sākot no 10 %
 • Līzinga termiņš – līdz 5 gadiem
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.