Switch to mobile version. Augšup

Bērni un nauda - 17.04.2019
bērnu drošība | vasaras nometne

Lai bērna vasara ir ne tikai jautra, bet arī lietderīgi pavadīta

Lai bērna vasara ir ne tikai jautra, bet arī lietderīgi pavadīta Foto: Bianca Isofache, Unsplash

Pēc gara mācību gada bērns dažas nedēļas var veltīt atpūtai mājās, taču viņa vasara var būt vēl jautrāka, radošāka un zināšanām bagātāka, ja daļa no tās tiek pavadīta, piemēram, nometnē.

Maksa par nometni ir atkarīga gan no tās ilguma un specifikas, gan arī no citiem aspektiem.

Šobrīd pieprasītas ir arī dienas nometnes –  tās parasti ir lētākas, atrodas tuvāk mājām un nodrošina tikpat daudzveidīgu programmu un labu ēdināšanu.

Ne tikai vecāku mieram

Daudzas ģimenes nevar iedomāties savu bērnu vasaru bez nometnes. Dažiem bērniem savdabīgu vasaras nometni irkļuvušas vecvecāku lauku mājas. Tāpat liela daļa jauniešu, kas nopietni nodarbojas ar sportu, dejām vai citām radošām aktivitātēm, parasti labu laiku iepriekš sāk gatavoties vasaras nometnēm, kur viņu iemaņas tiek padziļinātas un attīstītas pat daudz aktīvāk nekā mācību gada laikā.

Tomēr lielākoties lēmums par dzīvošanu nometnē un tās meklēšanu katru gadu tiek pieņemts no jauna. Nereti vecāki par galveno argumentu min to, ka citādi bērnam “nebūs ko darīt”, un bez nometnes viņš “visu dienu sēdēs pie datora” vai “blandīsies pa ielām”. Tiešām, nododot savu bērnu vasaras nometnes vadītāja rokās, vecākiem nav jāuztraucas par to, kur ir viņu atvase, vai pusdienas ir paēstas un viss ir kārtībā. Ikvienas nometnes vadītājs ir kvalificēts savā jomā un sola rūpēties par katru tās dalībnieku, gan risinot bērnu savstarpējās domstarpības, gan sniedzot palīdzību nelaimes gadījumā.

Braukt vai nebraukt? Tas nav jautājums

Ir vairāki iemesli, kāpēc atrašanās nometnē ir labāka par sēdēšanu mājās:

 • Bērns iegūst jaunus draugus un iemācās veidot attiecības;
 • Bērns iemācās rūpēties par sevi, jo dzīve prom no vecākiem tomēr prasa zināmu patstāvību;
 • Bērns apgūst jaunas iemaņas un iegūst plašāku redzesloku;
 • Bērns ir kārtīgi atpūties, jo pārsvarā dzīve nometnē notiek pēc noteikta grafika, kurā ir paredzēts sabalansēts miegs, brīvais laiks, sports un citas aktivitātes.

Pilnu vasaras nometņu sarakstu vari apskatīt šeit: http://nometnes.gov.lv/lapa

Ko un kā izvēlēties?

Atliek vien izvēlēties piemērotāko vietu. Tas no sākuma var likties ne visai viegli, jo izvēle tiešām ir plaša. Nometņu saraksts ir ļoti garš. Gandrīz katrā Latvijas pilsētā vai tās rajonā norisinās kāda vasaras nometne, tikai jāatrod interesantākā. Lai bērnam būtu vieglāk pieņemt lēmumu, nometņu organizētāji veido tās atbilstoši konkrētai tematikai – sporta veidam, mācību priekšmetam (īpaši pieprasītas ir valodas, matemātika un fizika), vai specifiskām interesēm – teātrim, burvestībām, pirātu tēmai, dabas pētniecībai u.c.

Šobrīd izplatītas ir arī dienas nometnes – tās parasti ir lētākas, atrodas tuvāk mājām un nodrošina tikpat daudzveidīgu programmu un labu ēdināšanu.

Cenas ir dažādas

Izmaksas spēj ievērojami ietekmēt nometnes izvēli, un te tiešām ir no kā izvēlēties – cenas par uzturēšanos nometnē vienam dalībniekam sākas no 50 eiro un sasniedz pat 400 eiro. Tās ir atkarīgas gan no nometnes ilguma un specifikas, gan arī no citiem aspektiem.

Neaizmirstiet par kabatas naudu!

Našķu un citu “svarīgu sīkumu” iegāde nometnei tuvākajā veikalā ir viens no bērna gaidītākajiem piedzīvojumiem, tāpēc ir vērts padomāt par to, cik naudas viņam dot līdzi un kādā veidā to pasniegt – skaidrā naudā vai pēc vajadzības pārskaitīt uz kontu, ja bērnam ir izveidota bankas karte.

Gan karte, gan skaidra nauda, var izkrist no kabatām vai pazust, tāpēc ir vērts pavaicāt nometnes vadītājam par iespējām tuvējos veikalos norēķināties ar bankas karti, un vai šāda veikalu apmeklēšana vispār ir iekļauta nometnes programmā.

Elēna Rācenāja,
Biznesa augstskolas “Turība” studente

Konts, karte un neierobežoti pārskaitījumi

Īpašais juniora komplekts Jūsu bērna pirmajiem soļiem finanšu pasaulē.


 • Bērni un nauda - 31.05.2017

  Pirmā bankas karte jūsu bērnam

  Pirmā bankas karte jūsu bērnam

  Klāt skolēnu brīvdienas, kad bērni kļūst aktīvāki un neatkarīgāki. Tas ir īstais brīdis, lai attīstītu prasmes patstāvīgi rīkoties ar naudu, piemēram, norēķinoties maksājumu karti. Tādējādi arī vecākiem nav jāuztraucas, ka bērns nēsā līdzi skaidru naudu, ko var nozagt vai pazaudēt.

  Lasīt vairāk

 • Bērni un nauda - 24.04.2019

  Vasaras darbs jauniešiem: ne tikai naudas pelnīšanai

  Vasaras darbs jauniešiem: ne tikai naudas pelnīšanai

  Vasara jauniešiem ir ne tikai atpūtas laiks, bet arī iespēja iegūt darba pieredzi un sakrāt naudu kādām ilgi kārotām lietām. Lai jauniešiem būtu vieglāk atrast darbu brīvlaikā un samazinātu birokrātiskās formalitātes, esam apkopojuši svarīgāko informāciju par vasaras darbu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.