Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 17.09.2018
izdevumi | ekonomija | finanšu plānošana

Cik izmaksā randiņš?

Cik izmaksā randiņš?

Mīlestībai cenu zīmi piestiprināt ir sarežģīti – šīs jūtas parasti attiecas uz to, ko par naudu nenopirksi. Tomēr ir interesanti parēķināt, cik var izmaksāt randiņš – jebkuru attiecību svarīga sastāvdaļa, īpaši to sākumā.

Randiņa finansiālās puses aprēķināšana var palīdzēt jau iepriekš sagatavoties, ja pēc randiņa ar mīļoto pastāv iespēja palikt bez graša kabatā.

Ieva un Guntis lieliski atceras savus pirmos randiņus un apgalvo, ka romantiska tikšanās ne vienmēr nozīmē pamatīgus tēriņus. Ieva atzīst, ka vakariņas glaunā restorānā, milzīgi ziedu pušķi vai dārgas dāvanas, protams, var būt patīkams attiecību papildinājums un brīnišķīga lutināšana no mīļotā puses, bet tas noteikti nevar būt to pamatā.

Izmaksas atkarīgas no nodarbes

Ja gribat aprēķināt, cik izmaksās randiņš, sākumā izdomājiet, ko vēlaties darīt. Tādējādi varēsiet kontrolēt savus tēriņus. Ja plānots liels pirkums, neizvēlieties randiņam smalku restorānu. “Naudai nav nozīmes, ja blakus ir cilvēks, kas liek justies labi. Iztērētā summa nenosaka sajūtas, ko var iegūt, esot kopā,” norāda Guntis un dārgu aktivitāšu vietā iesaka izvēlēties pārgājienu divatā ar nakšņošanu teltī un skatīšanos zvaigznēs. Īpaši attiecību sākumposmā tas būs labākais veids, kā vienam otru iepazīt arvien vairāk.

Arī viņa draudzene Ieva piekrīt, ka pikniks kādā skaistā vietā ar sarunām un vienkārša būšana kopā var būt brīnišķīgs risinājums. Protams, ja uz izvēlēto vietu jāmēro tālāks ceļš, būs jārēķinās ar transporta izmaksām, tāpat arī uzkodas jānopērk.

Tieši transporta izmaksas Ieva atzīst par tā sauktajām neredzamajām izmaksām. Viņa zina teikt, ka, piemēram, brauciens ar taksometru, lai satiktos ar Gunti pilsētā un pēc tam atgrieztos mājās, kādreiz ir prasījis ap 10 eiro.

Savukārt Oskars kā vienu no dārgākajiem randiņiem atceras atpūtu divatā ar draudzeni Montu viesu namā, kas kopumā izmaksājis ap 200 eiro. Taču arī viņš atzīst, ka romantisks vakars jaukā vietā pie dabas ar nelielām uzkodām arīdzan var būt foršs un ne pārāk dārgs randiņš.

Maksāt kopīgi vai katram atsevišķi?

Pirmajā mirklī šķiet, ka mūsdienās ir pagājusi tendence, ka rēķini jāmaksā puisim. Guntis stāsta, ka viņa draudzene Ieva kādreiz uzņemas iniciatīvu samaksāt par kopīgiem pirkumiem vai mielastu, tomēr visi mūsu aptaujātie jaunieši atzīst, ka arī mūsdienās tas paliek vīrieša ziņā, un viņiem fakts, ka maksā meitene, nešķiet pieņemams.

Vēlāk, kad pāris ir kopā jau vairākus gadus un viņiem ir kopīga saimniecība, izdevumu sadale notiek automātiski, piemēram, viens rūpējas par ledusskapja piepildīšanu, otrs – par komunālajiem maksājumiem. Tad arī stereotips par to, ka visas izklaides un kopīgās aktivitātes jāapmaksā vīrietim, vairs nav tik izteikts.

Tēriņi skaistuma un stila vārdā

Rēķinot, cik izmaksā randiņš, reti kurš ņem vērā tēriņus, kas rodas, tam gatavojoties. Tomēr nereti tieši šie izdevumi var izrādīties samērā lieli. Šis jautājums ir īpaši aktuāls attiecību sākumā, kad ik reizi gribas izskatīties neatvairāmi.

Monta gan apgalvo, ka nav tā, ka meitenes, saņemot uzaicinājumu uz randiņu, uzreiz skrien pirkt jaunu kleitu, kurpes, taisīt manikīru un pie friziera.

“Kleitu manā skapī netrūkst, un manikīrs un matu kopšana ir ikdienas regulārās aktivitātes un tēriņi, tāpēc randiņš neprasa papildu izdevumus vai laika ieguldījumu,” stāsta Monta. Tomēr, ja paredzēts kāds nopietnāks pasākums, kas kopā jāapmeklē un kur jāatstāj labs iespaids, piemēram, uz mīļotā draugiem vai ģimeni, tēriņi var sanākt palieli. Kleita, kurpes, frizūra, manikīra atsvaidzināšana vai kāds aksesuārs pie jau esoša tērpa – tas var prasīt vairākus desmitus eiro.

Arī Guntis bilst, ka lielākais ieguldījums, pošoties uz randiņu, ir iztērētais laiks. Satraukums dara savu, un nereti pucēšanās uz tikšanos ar Ievu viņam ir prasījusi pat vairākas stundas. “Gribas, lai viss ir skaisti un nevainojami, arī pats. Tāpēc mēdzu pārtaisīt matu sakārtojumu pat četrreiz, esmu mainījis kreklus vienu pēc otra, kamēr izvēlējies labāko, sasējis daudzas kaklasaites, piemeklējot tam piemērotāko. Tik sarežģīti to izskaidrot,” joko Guntis. Taču joki beidzas brīdī, kad jākāpj pie auto stūres, – nauda par degvielu būs jāizdod, un atkarībā no tā, kurp plānots meiteni vest, ar 8–10 eiro vajadzētu rēķināties.

Jānis Meistars

Kredītkarte ar aizdevumu

Gaidītiem notikumiem un negaidītiem pavērsieniem.


 • Jaunieši - 19.07.2018

  Ko mileniāļi novērtē darbā visvairāk?

  Ko mileniāļi novērtē darbā visvairāk?

  SEB banka šogad jauniešiem piedāvā netradicionālu prakses iespēju – dalību programmā youthLAB, kura vienlaikus sniedz viņiem vērtīgas zināšanas un ieskatu reālā uzņēmējdarbībā, aicinot radīt jaunas idejas, no kurām veiksmīgākās varētu tikt ieviestas bankas ikdienā.

  Lasīt vairāk

 • Jaunieši - 02.12.2019

  Kas jauniešiem traucē atrast darbu?

  Kas jauniešiem traucē atrast darbu?

  Rihards Krūmiņš nav tipisks jaunietis – 19 gadu vecumā viņš ne tikai paguvis uzkrāt pieredzi vairākās darba vietās, bet arī uzsācis sociālo uzņēmējdarbību, kas ļauj citiem jauniem cilvēkiem sevi pilnveidot un iegūt darbu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.