Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Finanšu plānošana

 • Kā mobilā lietotne var padarīt dzīvi ērtāku

  Kā mobilā lietotne var padarīt dzīvi ērtāku

  Mobilā lietotne ir kā internetbankas esence jūsu viedtālrunī, kas ļauj ātri un ērti veikt visas svarīgākās ikdienas finanšu operācijas. Lai lietotnei piekļūtu, pietiek ar paša izdomātu PIN kodu vai pirksta nospiedumu.

  Lasīt vairāk

 • Ar kādām izmaiņām jārēķinās, iesniedzot ienākumu deklarāciju?

  Ar kādām izmaiņām jārēķinās, iesniedzot ienākumu deklarāciju?

  Pērn ieviestās nodokļu reformas – diferencēta neapliekamā minimuma un progresīvā nodokļa – dēļ daļa iedzīvotāju, iesniedzot gada deklarācijas, konstatēja, ka viņiem izveidojies nodokļa parāds. Kāpēc tā ir noticis?

  Lasīt vairāk

 • Svētku izaicinājums – kā nenopirkt par daudz

  Svētku izaicinājums – kā nenopirkt par daudz

  Ziemassvētki un Jaungada svinības burtiski klauvē pie durvīm, un ir pienācis laiks parūpēties par svinīgu noskaņojumu – izrotāt māju, sagādāt dāvanas saviem mīļajiem un, protams, iepriecināt pašiem sevi.

  Lasīt vairāk

 • Kā izdevīgāk ceļot klusajā sezonā

  Kā izdevīgāk ceļot klusajā sezonā

  Klusā sezona Eiropā ir laiks no oktobra līdz maijam, kad ceļotāju plūsma ir mazāka, tāpēc pilsētu ielās nav tik lielas burzmas, ir iespējams atrast lētākas naktsmājas un izmantot virkni citu priekšrocību. Izņēmums ir Ziemassvētku laiks, Jaunais gads un skolēnu brīvdienas, kad arī šajā laikā parasti valda tūristu pieplūdums.

  Lasīt vairāk

 • 8 padomi, kā pēc atvaļinājuma atgriezties ierastajā budžeta režīmā

  8 padomi, kā pēc atvaļinājuma atgriezties ierastajā budžeta režīmā

  Saka, ka pēc brīvdienām ir nepieciešamas vismaz divas nedēļas, lai cilvēks atkal pierastu pie darba. Laiks ir nepieciešams arī tam, lai atgrieztos ierastajā budžeta režīmā. Parasti brīvdienās atlaižam izdevumu kontroles grožus.

  Lasīt vairāk

 • Kā pārvaldīt finanses attālināti?

  Kā pārvaldīt finanses attālināti?

  Mūsdienās, lai pārvaldītu savas finanses, vairs nav jādodas uz banku, jo daudzi tās pakalpojumi pieejami arī internetā vai pa tālruni. Atliek vien izvēlēties sev piemērotāko risinājumu.

  Lasīt vairāk

 • Kādos gadījumos bez testamenta neiztikt

  Kādos gadījumos bez testamenta neiztikt

  Testamenta izveide nebūt nav jāuztver kā slikta zīme vai nelaimes piesaukšana. Savlaicīgi uzrakstīts testaments sniedz sirdsmieru un aiztaupa nevajadzīgas raizes un nesaskaņas ģimenē.

  Lasīt vairāk

 • Kā neļaut ikmēneša maksājumiem pārvērst dzīvi haosā

  Kā neļaut ikmēneša maksājumiem pārvērst dzīvi haosā

  Cilvēki ir dažādi.  Vieni stingri kontrolē savas finanses, patstāvīgi apmaksājot visu rēķinus, citiem tieši nepatīk ikmēneša rēķinu kārtošana un viņi izvēlas visu apmaksāt ar vienu klikšķi. Taču katrs var izvēlēties – vienkāršu e-rēķina saņemšanu vai arī tā automātisko apmaksu.

  Lasīt vairāk

 • Seši soļi veiksmīga jaunā gada sākumam

  Seši soļi veiksmīga jaunā gada sākumam

  Parasti tieši gadumija ir laiks, kad izvirzām jaunus mērķus, lolojam cerības par labāku dzīvi un nosakām sev apņemšanās nākamajam gadam.

  Lasīt vairāk

 • Nodokļu atmaksa – papildu ienākumi

  Nodokļu atmaksa – papildu ienākumi

  Ja jums ir bijuši izdevumi par savu vai savā apgādībā esošu personu izglītību, saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem vai citi attaisnotie maksājumi, jums ir iespēja, iesniedzot savu gada ienākumu deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā (VID), saņemt daļu no samaksātās naudas summas atpakaļ.

  Lasīt vairāk

 • Ierasti pakalpojumi jaunā vidē

  Ierasti pakalpojumi jaunā vidē

  Tehnoloģijas un digitāli risinājumi būtiski ietekmē visas nozares, tostarp finanšu sektoru. Izaicinājums nodrošināt finanšu pakalpojumus mūsdienu klientu prasībām liek meklēt un īstenot iespējami efektīvus veidus, kā to īstenot.

  Lasīt vairāk

 • Ieguvumi ziedojot

  Ieguvumi ziedojot

  Tuvojoties gada nogalei, cilvēki arvien vairāk līdzekļu plāno novirzīt labdarības projektu atbalstam. Taču ne visu zina, ka ne tikai juridiskās, bet arī privātpersonas var atgūt nodokļus no labdarības organizācijām ziedotajiem līdzekļiem. Protams, ar nosacījumu, ka šādai organizācijai ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss.

  Lasīt vairāk

 • Lai par rēķinu apmaksu rūpējas banka

  Lai par rēķinu apmaksu rūpējas banka

  Jūs varat nesekot katru mēnesi līdzi tam, lai visi rēķini ir savlaicīgi apmaksāti, kā arī netērēt laiku maksājuma uzdevumu aizpildīšanai internetbankā vai rēķinu apmaksu apstiprināšanai.

  Lasīt vairāk

 • Aizņemties vai uzkrāt?

  Aizņemties vai uzkrāt?

  Uz šo jautājumu nav pareizās atbildes. Ir jāapsver dažādi risinājumi dārgākam pirkumam, jo ne visus izdevumus varam laicīgi ieplānot. Plusi un mīnusi ir gan uzkrājumu veidošanai, gan aizņēmumiem, tāpēc lēmums par labu vienam vai otram ir rūpīgi jāizvērtē.

  Lasīt vairāk

 • Pārdomātas finanses palīdz īstenot sapņus

  Pārdomātas finanses palīdz īstenot sapņus

  Ikvienam var rasties nepieciešamība tērēt vairāk, nekā attiecīgā brīža ienākumi to atļauj. Nauda var būt nepieciešama remontam, kāzām, atvaļinājumam vai citiem mērķiem. Pat ja brīvo līdzekļu nav tik daudz, pareiza plānošana palīdzēs jums īstenot savas ieceres un sapņus.

  Lasīt vairāk

 • Lietas, ko pārdomāt pirms ģimenes pieauguma

  Lietas, ko pārdomāt pirms ģimenes pieauguma

  Bērniņa ienākšanai ģimenē ir jāgatavojas, pārdomājot vairākas lietas, lai par tām nevajadzētu uztraukties tad, kad visa uzmanība jāvelta mazuļa komfortam un aprūpei. Lūk, daži svarīgi aspekti, kas būtu jāapsver jau laicīgi.

  Lasīt vairāk

 • Finanšu pratība – iedzīvotāju Ahileja papēdis

  Finanšu pratība – iedzīvotāju Ahileja papēdis

  Katru dienu cilvēkiem jāpieņem daudz dažādu lēmumu, tajā skaitā, lēmumi, kas saistīti ar naudu un finansēm.

  Lasīt vairāk

 • Draudzīgā iespēja – avanss

  Draudzīgā iespēja – avanss

  Daudzi zina teicienu: „Parāds nav brālis.” Tomēr katrs no mums kādreiz ir saskāries ar lielākām vai mazākām finansiālajām grūtībām. Mūsdienās tās ir risināmas vairākos veidos. Taču galvenais ir prast to izdarīt ar mazākiem iespējamiem zaudējumiem nākotnē.

  Lasīt vairāk

 • Kā jaunajā gadā sakārtot savas finanses

  Kā jaunajā gadā sakārtot savas finanses

  Apziņa, ka jūs kontrolējat savas finanses, nes gandarījumu. Taču bieži vien daudzi cilvēki pārāk ātri iztērē sūri grūti nopelnīto naudu, jo algas dienā šķiet, ka tās pietiks visam. Ko darīt, lai naudas pietiktu visam mēnesim?

  Lasīt vairāk

 • 10 pārsteidzoši veidi, kā ietaupīt ikdienā

  10 pārsteidzoši veidi, kā ietaupīt ikdienā

  Mūsu ikdiena ir pārblīvēta ar kārdinājumiem – aicinājumi nopirkt “jaunāko un labāko” viedtālruni, apmeklēt “gadsimta koncertu” vai iegādāties “īpaši kvalitatīvu un uzlabotu” ūdeni mūs uzrunā uz ielas, veikalā, internetā, arī pastkastītē. Tāpēc, dzīvojot šajā informācijas un preču pieejamības pārbagātajā laikmetā, ir svarīgi spēt saglabāt vēsu prātu un izsvērt savas finansiālās iespējas un vajadzības.

  Lasīt vairāk

 • Kāpēc pārzināt savu bilanci?

  Kāpēc pārzināt savu bilanci?

  Neviens uzņēmums nespētu veiksmīgi darboties, ja pastāvīgi nesekotu līdzi savām finansēm un tās rūpīgi neplānotu. Tieši tāpat vajadzētu rīkoties ikvienam no mums. Turklāt neatkarīgi no tā, vai dzīvojam vieni vai kopā ar ģimeni.

  Lasīt vairāk

 • Nelieli izdevumi nav nekāds sīkums

  Nelieli izdevumi nav nekāds sīkums

  Laiku pa laikam ikvienam no mums gribas sevi ar kaut ko iepriecināt, piemēram, nopirkt veikalā mazu šokolādīti, lai palutinātu sevi neveiksmīgā dienā. Taču ieradumam ir liels spēks, un mēneša beigās var nākties konstatēt, ka šādiem it kā nebūtiskiem pirkumiem ir iztērēti desmitiem eiro, jo sīkās summas pamazām sakrājas un izveido lielākas. Kā kontrolēt situāciju?

  Lasīt vairāk

 • Četri iemesli čeku krāšanai

  Četri iemesli čeku krāšanai

  Daudzi, maksājot par pirkumiem lielveikalā, ir redzējuši ainu – kasieris iedod čeku, kas uzreiz tiek izmests miskastē. Atzīsimies godīgi – itin bieži arī mēs rīkojamies tieši tāpat. Un veltīgi. Personisko finanšu plānošanas speciālisti neatlaidīgi rekomendē izstrādāt paradumu vienmēr par jebkādiem pirkumiem paņemt čekus. Tam ir vairāki iemesli.

  Lasīt vairāk

 • Pārdomāta personisko finanšu līdzekļu pārvaldība

  Pārdomāta personisko finanšu līdzekļu pārvaldība

  Piezīmju grāmatiņas, papīra lapas, aploksnēs sabāzti čeki un līmlapiņas uz ledusskapja durvīm – tie ir tikai daži no daudzajiem veidiem, kā izsekot un pārvaldīt savas personiskās finanses. Viedo tehnoloģiju laikmetā ir pieejamas arvien vairāk datoru un viedtālruņu programmas un lietotnes, kas ļauj pārvaldīt savu budžetu vienkārši un operatīvi, aprēķinot, cik daudz naudas tērējat par pārtiku, apģērbu vai izklaidi un pat brīdinot jūs, kad sākat dzīvot pāri saviem līdzekļiem.

  Lasīt vairāk

 • Jurģa ieteikumi, kā ietaupīt vairāk naudas

  Jurģa ieteikumi, kā ietaupīt vairāk naudas

  Mērķis un plāns – šie divi vārdi vislabāk raksturo Jurģa Krūmiņa attieksmi pret naudu.

  Lasīt vairāk

 • Kā izvairīties no finanšu caurumiem?

  Kā izvairīties no finanšu caurumiem?

  Tiem, kas rūpējas par savu zobu veselību, ikgadējs zobārsta apmeklējums ir standarta procedūra. Savukārt finanšu plānošana nav tik pašsaprotama lieta, lai gan finanšu caurumi var būt daudz sāpīgāki par zobu sāpēm. Izvērtējiet savas finanses reizi gadā!

  Lasīt vairāk

 • 10 ieteikumi, kā šajā gadā kļūt turīgākiem

  10 ieteikumi, kā šajā gadā kļūt turīgākiem

  Sagaidot jaunu gadu, mēs nereti lolojam arī jaunas apņemšanās, vēlmes un idejas nākotnei. Labākai nākotnei, protams.

  Lasīt vairāk

 • Kur paliek mana nauda?

  Brīdī, kad atkal sev uzdodat jautājumu: „Kur paliek mana nauda?”, vērts apsēsties, dziļi ieelpot, izelpot un ķerties klāt naudas maka bēgles meklēšanai. Jūs būsiet pārsteigti, cik viegli ir iespējams naudu paturēt makā, ja ievēro dažus, vienkāršus principus. Veidojiet savu grāmatvedību Iekārtojiet grāmatu vai tabulu datorā, kur atzīmējiet ienākumus un izdevumus. Nemāniet sevi – pierakstiet visus tēriņus – arī pēcpusdienas šokolādi.

  Lasīt vairāk


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.