Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Uzņēmējiem

 • Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža: Covid-19 skubina ieviest sen iecerētas izmaiņas

  Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža: Covid-19 skubina ieviest sen iecerētas izmaiņas

  Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža jau ilgāku laiku centās mācībās ieviest arvien vairāk attālināto risinājumu, taču Covid-19 šo procesu krietni paātrināja. Koledžas dibinātāja un valdes priekšsēdētāja Marika Ģederte eAkadēmijas diskusijā atklāj, kā mācībspēks un studenti pieņēma attālināto mācīšanos, kā arī sniedz vērtīgus padomus citiem uzņēmējiem.

  Lasīt vairāk

 • Svaigi.lv: Neredzēts pieprasījums un pārvākšanās vienā dienā

  Svaigi.lv: Neredzēts pieprasījums un pārvākšanās vienā dienā

  Pārtikas e-komercijas jomā Covid-19 var uzskatīt teju par dāvanu, jo cilvēki arvien aktīvāk iepērkas internetā. Taču strauji augošais pieprasījums sagādā virkni izaicinājumu. Virtuālā tirgus Svaigi.lv saimniece Elīna Novada eAkadēmijas diskusijā atklāj, kā uzņēmums ticis galā ar vēl nepieredzētu pieprasījuma lēcienu, un sniedz vērtīgus padomus citiem uzņēmējiem.

  Lasīt vairāk

 • Shield48: Divās dienās īstenota ideja iekaro eksporta tirgus

  Shield48: Divās dienās īstenota ideja iekaro eksporta tirgus

  Covid-19 pandēmijas laikā uzņēmumiem jāpierāda spēja pieņemt jaunos spēles noteikumus un pielāgoties tiem. Viens no pašmāju veiksmīgākajiem piemēriem ir uzņēmums Shield48, kurš divās dienās īstenoja ideju par sejas vairogu ražošanu, izmantojot 3D drukāšanu. Uzņēmuma pārstāvis Didzis Dejus eAkadēmijas diskusijā pastāstīja par savu pieredzi, kā arī sniedza vērtīgus padomus citiem uzņēmējiem.

  Lasīt vairāk

 • DCH studija: Nakts laikā top platforma kopīgiem treniņiem tiešsaistē

  DCH studija: Nakts laikā top platforma kopīgiem treniņiem tiešsaistē

  Kad sporta zālēm marta vidū nācās slēgt durvis, DCH studija nolēma organizēt treniņus tiešsaistē. Lai saglabātu kopības sajūtu, videokameru ieslēdza ne tikai treneris, bet arī visi vingrotāji. Studijas vadītājs un treneris Kaspars Ozoliņš eAkadēmijas diskusijā atklāj, kā vienas nakts laikā īstenota ideja par tiešsaistes treniņiem, un sniedz vērtīgus padomus citiem uzņēmējiem.

  Lasīt vairāk

 • Internetveikala izveide: darīt pašiem vai pievienoties platformām

  Internetveikala izveide: darīt pašiem vai pievienoties platformām

  Uzņēmumi, kas darbojas sabiedriskās ēdināšanas jomā, vieni no pirmajiem izjuta ārkārtējās situācijas sekas un bija spiesti ļoti ātri domāt par jauniem veidiem, kā gūt ienākumus. Ēdienu piegādes jomas uzņēmumiem būtībā ir divas izvēles — darīt visu pašiem vai pievienoties kādai jau esošai platformai.

  Lasīt vairāk

 • Interneta veikals trīs dienās – Covid-19 skarta uzņēmuma pieredze

  Interneta veikals trīs dienās – Covid-19 skarta uzņēmuma pieredze

  Daudzi uzņēmumi šobrīd ir spiesti mainīt gan savus biznesa modeļus, gan pārdošanas kanālus. Interneta veikals vismaz daļēji var nodrošināt ieņēmumu neapsīkšanu tiem uzņēmumiem, kuriem zudušas vai sarukušas iespējas sasniegt savus klientus klātienē.

  Lasīt vairāk

 • Kā izveidot interneta veikalu

  Kā izveidot interneta veikalu

  Tirdzniecība interneta veikalos ik gadu uzņem apgriezienus visā pasaulē, un Latvija nav izņēmums – mūsu valsts iedzīvotāji arvien biežāk iepērkas tiešsaistē. Covid-19 izplatības laikā šī tendence ir kļuvusi īpaši izteikta, jo iegādāties preces internetā ir ne tikai vienkāršāk, bet arī drošāk.

  Lasīt vairāk

 • Ir lietas, ko nevar atcelt – lauksaimniekiem joprojām ir pieejams finansējums

  Ir lietas, ko nevar atcelt – lauksaimniekiem joprojām ir pieejams finansējums

  Pērn SEB banka finansējusi lauksaimniecības nozares uzņēmumus par teju 8,5 miljoniem eiro. Arī šobrīd, neraugoties uz sarežģīto situāciju pasaulē un Latvijā, lauksaimniecības uzņēmumi var pretendēt uz bankas atbalstu un finansējumu.

  Lasīt vairāk

 • Video: Kā radīt efektīvu mārketinga stratēģiju

  Video: Kā radīt efektīvu mārketinga stratēģiju

  Ja aiz uzņēmuma reklāmas nav pārdomātas mārketinga stratēģijas, centieni pārdot pakalpojumus līdzinās kliegšanai pārpildītā stadionā, ir pārliecināts izaugsmes eksperts Ross Kingslands. Viņš sniedz padomus, kā uzņēmumiem definēt savu mērķus un sasniegt tos ar efektīvu mārketingu.

  Lasīt vairāk

 • Kā optimizēt uzņēmuma ikdienu, parakstot dokumentus elektroniski

  Kā optimizēt uzņēmuma ikdienu, parakstot dokumentus elektroniski

  Kļūst aizvien vairāk darbību, ko uzņēmumi, ietaupot laiku, var veikt attālināti, to skaitā —parakstīt dažādus dokumentus elektroniski. Daudzus uzņēmumu dokumentus, piemēram, kredīta līgumu vai līgumu par karšu pieņemšanu (POS), ir iespējams parakstīt arī SEB internetbankā.

  Lasīt vairāk

 • Video: Jauna produkta radīšana soli pa solim

  Video: Jauna produkta radīšana soli pa solim

  No produkta idejas līdz tā veiksmīgai ieviešanai tirgū ir ejams tāls un izaicinājumu pilns ceļš. Uzņēmējs un biznesa treneris Dāvids Štēbelis izskaidro galvenos šī ceļa pieturas punktus, kā arī sniedz vērtīgus padomus, kas jāievēro katrā no tiem.

  Lasīt vairāk

 • Video: Kā ar finanšu modeli novērst izaugsmes nestos riskus

  Video: Kā ar finanšu modeli novērst izaugsmes nestos riskus

  Strauja izaugsme šķiet vilinoša jebkuram uzņēmumam. Tomēr gana rūpīgi nepieejot iespējamo attīstības scenāriju un sagaidāmo risku izvērtēšanai, pārlieku strauja izaugsme uzņēmumam var izrādīties bīstama. Finanšu modelēšanas eksperts Andrejs Grigoļunovičs sniedz padomus, kā efektīvi modelēt uzņēmuma nākotni.

  Lasīt vairāk

 • Video: Kā ar dizaina domāšanu pilnveidot produktus

  Video: Kā ar dizaina domāšanu pilnveidot produktus

  Produkti un pakalpojumi ir punkts, kurā klienti mijiedarbojas ar uzņēmumu. Izmantojot dizaina domāšanas iespējas, uzņēmumi spēj ne tikai audzēt peļņas rādītājus, bet pat kļūt par savas jomas līderiem. Digitālo pakalpojumu dizainers Raitis Linde sniedz padomus, kā efektīvi izmantot dizaina domāšanu.

  Lasīt vairāk

 • Uzņēmumu maksājumi kļuvuši vēl ērtāki

  Uzņēmumu maksājumi kļuvuši vēl ērtāki

  SEB bankas mobilā lietotne uzņēmumiem ļauj steidzamus maksājumus apstiprināt maksimāli ātri ar pāris vienkāršām darbībām. Nepieciešamības gadījumā, izmantojot lietotni, uzņēmuma maksājumus var arī izveidot, bet pārslēgties no privātā uz uzņēmuma kontu, kā arī starp vairāku uzņēmumu kontiem iespējams ar vienu klikšķi. 

  Lasīt vairāk

 • SEB internetbankā var pievienot citās bankās atvērtos uzņēmuma kontus

  SEB internetbankā var pievienot citās bankās atvērtos uzņēmuma kontus

  Tagad uzņēmumiem SEB internetbankā, tāpat kā privātpersonām, ir iespēja bez maksas saņemt informāciju par sava uzņēmuma kontiem, kas atvērti Swedbank un bankā Citadele. Līdz ar šiem jauninājumiem nedaudz vizuāli mainīsies arī internetbankas sākumlapa.

  Lasīt vairāk

 • Izaugsmes programma – uzņēmuma solis pretī straujam biznesa izrāvienam

  Izaugsmes programma – uzņēmuma solis pretī straujam biznesa izrāvienam

  Līdz 19. septembrim Latvijas mazie un vidējie uzņēmumi tiek aicināti pieteikties dalībai jau 4. SEB bankas rīkotajā Izaugsmes programmā. Tā uzņēmumiem piedāvās ne tikai vērtīgas lekcijas un darbnīcas, bet arī mentoringu un padomus no pieredzējušiem starptautiskiem un vietējiem jomas speciālistiem, kas palīdzēs izstrādāt jaunu produktu vai pakalpojumu un sasniegt strauju izaugsmi.

  Lasīt vairāk

 • Kad uzņēmumam ir izdevīgs pilna servisa līzings

  Kad uzņēmumam ir izdevīgs pilna servisa līzings

  Darbinieku algošana neliela autoparka uzturēšanai uzņēmumam var izrādīties krietni neizdevīgāka  par apjomīga autoparka aprūpēšanu.  Pilna servisa līzinga galvenā priekšrocība ir tā, ka uzņēmumam nav jātērē laiks un darbinieku resursi, lai  gādātu par sava autoparka uzturēšanu un apkopi.

  Lasīt vairāk

 • Kā mazajā biznesā nepalaist garām nevienu klientu

  Kā mazajā biznesā nepalaist garām nevienu klientu

  Ja jūsu bizness ir pavisam neliels, tas nenozīmē, ka jums jāatsakās no iespējas piesaistīt klientus, kas skaidru naudu līdzi nenēsā.

  Lasīt vairāk

 • Blēži var izkrāpt naudu pat rēķinu samaksas laikā

  Blēži var izkrāpt naudu pat rēķinu samaksas laikā

  Kibernoziedznieki pilnveido savas prasmes un naudu no uzņēmumiem vai iedzīvotājiem var izvilināt pat pilnīgi ierastu darbību laikā. Piemēram, ja rīkosieties neuzmanīgi, maksājot rēķinus par pakalpojumiem vai precēm, patiesībā varat papildināt krāpnieku kontus.

  Lasīt vairāk

 • Kā kļūt par mileniāļu iekārojamāko darba devēju

  Kā kļūt par mileniāļu iekārojamāko darba devēju

  Tūkstošgades paaudze jeb mileniāļi krietni atšķiras no iepriekšējām paaudzēm. Palūkosimies, kādu darba vidi un kultūru no darba devējiem sagaida jaunākā nodarbināto iedzīvotāju paaudze. Darba devējs, kurš šīs atšķirības izpratīs un ņems vērā, iegūs aizrautīgus darbiniekus un produktīvu darbu.

  Lasīt vairāk

 • Uzdevumi.lv: digitālie mājasdarbi paver ceļu uz visu pasauli

  Uzdevumi.lv: digitālie mājasdarbi paver ceļu uz visu pasauli

  Uzņēmums Uzdevumi.lv ir radījis interaktīvu tiešsaistes mācību sistēmu ar lielu eksporta potenciālu, kurai šobrīd pasaulē nav analoga. Tā ļauj skolēniem pildīt mājasdarbus jebkur, kur pieejams internets, uzreiz uzzināt rezultātu un mācīties no kļūdām.

  Lasīt vairāk

 • Uzņēmuma pieredze: Izaugsmes programmā ieguvām perfektu makšķeri

  Uzņēmuma pieredze: Izaugsmes programmā ieguvām perfektu makšķeri

  Centrālā laboratorija SEB bankas Izaugsmes programmā ir atzīta par uzņēmumu ar inovatīvāko pieeju biznesam. Uzņēmuma ikdienas darbs ir atkarīgs no informācijas tehnoloģijām (IT), tāpēc vairums jauninājumu skar tieši šo jomu.

  Lasīt vairāk

 • Pure Chocolate: iesaistot visu komandu, mērķi kļūst ambiciozāki

  Pure Chocolate: iesaistot visu komandu, mērķi kļūst ambiciozāki

  Šokolādes ražotājs Pure Chocolate pavasarī piedalījās SEB Izaugsmes programmā, kuras žūrija atzina to par uzņēmumu ar lielāko eksporta potenciālu. Mārketinga stratēģiju uzņēmums galvenokārt balsta uz digitālajiem medijiem, un tas ir ļāvis ieviest praksē vairākas inovatīvas idejas.

  Lasīt vairāk

 • Kā starptautiskās sankcijas attiecas uz Latvijas uzņēmējiem?

  Kā starptautiskās sankcijas attiecas uz Latvijas uzņēmējiem?

  Latvijas uzņēmumiem jābūt lietas kursā par ES noteiktajām sankcijām – tās pārkāpjot, draud administratīvi sodi ievērojamā apjomā vai pat kriminālatbildība.

  Lasīt vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.