Switch to mobile version. Augšup

Auto - 16.03.2016
auto iegāde | auto līzings

8 ieteikumi automašīnas pircējiem

8 ieteikumi automašīnas pircējiem

Automašīnas iegāde ir svarīgs un atbildīgs lēmums, tādēļ apkopojām galvenās lietas, kas būtu jāņem vērā pirms auto iegādes.

Budžeta iespējas

Tieši budžets liek ierobežot vai gluži pretēji – ļaut vaļu līdz šim nepiepildītiem sapņiem automašīnas izvēlē. Ja automašīnas iegādē izmantots finanšu atbalsts no bankas, būtiski atcerēties, ka pirmā iemaksa un līzinga maksājums nav vienīgie ar automašīnu saistītie izdevumi. Degviela, apdrošināšana, servisa apkope un maksas autostāvvietu izmantošana – tas viss rada papildu izdevumus auto īpašniekiem, ko būtu ieteicams aprēķināt, lai saprastu, cik daudz naudas jūs varat tērēt automašīnai pēc visu obligāto ikmēneša izdevumu segšanas.

Emocionāla un racionāla izvēle

Lai cik racionāli būtu jūsu kritēriji automašīnas izvēlē, ir svarīgi, lai jūs tajā jūtaties ērti un labi. Praktiski jebkurā cenu klasē ir iespējams atrast automašīnu, kas patīk vairāk par citām. Cilvēki, kuri ik dienu mēro ceļu uz un no darba ar personīgo automašīnu, parasti vēlas šo laiku pavadīt komfortabli. Ir labi, ja automašīna rada patīkamas emocijas.

Transportlīdzeklis vienam vai ģimenei

Ir atšķirība, vai automašīna kalpo par transportlīdzekli veselai ģimenei vai vienam – diviem cilvēkiem. Piemēram, triju bērnu mātei pirms sapņu mašīnas iegādes vajadzētu noskaidrot, vai izvēlētais auto modelis paredz trīs aizmugurējās sēdvietas. Savukārt cilvēkam, kurš automašīnu izmanto tikai savām vajadzībām un tuvākajā laikā neplāno neko šajā ziņā mainīt, iespējams, piemērotāka ir mazāk ietilpīga automašīna.

Ikdienā veicamie attālumi

Ja izvēle krīt uz sportisku auto ar liela tilpuma motoru, jāņem vērā, ka tā ekspluatācijas izmaksas ir lielākas. Ja ikdienā braucat maz, tas nebūs tik jūtams savukārt, ja bieži nākas mērot lielus attālumus, iespējams, vajadzētu izvērtēt ekonomiskākas automašīnas izvēli.

Jauna vai lietota automašīna

Jaunai automašīnai ir vairāki pozitīvi aspekti – jūs esat pirmais īpašnieks, tai ir garantija un nav slēptu defektu, toties vērtības kritums ir straujš. Savukārt labu mazlietotu auto varat iegādāties par mazāku cenu, un, iespējams, pat labāk aprīkotu un jaudīgāku, tomēr šāds pirkums prasa specifiskas zināšanas un ir saistīts ar risku.

Atbilstība ikdienas vajadzībām

Kad šķietami piemērota automašīna ir izvēlēta, ar to noteikti vajadzētu izbraukt ilgāk nekā pārdesmit minūtes. Vislabāk, ja izdodas sarunāt ar auto tirgotāju izmēģināt automašīnu uz veselu dienu vai nedēļas nogali. Ja tas nav iespējams, tās pašas markas automašīnu ir vērts noīrēt auto nomā. Tas ļaus pilnībā pārliecināties par izvēlētā automašīnas modeļa atbilstību jūsu ikdienas vajadzībām.

Aprīkojums

Pirms automašīnas iegādes noteikti vajadzētu izvērtēt, bez kāda papildaprīkojuma, kas ietekmē automašīnas cenu, jūs varat iztikt. Iespējams, pietiek ar kondicionieri klimata kontroles vietā un, braucot uz laukiem trīs reizes gadā, pilnpiedziņa nav nepieciešama. 

Auto pārbaude

Ja neesat lietpratējs, varat viegli apjukt lielajā auto piedāvājumā un cenās. Iegādājoties jaunu automašīnu, ir vērts apkopot citu lietotāju atsauksmes un iepazīties ar ekspertu viedokli. Savukārt lietotai automašīnai, par kuras līdzšinējo tehnisko stāvokli jums ir šaubas, vajadzētu izpētīt vēsturi, izmantojot Ceļu satiksmes drošības direkcijas transportlīdzekļu maksas izziņas un tehniskās apskates vēsturi par konkrēto automašīnu.

Jānis Meistars,
žurnālists

Kredīts ar fiksēto procentu likmi auto iegādei

Piedāvājam patēriņa kredītu ar 10% likmi transportlīdzekļa iegādei (vieglais automobilis, motocikls, tricikls, kvadricikls vai mopēds). Lai saglabātu 10% likmi, 2 mēnešu laikā no patēriņa kredīta saņemšanas brīža transportlīdzeklim jābūt reģistrētam Ceļu satiksmes drošības direkcijā uz Jūsu vārda.

Aizņemieties apdomīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt. Ikmēneša maksājums ir 84.99 EUR, pieņemot, ka kredīta summa ir 4000 EUR, kreditēšanas līguma darbības termiņš ir 5 gadi, fiksēta procentu likme 10%, komisijas maksa par kredīta noformēšanu 80 EUR. Gada procentu likme ir 11.5%. Kopējā summa, kas jāmaksā, ir 5179.28 EUR. Minētajam piemēram ir tikai informatīva nozīme, un katra klienta situācija tiek izvērtēta individuāli.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

 • Procentu likme tiek noteikta individuāli
 • Pirmā iemaksa – sākot no 10 %
 • Līzinga termiņš – līdz 5 gadiem

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.