Switch to mobile version. Augšup

Auto - 30.10.2020
elektromobiļi | auto līzings | jauns auto

Mīti par elektromobiļiem: mikrorajonos tiem nav vietas

Mīti par elektromobiļiem: mikrorajonos tiem nav vietas Foto: Chuttersnap, Unsplash

Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji ir bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek kliedēti. Viens no tiem – ar elektromobili Rīgas mikrorajonos nav ko darīt. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šo apgalvojumu.

Uzlādes vietu dalīšana

Auto nomas uzņēmuma SIXT vadītājs Baltijas valstīs Arnis Jaudzems norāda, ka daudzi no Rīgas ielās ikdienā redzamajiem elektroauto nekad nav bijuši pie publiskajiem uzlādes punktiem. Tā kā elektromobiļus šobrīd galvenokārt izvēlas turīgākie Pierīgas iedzīvotāji, kas auto uzlādē mājās, kā arī zaļi domājošie uzņēmumi, kuri uzlādes stacijas iekārtojuši pie saviem birojiem, konkurence par publiskajā pilsētvidē atrodamajiem uzlādes punktiem ir neliela.

Protams, grūti iedomāties scenāriju, kad cilvēks pēc ilgas darbadienas atgriežas dzīvoklī Purvciemā vai Pļavniekos, pieslēdz lādēties elektromobili, dodas gatavot vakariņas, bet pēc stundas metas ārā, lai izbrīvētu vietu nākamajam elektromobiļa īpašniekiem.

Aktuālāko auto modeļu apskats

Atrast piemērotāko spēkratu plašajā automobiļu piedāvājumā nav vienkāršs uzdevums. Tāpēc sadarbībā ar auto ekspertu Normundu Avotiņu esam sagatavojuši īsus video apskatus par vairāk nekā 30 Latvijā šobrīd aktuālajiem modeļiem dažādās klasēs un cenu kategorijās. Jauna auto iegādei varat izmantot mūsu īpašo līzinga piedāvājumu: seb.lv/auto

Auto žurnālists un eksperts Normunds Avotiņš piemetina, ka šo daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju problēmu un vēlmi pārvietoties ar automašīnu zaļi varētu risināt, mudinot uzlādēt elektromobiļus darbavietās, nevis mājās. Latvenergo elektrotransporta uzlādes tīkla attīstības vadītājs Ansis Valdovskis zina stāstīt, ka jau šobrīd 30% elektromobiļu īpašnieku savus spēkratus visbiežāk uzlādē uzņēmumu nodrošinātajās stacijās pie birojiem.

Risinājums – koplietošanas auto

Tie mikrorajonu iedzīvotāji, kuri jau šobrīd ir noguruši no ikvakara stīvēšanās par stāvvietu daudzdzīvokļu namu pagalmos, var izmantot automašīnu koplietošanas pakalpojumu. Viens no šā pakalpojuma sniedzējiem jau šobrīd Rīgas ielās nodrošina vairāk nekā 100 elektromobiļus.

“Tiem, kuri nav braukuši ar elektromobili, tā ir lieliska iespēja par ļoti mazu samaksu izbraukt, saprast, kas tas ir un kā uzvedas. Tas noteikti ļaus nonākt pie vērtīgiem secinājumiem turpmākajā automobiļa izvēlē,” piebilst Latvenergo speciālists A. Valdovskis.

Arī SIXT vadītājs Baltijā A. Jaudzems piekrīt, ka koplietošanas auto ir lieliska alternatīva privātajam transportam tiem, kuriem ikdienā jāmēro ceļš vien līdz birojam.

SEB bankas rīkotajā diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti sprieda par to, kā “zaļais kurss” tuvākā un tālākā nākotnē ietekmēs izvēli par automašīnas iegādi, kā arī apskatīja Latvijas tirgus tendences. Diskusijā piedalījās SEB līzinga vadītāja Latvijā Jeļena Gavrilova, Latvenergo elektrotransporta uzlādes tīkla attīstības vadītājs Ansis Valdovskis, SIXT vadītājs Baltijas valstīs Arnis Jaudzems. Diskusiju vadīja auto žurnālists un eksperts Normunds Avotiņš. Pilns diskusijas ieraksts:

Jums nekur nav jādodas – pārvaldiet finanses internetā

 

 • Auto - 23.10.2020

  Mīti par elektromobiļiem: parastās automašīnas ir daudz lētākas

  Mīti par elektromobiļiem: parastās automašīnas ir daudz lētākas

  Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek kliedēti. Viens no tiem – iegādāties un uzturēt elektroauto ir daudz dārgāk nekā tradicionālo spēkratu. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šo apgalvojumu.

  Lasīt vairāk

 • Auto - 16.07.2020

  Video: Latvijā aktuālāko auto modeļu apskats

  Video: Latvijā aktuālāko auto modeļu apskats

  Atrast savām vajadzībām piemērotāko spēkratu plašajā automobiļu piedāvājumā nav vienkāršs uzdevums. Tāpēc sadarbībā ar auto ekspertu Normundu Avotiņu sagatavojām īsus video apskatus par Latvijā šobrīd aktuālākajiem modeļiem dažādās klasēs.

  Lasīt vairāk

 • Auto - 05.10.2020

  Mīti par elektromobiļiem: palikšu pusceļā ar tukšu bateriju

  Mīti par elektromobiļiem: palikšu pusceļā ar tukšu bateriju

  Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji ir bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek arī kliedēti. Viens no tiem – elektroauto Latvijā nav kur uzlādēt, tāpēc braucējs var palikt pusceļā ar tukšu bateriju. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šo apgalvojumu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

 • Procentu likme tiek noteikta individuāli
 • Pirmā iemaksa – sākot no 10 %
 • Līzinga termiņš – līdz 5 gadiem
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.