Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 10.03.2020
iepirkšanās | mode | apģērbs

Kā ietaupīt naudu ar kapsulas garderobi

Pat tad, ja apģērbu garderobē ir nedaudz, gudri izveidojot vairākus komplektus un tos savstarpēji gaumīgi kombinējot, ir iespējams piemeklēt modernu un jebkurai situācijai piemērotu tērpu.

Stiliste Sindija Čable-Virka iepazīstina ar kapsulas garderobi, kā arī sniedz citus vērtīgus padomus.

Kas ir kapsulas garderobe

Maz apģērbu, no kuriem ir iespējams izveidot vairākus komplektus un tos savstarpēji kombinēt, – tas ir kapsulas garderobes pamatprincips.

S. Čable-Virka stāsta, ka pirmais solis ceļā uz kapsulas garderobes izveidi ir apzināt sev piemērotāko krāsu gammu. “Lai atrastu savu krāsu gammu, krāsas jāpieliek pie sejas. Tā var noskaidrot, kuras krāsas un toņi vislabāk piestāv,” stiliste stāsta.

Otrais solis ir noteikt auguma tipu. Tāpat jāizvērtē konkrētā cilvēka ikdiena un profesija, lai nebūtu klasiskā apģērbā jāiet uz darbu, kur valda brīvais stils, vai otrādi.

Neiztikt arī bez skapja satura revidēšanas. Jāizmet visas saplīsušās, notraipītās, kā arī vairs nederošās drēbes. S. Čable-Virka iesaka šo procedūru veikt vismaz reizi gadā.

Kam jābūt vīrieša garderobē

Svarīgākais vīrieša garderobes elements ir žakete un uzvalks. Stiliste S. Čable-Virka iesaka izvēlēties šos apģērbus neitrālās krāsās un vienkrāsainus, piemēram, tumši zilus vai melnus. Pretējā gadījumā  raibu žaketi var būt grūti pieskaņot citiem apģērba gabaliem.

Uzvalkam vai žaketei jāpielāgo apavi, polo krekli, kā arī citi apģērba gabali. “Nevajag iegādāties kreklu tikai tāpēc vien, ka tas ir iepaticies. Vienkrāsainus kreklus ir vieglāk kombinēt ar žaketi vai uzvalku. Noteikti  ir nepieciešami arī aksesuāri, jo ar tiem vīrietis var veidot savu tēlu un izskatīties vīrišķīgi un skaisti,” stiliste spriež.

Kam jābūt sievietes garderobē

S. Čable-Virka neslēpj, ka sievietēm izveidot garderobi ir nedaudz grūtāk nekā vīriešiem. Problēmas nereti sagādā skapja revidēšana, jo sievietes nelabprāt šķiras no savām mīļajām lietām.

Arī sievietes garderobē nevar iztikt bez tumšas žaketes. “Žaketi var valkāt, tērpjoties gan sportiskā, gan klasiskā, gan ikdienišķā stilā. To var vilkt pie džinsa biksēm, pie sporta apaviem, pie svārkiem un augstpapēžu kurpēm,” stiliste ieskicē.

Garderobē jāatrod vieta arī klasiskām biksēm un vienkrāsainai kleitai. Veidot  tēlu palīdz aksesuāri, ar kuriem var dažādi eksperimentēt. “Uzvelkot vienkrāsainu kleitu, ar somiņu sievietes tēlu var padarīt sievišķīgāku un krāsaināku,” S. Čable-Virka saka.

Kā atļauties modīgos apģērbus

S. Čable-Virka aicina neskriet uz itin visām izpārdošanām lielveikalos: “Tas, manuprāt, ir visai “sālīts” prieks. Turklāt uz veikalu nevajadzētu doties vienatnē. Labāk to darīt kopā ar kādu, kurš spēj novērtēt un sniegt ieteikumus. Jānosaka budžets, kā arī jāpārdomā, kas ir nepieciešamākais. Tieši tāpat, kā iepērkoties pārtikas veikalā.”

No modes pasaules “aiziet” tikai sīkās detaļas, bet koptēls, krāsas, raksti un tendences visbiežāk saglabājas nemainīgas, teic stiliste. “Lai sekotu līdzi modei, nav katru sezonu jādodas iepirkties. Jau šodien ir iespējams nopirkt apģērbus, kas būs modē vēl ilgi,” S. Čable-Virka uzskata.

Ja rodas brīvi līdzekļi apģērba iegādei, stiliste iesaka novirzīt tos aksesuāriem: “Es pat uzskatu, ka aksesuāriem var atļauties tērēt mazliet vairāk, jo tos var visu laiku mainīt.

Jāpiebilst, ka liekais apģērbs nav obligāti jāizmet, – to var gan pārdot, gan atdot draugiem un radiniekiem, gan ziedot, gan nodot otrreizējai pārstrādei. Piemērotākais risinājums ir atkarīgs no konkrētā apģērba gabala.

Vivija Cepurniece,
Youth LAB dalībniece

Jums nekur nav jādodas – pārvaldiet finanses internetā

 


 • Māja - 02.12.2019

  Mājokļa slēptais potenciāls – padomi īpašuma iegādei

  Mājokļa slēptais potenciāls – padomi īpašuma iegādei

  Nekustamo īpašumu eksperts Filips Baumanis ne sevišķi pievilcīgu mājokļu iegādi dēvē par savu hobiju. Viņš atjauno un pārdod tos jau krietni glaimojošākā izskatā. Eksperts aicina nebaidīties no neremontētiem mitekļiem, atrast tajos slēpto potenciālu, kā arī sniedz padomus, kas palīdzēs atbildēt uz jautājumu – īrēt vai pirkt.

  Lasīt vairāk

 • Finanšu plānošana - 27.12.2019

  Maltīšu plānošana – veselīgi pašam un maciņam

  Maltīšu plānošana – veselīgi pašam un maciņam

  Maltīšu plānošana un pagatavošana vairākām ēdienreizēm vienlaikus ir labs ieradums gan savai, gan sava maciņa veselībai. Bloga Foodprep.lv radītāja Klinta Stasjule sniedz padomus, kā pat paši aizņemtākie cilvēki var sākt plānot maltītes un ietaupīt naudu veikalos.

  Lasīt vairāk

 • Finanšu plānošana - 17.03.2021

  Kā piekopt veselīgus finanšu paradumus

  Kā piekopt veselīgus finanšu paradumus

  Ceļš pretim lielajiem dzīves mērķiem un pirkumiem būs daudz vieglāks, ikdienā piekopjot veselīgus finanšu paradumus. SEB bankas finanšu direktore Jeļena Cīrule atklāj pamatprincipus, kas palīdzēs plānot budžetu un ietaupīt naudu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.