Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 21.04.2020
maksājumi ar tālruni | uzkrājumi | digitālā krājkase

Viedtālrunis – maksājumiem un uzkrājumiem

Viedtālrunis – maksājumiem un uzkrājumiem

Maksājumi ar tālruni kļūst arvien populārāki un pieprasītāki visā pasaulē. Tas ir vienkāršs veids, kā norēķināties par pirkumiem, nesatraucoties par mājās aizmirstu maku.

Pieprasītā funkcija – maksājums ar telefonu

Saskaņā ar SEB bankas veikto aptauju 62% SEB bankas mobilās lietotnes lietotāju izmanto to katru dienu un visbiežāk izmantotās funkcijas ir konta atlikuma pārbaude un maksājuma izpilde. Populāras funkcijas ir arī konta pārskats, pārslēgšanās uz internetbanku, kartes datu pārbaude, paziņojumi un citas.

Ņemot vērā klientu vēlmes, SEB banka kopš 2019. gada novembra piedāvā vienu no pieprasītākajām funkcijām – iespēju veikt maksājumus ar telefonu. NFC (Near Field Communication) maksājumi darbojās ar frekvences palīdzību, ļaujot POS terminālim un telefonam izveidot kontaktu maksājuma veikšanai. Vienīgais nosacījums: abām ierīcēm jāatrodas ļoti tuvu.

Maksājumu drošība

Doma, ka  kāds varētu samaksāt par savu pirkumu ar jūsu telefonu, mēdz izraisīt satraukumu, taču par to nav jāraizējas, jo maksājumi ar viedtālruni ir droši un pielīdzināmi maksājumiem ar bezkontakta karti.

Augstāku drošību var garantēt, koriģējot maksājuma limitus. Ieteicams izveidot  arī drošu tālruņa ekrāna bloķēšanu un spēcīgu paroli. Svarīgi ir neatļaut pieeju savam telefonam citiem cilvēkiem. SEB mobilajā lietotnē ir iespēja izvēlēties vienu no diviem maksājuma režīmiem – manuālo un automātisko. Manuālajā režīmā maksājuma veikšanai nepieciešams ieslēgt mobilo lietotni, savukārt automātiskajā režīmā tikai jāatbloķē tālruņa ekrāns.

Funkcionalitātes pieejamība

Maksājumus ar viedtālruni var veikt jebkurš SEB bankas klients, kurš izmanto Android operētājsistēmas viedtālruni, Mastercard norēķinu karti vai kredītkarti ar bezkontakta norēķinu funkciju, kā arī internetbanku.

Lai pieslēgtu funkcionalitāti, SEB mobilajā lietotnē jāizveido maksājumu kartes digitālā versija. Maksājumus  ar viedtālruni ir iespējams veikt tirdzniecības vietās, kurās pieņem bezkontakta kartes.

Maksājumi ir limitēti, piemēram, līdz 25 eiro nav jāievada PIN kods (Covid-19 dēļ valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā – 50 eiro). Maksājumi no 25 – 150 eiro jāapstiprina ar PIN kodu, taču pirkumiem, kuri pārsniedz 150 eiro, ir nepieciešama norēķinu karte.

Tālrunis – arī uzkrājumiem

SEB bankas Digitālā krājkase ir padarījusi uzkrājumu veidošanu vienkāršu, visiem pieejamu un pilnīgi bez maksas. Tās princips ir uzkrāt naudu, maksājot ar karti. Digitālā krājkase darbojas vienkārši – iepērkoties ar karti, katrs jūsu maksājums tiek noapaļots līdz nākamajam pilnajam eiro, bet starpība starp pirkuma summu un noapaļoto summu tiek ieskaitīta jūsu krājkontā. Piemēram, ja veikalā par pirkumu jūs maksājat 3,40 eiro, tad jūsu krājkontā automātiski nonāk 0,60 eiro.

Katrs pirkums palīdzēs jums ar nelielām summām  izveidot uzkrājumu.

Jāņem vērā, ka nauda uz krājkontu netiek pārskaitīta tūdaļ pēc maksājuma veikšanas. Vienots pārskaitījums parasti notiek darbadienas beigās, kad tiek izpildīti rezervētie maksājumi. Naudu no krājkonta ir iespējams izņemt bez komisijas maksas, piesakot to trīs dienas iepriekš. Samaksājot komisijas maksu, uzkrājumu varat izņemt uzreiz, pieteikuma iesniegšanas dienā.

SEB mobilajā lietotnē  jūs varat ne tikai pārvaldīt Digitālo krājkasi, bet arī izveidot līdz pat pieciem krāšanas mērķiem, ar uzkrājumu kalkulatoru aprēķināt to sasniegšanai nepieciešamo summu un termiņu.

Mērķus ērti un nemanāmi varat sasniegt, pieslēdzot regulāro maksājumu, kas ar jūsu izvēlētu regularitāti automātiski pārskaitīs konkrētu naudas summu uz jūsu krājkontu.

Vivija Cepurniece

Jums nekur nav jādodas – pārvaldiet finanses internetā

 Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.