Switch to mobile version. Augšup

Māja - 07.06.2020
labiekārtošana | patēriņa kredīts

Biežākās kļūdas, kas remontu pārvērš par murgu

Biežākās kļūdas, kas remontu pārvērš par murgu

Runājot par remontu, jāatzīst, ka arī šajā jomā vietā ir zelta padoms: labāk ir mācīties no citu kļūdām, nevis no savām. Par laimi, tās ir ļoti viegli noskaidrot – atliek vien apjautāties kādam tuviniekam vai draugam, kas nesen veicis remontu. Esam apkopojuši 9 biežākās kļūdas, ko mēdz pieļaut mazāk pieredzējuši remonta veicēji.

Tātad nekādā gadījumā nevajadzētu:

1. Pieņemt lēmumu par remontu bez iepriekšējas izpētes

Esat nolēmis, ka puķaino tapešu vietā turpmāk vēlaties raudzīties uz poētiskā pasteļtonī krāsotu sienu? Kas tur sarežģīts – nopērkam krāsu, noplēšam tapetes, nokrāsojam sienu! Tomēr izrādās, ka siena zem vecajām tapetēm pirms krāsošanas jāizlīdzina. Tātad būs ne tikai jāsagādā špakteļmasa un grunts, bet arī jāvelta vairākas dienas pamatīgam darbam.

Vai arī plānojat tikai aši nomainīt rozetes, bet, sākot to darīt, atskāršat, ka tās gadiem ir atradušās tik neparocīgās vietās, ka ir īstais brīdis aicināt ciemos elektriķi, lai pārvilktu vadus.

SEB lietotne – Jūsu krāšanas mērķu sasniegšanai

Ne tikai ikdienas finanses un pārskaitījumi, bet arī dažādi risinājumi ērtai un automātiskai krāšanai.

Nav jābaidās radīt īslaicīgu haosu, lai pirms remonta uzsākšanas noskaidrotu, kas lācītim vēderā. Varbūt ir vērts pat uzaicināt talkā kādu speciālistu, kas izvērtēts, vai ieplānotais dažu dienu remonts patiesībā neilgs vairākas nedēļas. Un vai vispār ir īstais brīdis to veikt?

2. Plānot budžetu, cerot, kas tas kļūs zināms remonta laikā

Sak’, ja nauda kādā brīdī beigsies, gan jau kaut ko izdomāšu. Ja izrādīsies, ka izmaksas ir krietni lielākas nekā cerēts, ar šādu pieeju jums var nākties vairākus mēnešus dzīvot haosā un putekļos. Iespējams, ka šajā situācijā labāk ir trūkstošos līdzekļus aizņemties un pabeigt remontu pēc iespējas ātrāk, nevis ilgstoši ciest no diskomforta.

3. Darīt visu tikai pašam

Tas noteikti ir lētāk nekā algot meistarus, bet diemžēl izdodas tikai tiem, kam ir gan remontdarbu pieredze, gan zelta rokas. Nav vērts pat sākt uzskaitīt kļūdas, ko pieļauj cilvēks, kurš pirmo reizi dzīvē, vadoties pēc Youtube video, varonīgi nolēmis paša spēkiem, piemēram, izflīzēt vannas istabu. Šādi var nevis ietaupīt, bet samaksāt divreiz,  vai samierināties ar nebaudāmo rezultātu.

4. Meklēt īsto meistaru pēc skaistām bildēm

Ne viss, kas attēlos izskatās labi, ir kvalitatīvs – lai nenotiktu tā, ka meistara ieliktās durvis strīķējas gar grīdu, jāapbruņojas ar pacietību un jāvadās pēc atsauksmēm. Ja zināt, ka kāds draugs vai radinieks nesen veicis remontu, iztaujājiet viņu – iespējams, ka  viņš jums ieteiks zelta meistaru, kuram reklāma sociālajos tīklos nemaz nav vajadzīga. Un arī tad, kad meistars ir atrasts, nedrīkst vieglu sirdi atstāt visu procesu pašplūsmā, jo jūs taču maksājat par rezultātu, nevis kļūdām un pārpratumiem.

5. Uzskatīt, ka jāremontē tikai mājokļa redzamā daļa

Tas ir tāpat kā, gaidot ciemiņus, visu lieko samest skapī. Kādā jaukā brīdī pārblīvētā slēpņa durvis atsprāgst vaļā un viss izveļas ārā.

Galvenais ir sākt ar fundamentālām lietām. Ja nebūsiet pārliecinājies par jumta stāvokli, svaigi izremontētajā dzīvoklī stiprāka lietus laikā būs jātur gatavībā vairāki spaiņi, bet rūpīgi izmeklēto paklāju nāksies sarullēt un nolikt malā.

Arī šajā situācijā der padomāt par aizņēmumu, lai savestu kārtībā visu uzreiz, un beigu beigās zaudējumi nebūtu lielāki par ieguvumu.

Jūsu mājokļa uzlabojumiem

Ja vēlaties iegādāties jaunas mēbeles vai veikt citus mājokļa uzlabojumus, internetbankā varat gan pieteikties patēriņa kredītam, gan saņemt atbildi par savām iespējām to izmantot.

6. Pieņemt, ka izveidotais laika plāns un tāme tiks realizēta par 100 %

Ar remontu nekad neko skaidri nevar zināt, izņemot to, ka vienmēr jārēķinās ar nobīdēm. Nav nozīmes, cik labus meistarus būsiet atradis, jo pēkšņi var atklāties, ka reālais darbu apjoms ir lielāks vai sarežģītāks par tāmē iekļauto. Galu galā, jāņem vērā arī cilvēciskais faktors, piemēram, kāds no iesaistītajiem var saslimt, tāpēc drošākā metode ir pierēķināt 20 % – gan laika, gan arī naudas izteiksmē.

7. Nospraust dzelžainas robežas

Jūs esat izdomājis, ka, lai tur vai kas, remonts jāpabeidz nedēļas laikā, jo tad ir ieplānota dzimšanas dienas ballīte. Vai arī esat nolēmis iekļauties sakrātajos 500 eiro un neizdot ne par centu vairāk. Turoties pie šādiem nepārkāpjamiem principiem, jūs riskējat iegūt sasteigtu vai mazāk kvalitatīvu remontu, kurš, iespējams, samērā drīz būs jāpielabo vai pat jāpārtaisa.

8. Uzsākt remontu bez īstas vēlmes to darīt

Lai patiešām kvalitatīvi pārveidotu savu dzīves telpu, ir nepieciešama iedvesma un ticība tam, ko darāt. Ja ķersieties pie remonta tikai tāpēc, ka tētis uzstājīgi piesakās palīdzēt savest kārtībā jūsu nepabeigto vannas istabu, vai arī, paciemojies drauga svaigi izremontētajā mājoklī un salīdzinot to ar savējo, jūtaties nelāgi, remonts šķitīs kā obligāts mājas darbs, no kura negūsiet nekādu prieku, ja nu vienīgi izmisīgi vēlēsieties pēc iespējas ātrāk (nevis labāk) pabeigt to.

9. Plānojot remontu, piemirst par savu ikdienas ritmu

Bieži vien mēs uz remontu raugāmies caur rozā brillēm, domājot, ka spēsim bez problēmām apvienot to ar darbu un ikdienas rūpēm. Taču realitātē vienīgais, kam pietiks spēka, pārnākot mājās pēc nogurdinošas darba dienas, būs iekrist gultā un aizmigt, nevis špaktelēt un krāsot. Turklāt ko teiks kaimiņi, ja pulksten 21 sāksiet sparīgi zāģēt laminātu?

Ja jūtat, ka remonts šobrīd tiešām ir jūsu dzīves prioritāte, varbūt ir vērts doties nedēļu garā atvaļinājumā, lai operatīvi tiktu galā ar visu un nenovestu sevi līdz pilnīgam spēku izsīkumam.

Linda Ezerkalna

 • Māja - 06.06.2018

  Seši soļi līdz jaunai mājai

  Ja reiz pieņemts tik nopietns lēmums kā savas mājas vai dzīvokļa iegāde, katram no mums gribētos ieguldīt laiku un naudu tikai tādā miteklī, ko droši varam saukt par savu sapņu pili. Kad pēc ilgiem meklējumiem tas izdodas, nereti nākas risināt dažādus iepriekš neparedzētus jautājumus.

  Lasīt vairāk

 • Māja - 16.08.2017

  Jauna dzīvesvieta – pirkt vai īrēt?

  Jauna dzīvesvieta – pirkt vai īrēt?

  Pieņemot, ka pirkt dzīvokli ir pārāk dārgi, cilvēki bieži vien izvēlas to īrēt, taču patiesībā vidējais kredīta ikmēneša maksājums – 236 eiro – šobrīd ir mazāks par vidējo īres summu.

  Lasīt vairāk

Uzkrājums rokas stiepiena attālumā!

Uzkrājiet automātiski ar katru karšu maksājumu.

 

Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Īpašais piedāvājums

Ģimenēm ar bērniem - ALTUM atbalsta programmas dalībniekiem - aizdevuma noformēšana un izsniegšana ir bez maksas.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.