Pēc garajiem un tumšajiem ziemas mēnešiem arī jūsu mājas ir pelnījušas uzplaukt kopā ar pirmajiem pavasara ziediem. Lai sagatavotos pavasarim un arī vasarai, ir dažādi darbiņi, ko iesaku veikt, lai turpmākajos mēnešos varētu baudīt sauli tīrās un skaistās mājās.
Ģenerālā tīrīšana
Pavasara tīrīšana ir kā sena tradīcija, kad māja tiek atbrīvota no ziemas putekļu kārtas. Mazgājiet logus, noslaukiet putekļus no plauktiem, skapju augšām, lampām un grīdlīstēm, izsūciet mēbeles, matračus un paklājus.
Darbam svarīgākais “gadžets” būs jaudīgs putekļu sūcējs ar speciāliem uzgaļiem mīksto mēbeļu tīrīšanai, mājdzīvnieku spalvu, cieto un mīksto grīdas segumu sūkšanai.
Ja matračos un mīkstajās mēbelēs radušies pleķi, tos var iztīrīt ar speciālas tehnikas palīdzību, ko var iznomāt uz dienu vai divām, vai arī uzaicināt ciemos uzņēmumu, kas to paveiks jūsu vietā.
Visas mājas uzkopšana var būt ļoti laikietilpīgs uzdevums, tāpēc iesaku uzticēties tīrīšanas pakalpojumu sniedzējiem, kas to profesionāli un ātri paveiks jūsu vietā. Šādu darbu izmaksas ir aptuveni no 15 eiro stundā. Ģenerālā tīrīšana var būt lielāks finansiālais ieguldījums, īpaši, ja māja ir vairākos stāvos, taču pēc tās regulāras uzkopšanas maksa būs salīdzinoši neliela, taču ļoti vērtīga investīcija jūsu labsajūtā.
Veiciet uzlabojumus un remonta darbus
Lai vasarā varētu laiskoties saulītē, par remonta darbiem un uzlabojumiem parūpējieties jau agrā pavasarī. Iespējams, tīrīšanas laikā pamanīsiet kādus notecējumus, saplaisājušu krāsu, pilošu santehniku vai atlupušas tapetes. Novērsiet sīkos bojājumus pēc iespējas drīzāk, lai tie nepāraugtu lielākos.
Sakārtojiet uzglabāšanas vietas
Pavasaris ir ideāls laiks, lai sakārtotu savas uzglabāšanas vietas. Kārtojiet savus skapjus, plauktus un atvilktnes, un atbrīvojieties no visa liekā. Ieguldiet dažos uzglabāšanas konteineros, kastēs, grupējiet priekšmetus un marķējiet. Tas atvieglos priekšmetu atrašanu, kad tie būs nepieciešami, kā arī padarīs jūsu māju daudz harmoniskāku.
Pārbaudiet savas mājas ārpusi
Pārbaudiet vai ziemas laikā nav radušies kādi bojājumi mājas ārpusē. Meklējiet jebkādas nolietojuma pazīmes, plaisas pamatos vai fasādē, pārbaudiet jumtu, teknes un notekcaurules, vai nav sākusi augt sūna un vai teknēs nav sakrājušies netīrumi.
Ja jumtam uzstādītas sniega barjeras, pārbaudiet to stingrību un stiprinājuma vietu hermētiskumu.
Īpašu uzmanību pievērsiet koka elementiem – vai tiem nav nepieciešama aizsargkārtas atjaunošana? Ūdens, saule un pelējums mēdz radīt bojājumus koka mēbelēs un terases dēļos, tāpēc rūpīgi apsekojiet visus koka elementus, vai nav redzami tumšāki pleķi vai izbalējumi. Ja koks ir satrupējis un tam viegli var iedurt ar skrūvgriezi, tas būs jāmaina, taču, ja koks ir mainījis krāsu, bet ir stingrs, to ir iespējams atjaunot.
Nomainiet “ziemīgos” un smagnējos dekorus
Lai pavasaris atnāktu ātrāk, nomainiet “ziemīgos” dekorus pret vieglākiem un krāsainākiem. Jums nav jātērē daudz naudas, lai panāktu lielas pārmaiņas. Pat tikai nomainot vai ieviešot dažus jaunus elementus, mājoklī varat radīt pavasarīgu atmosfēru.
Biezos ziemas pledus un pūkainos spilvenus nomainiet pret ko plānāku un jautrāku. Ienesiet telpās dažas krāsainas tulpes, narcises vai hiacintes, vai jaunus telpaugus. Augi ne tikai uzlabo gaisa kvalitāti, bet arī pozitīvi ietekmē mūsu garīgo veselību.
Ievērojot šos ieteikumus, jūs ne tikai uzlabosiet interjeru un jūsu sajūtas esot mājas, bet arī sajutīsiet mieru, zinot, ka esat gatavi visam, ko nesīs pavasaris un vasara.