Switch to mobile version. Augšup

Māja - 17.10.2014
izdevumi | taupīšana

Nededzini naudu jeb 5 iespējas samazināt izdevumus par elektrību

Nededzini naudu jeb 5 iespējas samazināt izdevumus par elektrību

Kā taupīt efektīvi? Jāsāk ar lietām, ko izmantojat katru dienu, piemēram, elektrību. Kādi ir jūsu elektrības lietošanas paradumi? Gaisma visās istabās, ledusskapis pie radiatoriem, ūdens sildītājs uz visaugstāko temperatūru? Ja tā, tad pienācis laiks kaut ko mainīt

Aizejot izslēdz gaismu

Aizvērt aiz sevis ārdurvis, izejot no mājas, mums ir pašsaprotams paradums. Mēģiniet par paradumu ieviest arī elektrības izslēgšanu, atstājot telpu. Ticiet, jūsu kaķis vai suns lieliski iztiks bez apgaismojuma. Vēl vairāk, viņi priecāsies, ja par ietaupīto naudu nopirksiet viņiem kārumu! Arī tad, kad esat mājās, padomājiet, vai guļamistabā vai vannasistabā jādeg gaismai, lai arī visa ģimene ir pulcējusies virtuvē, ko negrasās tik drīz atstāt.

Padarot gaismas izslēgšanu par pieradumu, jūs, ja dzīvojat trīsistabu dzīvoklī, varat gada laikā nopelnīt smalkas vakariņas sev un ģimenei.

Ieguldījumi atmaksājas

„Skopais maksā dubultā”, „Neesam tik bagāti, lai pirktu lētas lietas” – šīs tautas prātulas noteikti ir dzirdējis ikviens. Pārsteidzoši, taču tas ir tiesa – lai ietaupītu, ir jāiegulda! Viens no labākajiem ieguldījumiem būtu kvēlspuldžu nomaiņa pret energoefektīvajām spuldzēm, kas palīdz ietaupīt elektrību līdz pat piecām reizēm.

Ja plānojat iegādāties sadzīves tehniku, rūpīgi izpētiet visus parametrus un energoefektivitāti. Nekautrējieties izjautāt pārdevēju! Pareizi izvēlēts ūdens sildītājs, lai arī pirmajā brīdī ir dārgs, atpelna sevi gada laikā, parastā elektriskā plīts, nomainīta pret indukcijas tipa plīti, paātrina gan pusdienu pagatavošanu, gan atstāj naudu makā, jo enerģiju patērē daudz mazāk. Ir vērts sākt ar gludekļa nomaiņu, jo jaunie modeļi ir gudri un spēj automātiski regulēt uzkaršanas temperatūru.

Karsts, karstāks, viskarstākais

Vai esat pamanījuši, ka gandrīz visām sadzīves elektroprecēm ir režīmi un iespēja regulēt temperatūru? Tas nav paredzēts skaistumam vai dizainam, tas paredzēts, lai jūs to lietotu un ietaupītu.

Piemēram, drēbes var mazgāt gan 40 grādu temperatūrā, gan 60 grādu temperatūrā – veļa būs tīra abos gadījumos, bet elektroenerģija 40 grādos tiks patērēta uz pusi mazāk! Arī elektriskajai plītij ir dažādi gatavošanas režīmi un izmēri – uz lielās sildvirsmas nevajag vārīt ūdeni mazā katliņā. Un vai tiešām jums nepieciešams, lai ūdens sildītājs darbojas uz pilnu jaudu? Jūs riskējat applaucēties un plašāk atvērt maku, lai samaksātu par elektrību.

Mazas viltības

Bieži vien mēs, lietojot elektroierīces, nepadomājam par mazām viltībām un sīkumiem. Piemēram – kādēļ gan vārīt elektriskajā tējkannā litru ūdens, ja mēs iedzersim tikai vienu kafijas krūzi? Kādēļ televizoru izmantot kā radio? Radio klausīšanās ir 10 reižu lētāka. Kādēļ to ieslēgt, ja neskatāmies, bet blakusistabā klausāmies? Ja gribam, lai ledusskapis mazāk patērē elektrību, sagādājiet viņam piemērotākus apstākļus – novietojiet to prom no saules stariem, radiatoriem un citām siltumierīcēm.

Nemanāmie elektrības ēdāji

Arī tad, kad elektroierīce (televizors, dators, radio, mikroviļņu krāsns, plīts ar elektrisko pulksteni) ir izslēgta, tā patērē elektrību, piemēram, televizors snaudas režīmā mēnesī patērē apmēram vienu eiro. Ikdienā elektroierīču atvienošana no kontaktligzdas sagādās apgrūtinājumu, bet, ja dodaties atvaļinājumā, ir vērts to izdarīt. Gada laikā iespējams ietaupīt vērā ņemamu summu.

Kristīne Alberte,
žurnāliste, “Dienas Žurnāli”

Jauns mājoklis sākas ar sarunu

Ja domājat par jaunu dzīvesvietu un vēlaties uzzināt savas kredītiespējas, piesakieties konsultācijai, kuras laikā pārrunāsim Jums piemērotāko finansējumu mājokļa iegādei.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Īpašais piedāvājums

Ģimenēm ar bērniem - ALTUM atbalsta programmas dalībniekiem - aizdevuma noformēšana un izsniegšana ir bez maksas.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.