Tas, ka remontdarbi parasti tiek plānoti vasaras mēnešos, ir likumsakarīgi – vasaras siltumā ir iespējams veikt jebkurus āra un iekšdarbus. Tomēr ir virkne darbu, kurus veikt ziemā ir pat izdevīgāk.
Tā kā ziemā remontdarbus veic mazāk cilvēku, tieši šajā gadalaikā ir iespējams tikt gan pie labākiem meistariem, gan zemākām cenām.
Ir ierasts mājokļa remontu vai labiekārtošanas darbus veikt vasarā, un tas ir loģiski, – remontējot telpas bieži jāvēdina, bet ziemā aiz loga var valdīt pamatīgs sals. Tomēr šīm likstām var pretstatīt vismaz trīs plusus, kas remontu ziemā padara par gluži veiksmīgu ieceri.
Lielākas izvēles iespējas
Ziemā dažādi meistari un remontdarbu veicēji tradicionāli ir mazāk noslogoti, jo vairums viņu klientu izvēlas remontēt savus mājokļus vasarā. Citiem vārdiem sakot, šīs profesijas pārstāvjiem aukstā ziema nav karstākā darba sezona. Tāpēc, uzsākot remontu ziemā, jums var pavērties lielākas iespējas izvēlēties labāko elektriķi vai santehniķi, negaidot nedēļām vai pat mēnešiem, līdz viņiem būs laiks pievērsties jūsu problēmu risināšanai.
Zemākas cenas
Mazāks darbu apjoms rada lielāku konkurenci – iespējams, ka ziemas periodā jūs par remontdarbiem samaksāsiet mazāk nekā vasarā, kad dažu profesionāļu likmes lielā pieprasījuma iespaidā parasti ir augstākas.
Veikalu akcijas
Ziemas mēnešos arī būvniecības un mēbeļu veikali bieži rīko dažādas akcijas un izpārdošanas, tāpēc paveras vēl viena lieliska iespēja – lētāk iegādāties nepieciešamos materiālus vai mēbeles.
Mazākas rindas
Remontdarbi nereti ir saistīti arī ar lielākām vai mazākām pārmaiņām telpu plānošanā, kas jāsaskaņo pašvaldību institūcijās, piemēram, būvvaldēs. Arī šo formalitāšu kārtošanai ziema var izrādīties piemērotākais laiks, jo mazākas cilvēku aktivitātes dēļ nav jāgaida garās rindās un saskaņošanu var izdoties veikt ātrāk.
Ziemā daudz ko var paveikt ātrāk
Remontam ziemā ir arī savas praktiskas priekšrocības. Piemēram, pateicoties apkurei krāsotās sienas vai tapetes, kā arī flīžu līme žūst ātrāk. Tiesa, ja ārā ir ļoti auksts un radiatori telpās, savukārt, ir ļoti karsti, gaiss var būt pārāk sauss.
Savukārt, ja par remontu runājam kā par pasākumu, kas mājokļa saimniekus izstumj no komforta zonas un kuru gribas pabeigt pēc iespējas ātrāk, tad ziemā aukstais laiks motivē iekļauties norunātajos termiņos, jo pat brīvdienās saule, jūra un pikniks kopā ar draugiem nevilina uz brīdi apturēt remontu, lai ļautos atpūtai.
Remonts uzlabo garastāvokli
Lai gan to nekādi nevar uzskatīt par objektīvu plusu, tomēr ir vērts padomāt arī par savām sajūtām. Janvāris un februāris (bieži arī daļa marta) daudziem ir gada visgrūtāk pārciešamie mēneši – svētki jau sen pagājuši, bet pavasaris vēl šķiet tik tālu... Pat nelielas pārmaiņas dzīvesvietā var lieliski uzlabot garastāvokli. Tāpēc, ja jūs jau labu laiku kaitina vannas istabas vecās flīzes vai nepiemērots apgaismojums, padomājiet – varbūt tieši šis ir labākais brīdis, lai atrisinātu šis problēmas un iepriecinātu sevi un mājiniekus. .
Ir darbi, kuriem tomēr būs jāgaida līdz vasarai
Ja plānojat apjomīgu remontu, jāatceras, ka ziemā nebūs iespējams paveikt visus darbus . Piemēram, likt jaunus logus būtu prātīgāk pavasarī, bet nomainīt radiatorus apkures sezonas laikā, visticamāk, nebūs iespējams. Taču lielāko daļu iekšdarbu lieliski var paveikt arī gada aukstajos mēnešos.