Switch to mobile version. Augšup

Māja - 30.11.2020
altum | mājokļa kredīts

Subsīdija “Balsts” – atbalsts daudzbērnu ģimenēm mājokļa iegādei vai būvniecībai

Subsīdija “Balsts” – atbalsts daudzbērnu ģimenēm mājokļa iegādei vai būvniecībai Foto: Allen Taylor, Unsplash

Daudzbērnu ģimenes, kuras vēlas būvēt, iegādāties vai jau ir iegādājušās mājokli, var pieteikties programmā “Balsts”. Tās ietvaros iespējams saņemt līdz pat 12 000 eiro lielu subsīdiju, kas nebūs jāatmaksā.

Jau šobrīd puse SEB bankas izsniegtajiem kredītiem mājokļa iegādei vai būvniecībai ir ar ALTUM garantijām ģimenēm vai jaunajiem speciālistiem. Lai samazinātu pirmās iemaksas uzkrāšanai nepieciešamo laiku un sniegtu daudzbērnu ģimenēm iespēju iegādāties lielāku vai labāku mājokli, sadarbībā ar ALTUM ir radīta programma “Balsts”.

Subsīdiju var saņemt ģimenes, kurās ir vismaz trīs bērni (vai divi bērni un iestājusies grūtniecība). Taču subsīdijas apmēru ietekmē arī mājokļa energoefektivitāte. Proti, ja ģimene iegādājas vai būvē gandrīz nulles enerģijas ēku*, pieejama lielāka subsīdija.

Subsīdija pieejama 3 apmēros – 8 000 eiro, 10 000 eiro un 12 000 eiro.

Ja ģimenē ir trīs bērni (vai divi bērni un iestājusies grūtniecība), subsīdijas apmērs būs 8 000 eiro. Savukārt, ja ģimene  plāno iegādāties vai būvēt gandrīz nulles enerģijas ēku, subsīdijas apmērs palielinās līdz 10 000 eiro.

Ja ģimenē ir vairāk nekā trīs bērni (vai trīs bērni un iestājusies grūtniecība) subsīdijas apmērs ir 10 000 eiro, bet, ja ģimene iegādāsies vai būvēs gandrīz nulles enerģijas ēku, subsīdijas apmērs būs 12 000 eiro.

Kādi ir nosacījumi subsīdijas saņemšanai?

Subsīdijai “Balsts” var pieteikties, ja ģimenes vidējie bruto ienākumi uz vienu ģimenes locekli par pēdējo  kalendāro gadu nepārsniedz 17 000 eiro un aizņēmējam nepieder cits mājoklis. Programmas ietvaros subsīdiju varēs saņemt tikai vienu reizi.

Subsīdijas maksimālais apmērs nevar pārsniegt 50% no dzīvojamās telpas iegādes vai būvniecības darījuma summas, kā arī maksimālā darījuma summa nedrīkst pārsniegt 250 000 eiro.

Subsīdijai var pieteikties arī tad, ja aizdevuma līgums ar SEB banku jau ir noslēgts (ne senāk par 2020. gada 1. jūliju). Tādā gadījumā jāiesniedz pieteikums līguma grozījumiem, un subsīdija tiks novirzīta aizdevuma pamatsummas dzēšanai.

Kā pieteikties subsīdijai?

Subsīdijai var pieteikties, iesniedzot pieteikumu bankas aizdevumam mājokļa iegādei vai būvniecībai.

Darījuma izvērtēšanai nepieciešamos dokumentus iespējams iesniegt elektroniskā veidā, kā arī aicinām izmantot video konsultāciju, lai saņemtu SEB bankas speciālistu padomus un informāciju par jūsu iespējām saņemt aizdevumu. Arī aizdevuma un subsīdijas darījuma dokumentu noformēšanu un parakstīšanu var veikt elektroniski.

* Gandrīz nulles enerģijas ēka — paaugstinātas energoefektivitātes klases ēka, kuras energoapgādei izmanto augstas efektivitātes sistēmas, kas nodrošina ne mazāk kā 75% ventilācijas siltuma zudumu atgūšanu apkures periodā, vismaz daļēji nodrošina atjaunojamās enerģijas izmantošanu, kā arī ēkā nav uzstādītas zemas lietderības fosilo kurināmo apkures iekārtas.

Komplektā izdevīgāk

Karte, konts un pārskaitījumi – komplektā viss nepieciešamais ikdienas finansēm par vienu, zemāku maksu.

 
 • Māja - 30.04.2021

  Vai ir pamats cerēt uz mājokļu cenu kritumu?

  Vai ir pamats cerēt uz mājokļu cenu kritumu?

  Pagājis vairāk nekā gads kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, taču būtiskas izmaiņas mājokļu cenās nav notikušas. Taču SEB Mājokļu cenu indikators liecina, ka arvien lielāka daļa iedzīvotāju prognozē cenu kritumu turpmāko 12 mēnešu laikā. Vai šādām gaidām ir pamats?

  Lasīt vairāk

 • Māja - 08.02.2019

  Pieci plusi remontam ziemā

  Pieci plusi remontam ziemā

  Tas, ka remontdarbi parasti tiek plānoti vasaras mēnešos, ir likumsakarīgi – vasaras siltumā ir iespējams veikt jebkurus āra un iekšdarbus. Tomēr ir virkne darbu, kurus veikt ziemā ir pat izdevīgāk.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Īpašais piedāvājums

Ģimenēm ar bērniem - ALTUM atbalsta programmas dalībniekiem - aizdevuma noformēšana un izsniegšana ir bez maksas.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.