Switch to mobile version. Augšup

Personīgās finanses - 23.12.2018
ceļojuma budžeta plānošana | ceļotājiem

Lēti lidojumi: vērtīgi padomi ceļojumiem

Ceļojuma plānošanā aviobiļešu iegāde bieži vien ir pirmais solis – nākas pieņemt lēmumu, kurā brīdī sarūpēt biļetes. Katrs pats var izvērtēt, vai ķert lētākus lidojumus vai iepriekš izplānot iespējamos galamērķus un gaidīt izdevīgu piedāvājumu.

Rezervēt vai atlikt iegādi?

Dažādi pētījumi un pieredze liecina, ka izdevīgākās lidojumu cenas ir aptuveni 3 mēnešus pirms lidojuma un labākās dienas biļešu rezervācijai ir nedēļas vidus – trešdiena un ceturtdiena. Visbiežāk aviobiļetes ar izlidošanas laiku darba dienās būs lētākas, kā arī darba dienās biežāk un ilgāk kursē sabiedriskais transports, kas var kalpot par papildu ieguvumu Jūsu ceļojumā. Daudzas aviokompānijas piedāvā zemo cenu kalendārus – izmantojiet tos, lai atrastu lētākās datumu kombinācijas gan sezonā, gan nesezonā.

Svētku laikā (Ziemassvētki, Lieldienas) un skolēnu brīvlaikos aviobiļešu cenas vienmēr ir augstākas un ar to nāksies rēķināties, jo arī aviokompānijas plāno papildu peļņu, laicīgi prognozējot lielāku pieprasījumu. Tomēr dažkārt arī šajos laikos gadās nepiepildīti reisi, un tā savukārt ir Jūsu iespēja iegādāties lētākus lidojumus. Jāņem vērā, ka skolēnu rudens un pavasara brīvlaiki dažādās valstīs var atšķirties, tādēļ arī aviobiļešu cenas un tūristu pieplūdums var būt mainīgs. Piemēram, 2019.gada pavasara brīvdienas Latvijā skolniekiem būs no 11. līdz 15. martam, savukārt citviet Eiropā lielākoties aprīlī.

Īpaši izdevīgi piedāvājumi ceļotājiem

Novembra izpārdošanas dienām – tādām kā Melnā piektdiena un Kiberpirmdiena – nesen ir pievienojusies arī Ceļotāju otrdiena (šogad – 28.novembrī). Šajās dienās aviokompānijas, viesnīcu portāli, tūrisma aģentūras sagatavo īpaši karstus piedāvājumus ceļotājiem – sekojiet līdzi jaunumiem mājaslapās un sociālajos medijos. Šīs ārvalstu tradīcijas ienāk arī Latvijā. Zemo cenu valdzinājumā neaizmirstiet iepazīties ar piedāvājumu nosacījumiem, jo tie var būt ar dažādiem ierobežojumiem, kas krietni mazinās šo cenu pievilcību, piemēram, piedāvājums spēkā tikai darba dienās vai vismaz 7 naktis viesnīcām u.c.

Kļūdaini lētas biļetes

Daudzi ceļotāji ir vismaz reizi dzirdējuši par gadījumiem, kad lidojumu biļetes ir iegādātas par neticami zemu cenu. Tās ir cenu kļūdas (error fares): rezervācijas sistēmās ir ieviesušās kļūdas cenu aprēķinos un tiek pārdotas biļetes par ievērojami lētāku cenu – atliek turēt acis vaļā un sekot līdzi jaunumiem ceļojumu blogos un forumos, kuri uzskaitīti raksta beigās. Ne vienmēr šādos gadījumos biļetes par superzemu cenu tiks “apstiprinātas” ar paziņojumu e-pastā, līdz tam brīdim neveiciet naktsmāju vai saistīto lidojumu rezervēšanu. Šīs kļūdu cenas ātri tiek labotas, tādēļ laika lēmumam par iegādi nav daudz.

Cenu izmaiņas

Aviokompāniju cenu izmaiņas ir to pārziņā, tādēļ tikai tās pašas var atbildēt, kas ietekmē biļešu cenas. Tomēr, pārlieku bieža biļešu meklēšana noteiktos datumos un maršrutā arī no dažādiem datoriem var dot signālu rezervācijas sistēmai par klientu pieprasījumu un sistēma var palielināt cenas. Bieži izskan ieteikums izmantot anonīmo jeb “incognito” režīmu pārlūkos, lai skatītu zemākas cenas un aviokompānijām neļautu izsekot Jūsu aktivitāti, tādējādi novērst cenu pieaugumu.

Digitālā krājkase

Ar SEB lietotni saviem mērķiem sakrājiet ērti un automātiski.

Dažādi aviobiļešu meklēšanas portāli – piemēram, Momondo, Kiwi, Azair – informāciju par lidojumu biļetēm saglabā sākotnēji savā sistēmā un vēlāk šīs cenas atjauno turpmākā meklēšanas laikā, tādēļ sākotnējās cenas var mainīties. Izmēģiniet vairākas rezervācijas lapas, salīdziniet rezultātus un izvēlieties Jums izdevīgāko piedāvājumu.

Plānojot ceļojumu, nosakiet sev vēlamo aviobiļešu cenu. Brīdī, kad ieraugāt šādu cenu, veiciet rezervāciju un vēlāk neveltiet laiku cenu salīdzināšanai, jo cena var gan kristies, gan arī pieaugt. Izmantojiet šo ietaupīto laiku lietderīgāk, plānojot pārējās aktivitātes. Iespējams, ka tieši pārējā ceļojuma plānošana un izpēte ļaus jums ietaupīt krietni vairāk vēlāk.

Atpūtas ceļojumi pēdējā brīdī

Pēdējā brīža piedāvājumus tūrisma aģentūras un tūroperatori (TezTour, Novatours, Alida tours) bieži publicē savās mājaslapās un sociālajos medijos – atliek vien sekot līdzi jaunumiem vai pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā. Dažkārt aģentūras piedāvā pat labākas cenas, salīdzinot ar tūroperatoru piedāvājumiem. Tūroperatori nereti piedāvā iegādāties tiešos lidojumus uz tālākiem galamērķiem – tā ir iespēja iegādāties tikai lidojumu, bet visu pārējo (naktsmājas, transports) – plānot pašiem.

Ierasti katru gadu februāra sākumā Rīgā norisinās tūrisma izstāde BaltTour un tās laikā tūroperatori un aģentūras gan izstādes apmeklētājiem, gan pārējiem piedāvā īpaši izdevīgas cenas iepriekšpārdošanā vasaras ceļojumiem, kā arī steidz piedāvāt pēdējā brīža piedāvājumus uz siltākiem galamērķiem (Tenerife, Ēģipte, Arābu Emirāti) un arī uz slēpošanas kūrortiem.

Idejas un labi piedāvājumi ceļojumiem

Pasaulē ir daudz populāru mājas lapu, kuras apkopo īpašos piedāvājumus ceļotājiem, tomēr uzskaitīsim dažas Latvijas ceļotājiem piemērotas lapas, kur meklēt gan piedāvājumus, gan iedvesmu turpmākiem ceļojumiem no Latvijas. Visbiežāk šie ceļojumi ir jākombinē pašiem, bet tā savukārt ir iespēja krietni ietaupīt.

 • Celotprieks.info – apkopo piedāvājumus gan no Latvijas, gan no tuvējām kaimiņvalstīm.
 • Tripthis.eu – piedāvājumi dažādām ceļojumu iespējām no Latvijas.
 • TravelFree.info – piedāvājumi no visas Eiropas, tomēr nereti tiek publicēti piedāvājumi ar izlidošanu no Rīgas.
 • Celakaja.lv – Latvijā lielākais ceļotāju forums. Tur noderīgu informāciju atradīsiet gan par galamērķiem, gan arī par lidojumu meklēšanu gan iesācējiem, gan pieredzējušiem ceļotājiem.

Mūsdienās iespējas atrast sev izdevīgu lidojumu ir gana plašas – atliek vien sākt meklēt, atrast piemērotāko piedāvājumu, sākt ceļojuma plānošanu un doties ceļā!

Edgars Koroņevskis,
ceļotājs

 • Bankas kartes - 10.06.2019

  Kā atrast izdevīgākas naktsmītnes ceļojumā

  Kā atrast izdevīgākas naktsmītnes ceļojumā

  Laikus izvērtēti un  pieņemti lēmumi par naktsmītņu izvēli un rezervēšanu ir ļoti svarīga ceļojumu plānošanas daļa. Izvēli ietekmē gan ceļotāju vēlmes un vajadzības, gan piedāvājumi un budžeta iespējas. Labākie piedāvājumi ātri vien tiek rezervēti, tāpēc neatlieciet nakšņošanas jautājuma risināšanu uz pēdējo brīdi.

  Lasīt vairāk

 • Personīgās finanses - 06.01.2019

  Lētas aviobiļetes var arī sadārdzināt ceļojumu

  Lētas aviobiļetes var arī sadārdzināt ceļojumu

  Lēto aviobiļešu piedāvājumi mēdz būt ārkārtīgi vilinoši, tomēr pirms to iegādes der izvērtēt iespējamās papildu izmaksas. Kopējos ceļojuma izdevumus nenosaka tikai aviobiļešu cenas.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Drošākiem ceļojumiem

Kredītkarte un ceļojumu apdrošināšana


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.