Maksājumu kartes PIN kods sastāv tikai no četriem cipariem, taču arī tie var izkrists no galvas, liedzot kartes īpašniekam iespēju norēķināties par pirkumiem. Turklāt PIN kods nevar būt pārāk vienkāršs, jo tad to varēs viegli uzminēt garnadži.
Lai atvieglotu dzīvi jaunajiem karšu lietotājiem, Bērnu universitātes audzēkņi atklāj trikus un knifus, kā izveidot un arī atcerēties savas kartes PIN kodu.
Piemēram, ievadot telefona numuru mobilajā tālrunī, katram tastatūras ciparam apakšā ir 3 vai 4 burti. Tu vari izveidot PIN kodu, kur katrs cipars atbilst kādam burtam. Ja dzīvo Rīgā, PIN kods varētu būt 7442 – 7 (PQRS), 4 (GHI), 4 (GHI), 2 (ABC).
Cilvēki PIN kodos un citās parolēs nereti izmanto savu dzimšanas dienas datumu. Proti, ja dzimšanas diena ir 15. aprīlī, PIN kods varētu būt 1504. Taču krāpnieki ir lietas kursā par šādu pieeju un pratīs ātri atminēt pēc šāda principa veidotus PIN kodus. Tāpēc drošāks variants ir pieskaitīt katram dzimšanas dienas datuma ciparam vēl kādu tikai tev zināmu ciparu. Ja izvēlēsies ciparu 2, tavs uz dzimšanas dienas datumu balstītais PIN kods (1504) kļūs par 3726.
Vari izmantot arī skaitļus, kas saistīti ar tev tuviem vai zināmiem cilvēkiem. Piemēram, vecāku dzimšanas dienu. Vai arī, ja aizraujies ar futbolu vai citu sporta veidu, sakombinē divu mīļāko spēlētāju kreklu numurus.