Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 03.06.2019
karšu pieņemšana | maksājumi

Kā mazajā biznesā nepalaist garām nevienu klientu

Kā mazajā biznesā nepalaist garām nevienu klientu

Ja jūsu bizness ir pavisam neliels, tas nenozīmē, ka jums jāatsakās no iespējas piesaistīt klientus, kas skaidru naudu līdzi nenēsā.

SEB banka sagādājusi risinājumu tieši šādiem tirgotājiem – miniPOS ierīci, kuru var ērti nēsāt sev līdzi un kam nav nepieciešams pastāvīgs elektrības pieslēgums, jo ar uzlādētu akumulatoru tā darbojas līdz 8 stundām. 

Ar to iespējams pieņemt visas izplatītākās maksājumu kartes – VISA, VISA Electron, Mastercard un Maestro.

Mazā biznesā vairāk kā jebkur katrs klients ir svarīgs. Taču nereti uzņēmēji, kas tirgojas neregulāri vai pavisam nelielos apmēros, piemēram, gadatirgos ar pašu saražotām precēm, pieņem tikai skaidru naudu, jo nelielo apjomu dēļ nešķiet vērts ieviest karšu lasītāju. Reizēm tas arī fiziski nav iespējams, jo tirdzniecības vietā nav elektrības. Vienlaikus aizvien vairāk cilvēku izvēlas skaidru naudu līdzi nenēsāt, vai arī – dodoties uz gadatirgu, paņem līdzi konkrētu summu, un noskatītajai lietai tirgotāju rindas galā naudas var arī nepietikt.

Aiziet līdz bankomātam un neatgriežas

Ligita Kupča ir ziedu tirgotāja Vidzemes tirgū. Nu jau vairākus mēnešus viņa izmanto mobilo miniPOS ierīci un atzīst – lēmums pamēģināt izrādījies ļoti pareizs.

“Ja agrāk daļa klientu teica, ka aizies līdz bankomātam, lai izņemtu skaidru naudu, bet neatgriezās, tad tagad varu izvilkt no kabatas miniPOS un piedāvāt viņiem samaksāt ar karti,” stāsta Ligita.

“Ierastais samaksas veids gan joprojām ir skaidra nauda, taču miniPOS man ļauj piesaistīt arī tos klientus, kas citkārt aizietu prom.”

Viņa ir novērojusi, ka, pateicoties miniPOS, augušas arī klientu iztērētās summas. Proti, ja līdz šim viņi iegādājās ziedus vien par summu, ko varēja samaksāt skaidrā naudā, tad tagad centi makā vairs nav jāskaita, jo pastāv rezerves variants.

Ligita atzīst, ka tirgū pagaidām ir maz pārdevēju, kas izmanto miniPOS, tāpēc uzskata to par savu priekšrocību.

Kam piemērots miniPOS?
MiniPOS lieliski noder maziem uzņēmumiem vai pašnodarbinātajām personām, individuālajiem ražotājiem un pakalpojumu sniedzējiem. Tas ir neatsverams vairākos gadījumos:

 • ja tirdzniecība ir neregulāra, piemēram, tikai dažus mēnešus gadā vai reizi mēnesī tirdziņā;
 • ja nepieciešams preci pievest klientam klāt un norēķināties uz vietas;
 • ja tirdzniecības apjomi ir nelieli un karšu darījumu skaits ir aptuveni līdz 20 dienā.

Kā kļūt par miniPOS lietotāju?

Pavisam vienkārši – jums ar banku jānoslēdz līgums – visērtāk to izdarīt savā internetbankā vai arī bankas mājas lapā, bet, protams, varat arī doties uz kādu no filiālēm. Lai ierīci varētu sākt lietot, jums jābūt pieejamam Android viedtālrunim vai planšetei ar interneta pieslēgumu.

Linda Ezerkalna

Ar miniPOS – tuvāk Jūsu klientiem

Kompakts maksājumu karšu lasītājs ir īpaši piemērots izbraukuma tirdzniecībai.

 • Bizness - 21.04.2017

  Ātrāki norēķini gan pircējam, gan tirgotājam

  Ātrāki norēķini gan pircējam, gan tirgotājam

  Ikvienam ir pazīstama vilšanās sajūta, kas rodas, kad redzi pie veikala kases uzrakstu “Kartes nepieņemam!”, bet skaidras naudas makā nav. Bieži vien šādā situācijā pircējs pat atstāj preci uz letes un aiziet uz citu veikalu. Maksājumu karšu lasītājs ļauj nezaudēt potenciālos klientus.

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 24.04.2017

  Uzņēmēju iespējas ir lielākas, nekā ambīcijas

  Uzņēmēju iespējas ir lielākas, nekā ambīcijas

  Lai gan uzņēmēju aptauja atklāj optimisma mazināšanos, kas saistīts ar nepilnībām valsts pārvaldē un nodokļu politikā, izaugsmes temps tomēr galvenokārt atkarīgs no pašiem uzņēmējiem.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Izvēlieties Jums piemērotāko maksājumu karšu lasītāju: miniPOS, mobilo, stacionāro vai kases sistēmu.

Lasīt vairāk

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.