
Pēc negaidītās izaugsmes janvārī, mazumtirdzniecības apgrozījums februārī saruka par 0,8%.
Pārtikas preču mazumtirdzniecība kritās par 4,2%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecība, bez autodegvielas, samazinājās par 0,1%. Autodegvielas mazumtirdzniecība pieauga par 4,4%.
Par iespējami vājo februāra mazumtirdzniecības veikumu signalizēja agrāk pieejamie maksājumu karšu dati. Neskatoties uz šādu atkāpšanos, aktivitāte mazumtirdzniecībā pakāpeniski uzlabosies.
Pirktspēja turpina nostiprināties, par ko liecina straujais kontu atlikumu kāpums komercbankās. Tas norāda uz iespējamu potenciālu, ko ļoti ietekmēs noskaņojuma izmaiņas un no tā izrietošā vēlme tērēt. Tā joprojām būs pietiekami svārstīga un jutīga pret cenu izmaiņām. Uz to norāda apjomu kritums pārtikas mazumtirdzniecībā, kas varētu būt reakcija uz vērojamo cenu kāpumu šajā segmentā, īpaši gada sākumā.
Taču būtiskāko vilkmi nozarē veidos nepārtikas preču segments, kas, visticamāk, uzplauks līdz ar pavasara iestāšanos. Cilvēki aktīvāk pievērsīsies apkārtnes un mājokļa labiekārtošanas darbiem, kā arī izmantos iespēju baudīt atpūtu ceļojot.
Jautājums – kādas būs prioritātes? Ne velti šobrīd vairāk nekā puse mazumtirdzniecības uzņēmumu norāda uz konkurences izaicinājumiem, kamēr par nepietiekamu pieprasījumu bažas pauž 35% uzņēmumu.