Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 17.02.2020
pilnvara | saistības

Kā noformēt pilnvaru atbilstoši bankas prasībām

Kā noformēt pilnvaru atbilstoši bankas prasībām

Dzīvē var gadīties dažādas situācijas, kad pašam nav iespēju kārtot darījumus bankā, tāpēc jāpilnvaro kāda persona, kura to izdara jūsu vietā. Apkopojam galvenos padomus, kas palīdzēs jums noformēt pilnvaru atbilstoši bankas prasībām.

Pilnvara ļauj citai personai izmantot bankas pakalpojumus klienta vārdā, tāpēc pilnvarā ir būtiski precīzi un nepārprotami definēt atļautās darbības.

Kāda pilnvara derēs bankai

Banka pieņems tikai tādu privātpersonas pilnvaru, kuru izsniedzis notārs vai bāriņtiesa. Savukārt juridiskai personai derēs gan notāra apliecināta pilnvara, gan atsevišķu darbību veikšanai, piemēram, skaidras naudas iemaksai kontā vai konta izraksta saņemšanai, arī bankas darbinieka klātbūtnē aizpildīta un parakstīta pilnvaras veidlapa.

Saturam jābūt nepārprotamam un precīzam

Jāņem vērā, ka banka pilnvarotajam atļaus veikt tikai tās darbības, kuras pilnvarā būs minētas skaidri, nepārprotami un precīzi, – piemēram, rīkoties ar norēķinu kontā esošajiem naudas līdzekļiem, veikt naudas līdzekļu pārskaitījumu, noslēgt līgumu par norēķinu konta atvēršanu, noslēgt līgumu par attālinātu pakalpojumu izmantošanu utt.

Ja pilnvarā minētās darbības būs definētas pārāk vispārināti vai interpretējami, banka paturēs tiesības šādu pilnvaru nepieņemt. Savukārt šaubu vai pretrunu gadījumā banka pilnvaras saturu uztvers sašaurināti.

Pilnvarā ieteicams norādīt arī tās spēkā esamības termiņu. Ja termiņš nebūs norādīts, banka uzskatīs, ka pilnvara ir spēkā līdz brīdim, kad klients atsūtīs rakstisku paziņojumu par tās atsaukumu.

Specifiskas pilnvaras piemērs - Juridiskas personas pilnvaras veidlapa

Bankai ir tiesības noteikt arī tādus pakalpojumus, kurus nevar saņemt uz pilnvaras pamata.

Pilnvaru ir iespējams noformēt arī ārzemēs

Ja nav iespējas atbraukt un noformēt pilnvaru Latvijā, banka pieņems arī ārpus Latvijas izdotu pilnvaru, kura atbilst šādiem kritērijiem:

 • ārvalsts notārs pilnvarā ir apliecinājis pilnvaras devēja identitāti, apliecinājumā norādot pilnvaras devēja datus – vārdu, uzvārdu, personas kodu, identifikācijas dokumenta numuru, dokumenta izdošanas gadu u. c.;
 • ārvalsts notārs pilnvarā ir apliecinājis pilnvaras devēja paraksta īstumu;
 • pilnvara ir legalizēta vai apliecināta ar Apostille, ja vien normatīvie akti vai līgums starp Latvijas Republiku un attiecīgo valsti nenosaka citādi (plašāka informācija pieejama LR Ārlietu ministrijas mājaslapā);
 • pilnvara ir izsniegta latviešu, angļu vai krievu valodā. Ja tā ir izsniegta kādā citā valodā, jānodrošina notariāli apliecināts tulkojums, kas ir  cauršūts un sazīmogots kopā ar dokumenta oriģinālu vai tā notariāli apstiprinātu kopiju.

Linda Ezerkalna


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.