Switch to mobile version. Augšup

Personīgās finanses - 29.11.2019
ekonomija | tēriņi | svētki

Svētku galds bez lieliem tēriņiem

Svētku galds bez lieliem tēriņiem

Ziemassvētku un Jaunā gada sajūta virmo gaisā, un ir īstais brīdis izlemt, kā svētkus sagaidīt. Piedāvājam idejas, kā iztikt bez lieliem tēriņiem.

Vecmāmiņas pūra lāde

Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Modē jau labu laiku ir klasiskā latviešu virtuve, kas ir izcila ne tikai savā dabiskumā, bet arī ar garšas sajūtām. Tieši tāpēc omītes receptes un padomi šādās situācijās var noderēt visvairāk. Ja vēl vecmāmiņa arī pati var piedalīties svētku mielasta gatavošanā, tas var izvērsties par patiesi sirsnīgu dažādu paaudžu kopīgu notikumu jau pirms lielā svētku mirkļa.

Pašu dārzā tapis

Receptēs, kas nākušas no senčiem, izmantotas visas iespējamās dabas veltes, kas pieejamas rudenīgajā dārzā vai vēlāk – pagrabā. Tie ir veselīgi produkti, turklāt finansiāli izdevīgi, jo ir mūsu pašu darba augļi. Tieši pašlaik dārzeņi, kas noglabāti ziemai, ir arī visbagātīgākie uzturvērtības ziņā. Tiem vēl ir košas krāsas un piemīt izteikta smarža. Ja kādas veltes pašu grozos trūkst, varbūt tā ir kaimiņam. Barters – es tev bieti, tu man kāpostu – var izvērsties par jautru andeli un iespēju iepazīties tuvāk ar tiem, kas dzīvo blakus.

Dizains no sirds

Līdzīgi kā ar maltīti, arī pie galda dekorēšanas jāķeras ar radošuma dzirksti un vienkāršību. Kamēr pieaugušie darbojas virtuvē, tikmēr jaunākās ģimenes atvases lai dodas dabā pēc labākajiem galda dekoriem – zīlēm, krāsainām lapām, smaržīgām skujām un sudraba ķērpjiem. Ja laikapstākļi tomēr nav atbilstoši, vienmēr var izmantot no citiem svētkiem pāri palikušās lentes un dāvanu ietinamo papīru, lai radītu spilgtas dekorācijas. Papildu motivācijai noderēs konkurss, kurā labākā galda dekora autors saņems nelielu sirsnīgu balvu.

Otrreizēja izmantošana

Ierastās glāzes, kas jau sen vairs nešķiet piemērotas svētku galdam, var pārvērst līdz nepazīšanai, apsienot ar lentīti, mežģīni vai vienkārši iemērcot sīrupā un cukurā, izveidojot tai skaistu maliņu. Kārojas auduma salvetes, bet veikalā tās maksā dārgi? Ir vērts ieskatīties skapī, vai tur nav kāds nolietots galdauts, ko jau sen iecerēts izmest – no tā var pašūt salvetes. Savukārt lieliskus salvešu gredzenus pagatavos bērni no dabas veltēm – no bērza tāss vai uzpinot prievīti no vasarā savāktajām smilgām. Bet interesantas sveces iespējams izveidot, ja no tām, kas ir izdevušās, sakrāj pārpalikumus, ko pārkausē un izlej no jauna. Sveču diena, starp citu, ir 2. februārī. Kāpēc gan lai tā nekļūtu par vēl vienu jūsu ģimenes kopā būšanas tradīciju?

Ietaupītais – citiem svētkiem

To, ko izdodas ietaupīt, rīkojot vienus svētkus, var atlikt un uzkrāt nākamajam nozīmīgajam pasākumam, piemēram, ģimenes izbraucienam vai apaļai jubilejai. Var taču gadīties arī tā, ka jārīko iepriekš neplānota ballīte – pēkšņi pieteikušies ārzemju radi vai saņemts nozīmīgs paaugstinājums darbā, vai varbūt svinīgi jāpaziņo tuviniekiem un draugiem par saderināšanos. Savukārt, lai uzkrāto kripatu pa kripatai neapēstu ikdienas izdevumi, ietaupījumus ir vērts glabāt, piemēram, krājkontā vai izmanojot Digotālo krājkasi

Liene Vīksne

Uzkrājums rokas stiepiena attālumā!

Uzkrājiet automātiski ar katru karšu maksājumu.

 

 • Aizdevumi un aizņemšanās - 13.11.2019

  Pirms aizņemies – izvērtē iespējas

  Pirms aizņemies – izvērtē iespējas

  To, ka pirms kredīta ņemšanas ir jāizvērtē gan savi ienākumi, gan esošie ikmēneša maksājumi, zina katrs. Taču tikpat būtiski ir izsvērt arī to, kuru no kredītu veidiem izvēlēties un – vēl svarīgāk – kam to prasīt?

  Lasīt vairāk

 • Finanšu plānošana - 02.12.2019

  Svētku izaicinājums – kā nenopirkt par daudz

  Svētku izaicinājums – kā nenopirkt par daudz

  Ziemassvētki un Jaungada svinības burtiski klauvē pie durvīm, un ir pienācis laiks parūpēties par svinīgu noskaņojumu – izrotāt māju, sagādāt dāvanas saviem mīļajiem un, protams, iepriecināt pašiem sevi.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.