Bērns uz datora izlej tējas krūzi, treniņa laikā cieš televizors, no rokām izslīdējis pannas vāks sasit indukcijas plīti – šie ir tikai daži no sadzīves negadījumiem, kas atgadījušies kopš arvien vairāk laika un aktivitāšu aizvadām savos mājokļos. Ja ir apdrošināta mājokļa iedzīve, šādi negadījumi var izrādīties finansiāli daudz mazāk sāpīgi.
Kā pasargāt maku no nevēlamiem tēriņiem
If Apdrošināšanā skaidro, ka, salīdzinot ar laiku pirms Covid-19 pandēmijas, šobrīd pieaug sadzīvisku negadījumu un atlīdzību pieteikumu skaits. Iemesls tam ir gaužām vienkāršs – mājoklis šobrīd kalpo sportam, darbam, mācībām un citām aktivitātēm vienlaikus. Mēs tajā pavadām divreiz vairāk laika, kā pirms pandēmijas, līdz ar to arī ir lielāka iespējamība, ka atgadīsies kas negaidīts.
Arī ēdiens tiek gatavots mājās daudz biežāk un negadījumi atgadās arī virtuves zonā – plīts virsmu sabojā no rokām izslīdējis pannas vāks, savukārt bez uzmanības uz uguns atstāts ēdiens piedeg un piedūmo visu māju. Bez tam, vairāk darbinot trauku mazgājamo mašīnu un veļas mašīnu, palielinās risks, ka no ierīcēm noplūdīs ūdens, radot ievērojamus bojājumus gan pašu, gan, iespējams, arī kaimiņu mājoklim.
If Apdrošināšana norāda, ka arī bērni biežāk mācās mājās, tādēļ mācībām nepieciešamās tehnoloģijas tiek bojātas. Arī pirmsskolas vecuma bērni, iespējams, vairāk laika pavada mājās un piedalās tās uzkopšanas darbos.
If Apdrošināšanas vidējā atlīdzības izmaksa par sadzīves negadījumiem ir 700 eiro. Daži reāli piemēri, kuros finansiāli nācis palīgā apdrošinātājs:
- Mājmācību laikā bērns uz portatīvā datora izlej šķidrumu. Dators tiek sabojāts.
- Vingrojot, atvase nejauši sasit televizoru ar vālītēm.
- Bērns aizver datoru, kamēr uz tā klaviatūras atrodas datora pele. Tiek sabojāts datora ekrāns.
- Pirmklasnieks mācību laikā ar pildspalvu velk līdzi tekstam datora ekrānā. Brīdī, kad bērns uzspiež pārāk stipri, datora ekrāns tiek sabojāts.
- Uz indukcijas plīts stikla virsmas uzkrīt kristāla vāze. Plīts virsma tiek sasista.
- Bērns paklūp, nesot portatīvo datoru. Tiek sabojāts datora ekrāns.
- Gatavojot ēst, uz indukcijas plīts virsmas uzkrīt pannas vāks. Plīts tiek sabojāta.
Lai sniegtu drošības sajūtu ikdienā, gādājot gan par jūsu mājokli, gan ietaupot līdzekļus no ģimenes budžeta, SEB banka sadarbībā ar If Apdrošināšana piedāvā mājokļa apdrošināšanu, kas pasargās no ugunsnelaimju, zādzību, vandālisma, kā arī ūdens noplūžu izraisītiem izdevumiem.
Šobrīd jo īpaši svarīgi ir izvēlēties papildus apdrošināt arī mājokļa iedzīvi. Tas nozīmē, ka tiks apdrošinātas mājoklī esošās mēbeles, sadzīves tehnika, apģērbi un elektrotehnika, kā arī hobija priekšmeti, ļaujot jums izvairīties no negaidītiem izdevumiem, kad notiks kāda sadzīviska ķibele.
Mājokļa apdrošināšanas polisē iespējams iekļaut arī civiltiesisko atbildību. Tādējādi tiks atlīdzināti arī zaudējumi, kas netīši nodarīti citas personas mantai un veselībai, piemēram, nopludinot kaimiņa dzīvokli.
Kā pieteikties apdrošināšanai?
Sava mājokļa apdrošināšanas polisi var iegūt pāris minūšu laikā, neizejot no mājas. Lai aprēķinātu polises cenu, vispirms SEB internetbankā norādiet datus par savu īpašumu. Tad salīdziniet un izvēlieties jums piemērotāko apdrošināšanas veidu. Pēc apmaksas polisi uzreiz saņemsiet savā e-pastā.
Veselības saglabāšanas un produktīva darba priekšnoteikumi
Vienlīdz svarīgas rūpēm par mājokli ir arī rūpes pašiem par savu labsajūtu un veselību. Viens no būtiskākajiem aspektiem darbinieka veselības un labbūtības nodrošināšanai ir darba vietas iekārtojums, tādēļ jāpārliecinās, ka portatīvais dators ir apgādāts ar otru monitoru vai vismaz paliktni, atsevišķu klaviatūru un peli. Tāpat ir svarīgi sēdēt uz krēsla, kas ir ērts un sniedz pareizu muguras atbalstu, nevis dīvānā, balansējot datoru un kafijas krūzi, vai pie virtuves galda starp trauku kalniem. Der aizdomāties – attālinātais darbs lielā daļā uzņēmumu neapstāsies līdz ar ārkārtas situācijas beigām, tāpēc, iespējams, ir vērts ieguldīt līdzekļus papildu monitora un regulējama krēsla iegādē, kā arī apjautāties darba devējam, vai šo tehnisko aprīkojumu var nodrošināt darbavieta. Tikpat svarīgi ir sekot līdzi relatīvajam gaisa mitrumam, izmantojot higrometru, un regulāri vēdināt telpas.
Iegrimstot darba pienākumos, nereti tiek aizmirsts arī par regulārām pauzēm. Ideālajā gadījumā ik pēc 20 minūtēm būtu jāizkustas un jāparaugās tālumā, tādējādi saudzējot ne vien acu veselību, bet arī muguru, plecus un rokas, kas bieži vien nogurst un piedzīvo sāpes pēc garas dienas, kas pavadīta pie ekrāna.
Strādājot no mājas biroja, būtiska loma ir apgaismojumam. Darba galds pie loga ir veiksmīga izvēle ne vien tāpēc, lai būtu gaišāks, bet arī tādēļ, ka dabiskā gaisma un iespēja palūkoties ārā veicina labu pašsajūtu. Savukārt šobrīd, gada tumšajā periodā, lielu lomu ieņem mākslīgais apgaismojums, piemēram, galda lampa. Tiek uzskatīts, ka vēsāks un nedaudz zilgans apgaismojums ir labāks koncentrēšanās spēju uzlabošanai un enerģijai, savukārt siltāks un dzeltenīgāks apgaismojums palīdzēs relaksēties un veikt radošākus uzdevumus.
Visi šie aspekti tiešā veidā ietekmē ne tikai mūsu pašsajūtu īstermiņā un veselību ilgtermiņā, bet arī darba produktivitāti.