Switch to mobile version. Augšup

Bankas kartes - 04.04.2019
ceļojumi | kredītkarte | auto | ceļotājiem

9 vērtīgi padomi auto nomai atvaļinājumā

9 vērtīgi padomi auto nomai atvaļinājumā

Auto noma var padarīt ceļojumu gan patīkamu iespaidu pilnu un neaizmirstamu, gan sabojāt to. Pirms pieņemat lēmumu par auto nomu, ir svarīgi uzzināt arī tādas svarīgas lietas kā degvielas cenas, auto stāvvietu pieejamība un klimatiskie apstākļi.

Ja auto būs nepieciešams tikai nelielam izbraucienam, bieži ir iespējams nokārtot tā nomu turpat viesnīcā un iepriekšēja rezervācija nav nepieciešama.

Daudzas kompānijas ļauj veikt auto rezervāciju tikai ar kredītkartēm, tāpēc rezervācijai izmantotā kredītkarte jums noteikti jāņem  līdzi ceļojumā.

Ļoti būtiski ir rūpīgi iepazīties ar nomas līguma nosacījumiem – dažkārt pirmajā mirklī šķietami lētākais variants beigās var izrādīties nesamērīgi dārgs, ja atgadās kas neparedzēts.

Jautājums par auto nomu daudziem ceļotājiem ir viens no būtiskākajiem, plānojot braucienu uz siltajām zemēm. Ceļojums ar nomātu auto var būt krietni kolorītāks un finansiāli izdevīgāks, bet var arī radīt pamatīgas galvassāpes. Tāpēc piedāvājam dažus pieredzējušu ceļotāju padomus, kas palīdzēs izvairīties no nepatīkamām situācijām.

• Pieejamība
Ja esat izvēlējies all inclusive viesnīcu pašā jūras vai okeāna malā, bieži vien priekšlaicīgi par auto nomu nemaz nav vērts domāt. Ja pēkšņi radīsies vēlme uz dienu vai divām kaut kur izbraukt, var izrādīties, ka ir iespējams visu sarunāt turpat uz vietas recepcijā, jo daudzas viesnīcas sadarbojas ar auto iznomātājiem.

• Termiņi
Ja plānojat apmesties apartamentos, kas atrodas tālāk no pilsētām un jūras, varat apsvērt auto nomu uz visu ceļojuma laiku, ideālajā gadījumā saņemot auto  jau lidostā, lai nebūtu jālauza galva par transfēru uz viesnīcu. Šādā gadījumā ir īpaši svarīgi rezervēt auto jau laikus un rūpīgi izvērtēt uzņēmumu, ar ko sadarbosieties.

• Rezervēšana
Veicot rezervāciju, jāņem vērā, ka vairāki uzņēmumi, tajā skaitā tādas kompānijas kā Sixt un Hertz, ļauj rezervēt auto tikai ar kredītkarti – debetkarte nederēs. Turklāt gādājiet, ka tieši šī kredītkarte jums ir līdzi, slēdzot līgumu. Plānojot ceļojuma budžetu, jārēķinās, ka no kredītkartes tiks rezervēti līdzekļi apdrošināšanas pašriska apmērā. Par to, cik liela summa un uz cik ilgu laiku tiks rezervēta, jautājiet izvēlētajai kompānijai.

• Dokumenti
Līguma izpētīšana, nomājot auto, ir ļoti svarīgs mājasdarbs. Vislabāk, ja līgums ir apskatāms noskatītās kompānijas mājaslapā , bet, ja nav, – palūdziet, lai jums to atsūta. Ir būtiski izpētīt visas detaļas, piemēram, cik jums būs jāpiemaksā, ja gadīsies ,ka nodosiet auto mazliet vēlāk, vai pastāv un cik liels ir dienas nobraukuma limits, kā arī – vai un kādiem riskiem auto ir apdrošināts. Reizēm var gadīties, ka sākotnēji it kā lētākais piedāvājums var izrādīties nesamērīgi dārgs, ja ceļā atgadās kas neparedzēts.

Digitālā krājkase

Ar SEB lietotni saviem mērķiem sakrājiet ērti un automātiski.

• Rūpīga pārbaude
Ja auto rezervāciju esat veicis internetā pēc apraksta un fotogrāfijas, uz vietas stingri jāuzstāj, lai saņemtu tieši tādu auto, kāds pasūtīts, vai līdzvērtīgu. Turklāt, saņemot to, ir ļoti būtiski kopā ar kompānijas pārstāvi rakstiski fiksēt pilnīgi visas, pat sīkākās skrambiņas vai buktes, lai pēcāk no jums netiktu ieturēta soda nauda, apgalvojot, ka tieši jūs esat vainojams pie konkrētā defekta rašanās. Noteikti jāpārliecinās, ka auto ir tādi piederumi kā avārijas trīsstūris, veste, rezerves lampiņas un ugunsdzēšamais aparāts.

• Kalnu specifika
Parasti siltajās zemēs nekāda dārgā mašīna nav nepieciešama, tomēr, ja plānojat pārvietoties pa kalnainiem apvidiem, auto ar jaudīgu dīzeļdzinēju un manuālo ātrumkārbu būs jūsu labākais sabiedrotais. Te gan jāpiebilst, ka, lai kā arī gribētos izbaudīt ko īpašu, brauciens kabrioletā 35 grādu karstumā drīzāk var izvērsties par mokpilnu piedzīvojumu.

• Papildaprīkojums
Ja ir nepieciešams bērnu krēsliņš vai citas papildu lietas, vienmēr laikus noskaidrojiet, vai tās ir iekļautas nomas maksā, vai, kā tas bieži mēdz būt, par tām jāpiemaksā.

• Degviela
Degviela daudzās dienvidu zemēs ir lētāka nekā pie mums, tomēr tā nav visur, tāpēc tās cenas jāizpēta iepriekš. Parasti kompānijas izsniedz auto ar pilnu bāku un ar tādu pašu arī sagaida atpakaļ. Taču, lai nebūtu jārisina domstarpības, pēdējās uzpildes reizē noteikti jāsaglabā čeks, ko uzrādīt kompānijas pārstāvim, ja tam rodas kādi iebildumi. Savukārt, ja kompānija iedod auto ar nepilnu bāku, noteikti jānoskaidro, cik litru degvielas jāielej, to atdodot.

9. Stāvvietas
Vienmēr jāpatur prātā, ka senajās kūrortpilsētās bieži vien nav, kur novietot auto, vai tas izmaksā ļoti dārgi, tāpēc lai nebūtu jābojā garastāvoklis un jātērē laiks, bezcerīgi riņķojot pa ieliņām, par iespējamo stāvvietu jāpadomā jau iepriekš. Savukārt, ceļojot uz Balkāniem, morāli jābūt gataviem situācijai, ka vietējiem ceļu policistiem mēdz piemirsties, ka viņu pienākums ir palīdzēt cilvēkiem, nevis izspiest no viņiem naudu.

Linda Ezerkalna

 • Personīgās finanses - 23.12.2018

  Lēti lidojumi: vērtīgi padomi ceļojumiem

  Ceļojuma plānošanā aviobiļešu iegāde bieži vien ir pirmais solis – nākas pieņemt lēmumu, kurā brīdī sarūpēt biļetes. Katrs pats var izvērtēt, vai ķert lētākus lidojumus vai iepriekš izplānot iespējamos galamērķus un gaidīt izdevīgu piedāvājumu.

  Lasīt vairāk

 • Bankas kartes - 10.06.2019

  Kā atrast izdevīgākas naktsmītnes ceļojumā

  Kā atrast izdevīgākas naktsmītnes ceļojumā

  Laikus izvērtēti un  pieņemti lēmumi par naktsmītņu izvēli un rezervēšanu ir ļoti svarīga ceļojumu plānošanas daļa. Izvēli ietekmē gan ceļotāju vēlmes un vajadzības, gan piedāvājumi un budžeta iespējas. Labākie piedāvājumi ātri vien tiek rezervēti, tāpēc neatlieciet nakšņošanas jautājuma risināšanu uz pēdējo brīdi.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.