Switch to mobile version. Augšup

Pensija - 08.08.2018
pensija | uzkrājumi | nodokļi

Pārcelt pensijas uzkrājumu no Lielbritānijas var mēneša laikā

Pārcelt pensijas uzkrājumu no Lielbritānijas var mēneša laikā

Jau vairākus gadus tiem, kam Lielbritānijā veidojas privātais pensijas uzkrājums, ir iespēja to pārcelt uz SEB pensiju fondu. Ieguvumi ir mazāks nodokļu slogs un vienkāršāk izsekojami rezultāti.

Visus nepieciešamos dokumentus palīdzēs aizpildīt SEB bankas darbinieki.

Lai process noritētu maksimāli ātri, vēlams iesaistīties arī pašam, uzturot regulāru kontaktu ar Lielbritānijas pusi.

Pērn rakstījām par Lielbritānijā strādājošā Valda Meļņa pieredzi – viņš savulaik bija viens no pirmajiem, kurš izlēma savu privāto pensiju pārcelt no pensiju fonda Lielbritānijā uz Latviju, tādēļ daudzas lietas visiem iesaistītajiem bija jādara pirmoreiz, un Lielbritānijas diezgan pamatīgās birokrātijas dēļ process sanāca visai laikietilpīgs. Vairāk par abu valstu pensiju sistēmas atšķirībām un Valda Meļņa pieredzi varat izlasīt rakstā "Kā savu Lielbritānijas pensiju uzkrājumu pārcelt uz Latviju?".

Nolēmām uzzināt, kas pa šo laiku ir mainījies, tāpēc uzrunājām ģimenes uzņēmuma Beever Creek Hot Sauce  pārstāvi Ienu Beriju Funo (Ian Berrie Funeaux), kurš šobrīd dzīvo Latvijā un Tukuma rajonā audzē čili piparus. Pirms trim mēnešiem arī Iens nolēma savu pensijas uzkrājumu no Lielbritānijas pārcelt uz Latviju. Viņš atklāj – pateicoties bankas darbinieku iesaistei visa procesa laikā, tas izdevies viegls un ātrs.

Latvijā – mazāks nodokļu slogs un birokrātija

“Lielbritānijas likumi paredz, ka privātās pensijas uzkrājuma veidotājam ir jāmaksā diezgan lieli nodokļi, turklāt pati sistēma ir diezgan sarežģīta un birokrātiska,” skaidro Iens. Iens Berijs Funo Iens Berijs Funo

Uzzinājis par iespēju pārcelt savus privāto pensijas uzkrājumu no Lielbritānijas uz Latviju, viņš sāka pētīt Latvijas pensiju fondu rezultātus. Taču ar labiem rezultātiem vien nepietiek – lai varētu sākt pensijas uzkrājuma pārcelšanu, ir jāpārliecinās, ka izvēlētajam Latvijas pensiju fondam ir Lielbritānijas puses izsniegta akreditācija šī procesa veikšanai.  “Tā kā jau 10 gadus esmu SEB bankas klients, biju priecīgs, ka mana banka piedāvāja šādu opciju, – man bija svarīgi ne tikai labi pensiju fondu rezultāti, bet arī pārvaldītājs, kam varu uzticēties,” saka Iens.

Dokumentus palīdz aizpildīt bankas darbinieki

Viss sākās ar to, ka Iens noslēdza  pensiju 3. līmeņa līgumu SEB pensiju fondā un vienojās ar bankas pārstāvi, ka vēlas uz to pārcelt savus pensijas uzkrājumus no Lielbritānijas. “Procesa gaitā pensijas fondu pārvaldītāji no Lielbritānijas sūtīja uz Latviju dažādas formas un deklarācijas, kuras bija jāizpilda man vai Latvijas pensiju fonda menedžerim – mana klientu apkalpošanas speciāliste iesaistījās, un mēs visus dokumentus pildījām kopā,” stāsta Iens.

Rezultātā process viņam šķitis diezgan vienkāršs un aizņēmis vien četras nedēļas. “Tomēr jāatzīst, ka Lielbritānijas pusei ne vienmēr bija skaidrs, kas tieši viņiem jādara, – tad SEB pārstāvji ar viņiem sazinājās un visu detalizēti izskaidroja,” atklāj Iens.

Svarīgi pašam turēt roku uz pulsa

Iens stāsta, ka pensiju fondus Lielbritānijā pārvalda lielas korporatīvas organizācijas, tāpēc ne vienmēr to darbinieki ir personīgi ieinteresēti, lai pārcelšanas process virzītos maksimāli ātri.

“Brīžos, kad manīju, ka nekas vairs neiet uz priekšu, es sāku zvanīt uz Lielbritāniju un jautāt par procesa virzību katru dienu, – pamanīju, ka tādējādi viss sāka notikt ātrāk.”

To viņš iesaka arī citiem, kas nolēmuši iet cauri uzkrājumu pārcelšanas procesam – pašiem turēt roku uz pulsa un, ja iestājusies pauze, regulāri zvanīt un interesēties, jo tas motivēs darbiniekus neatlikt konkrēto jautājumu uz vēlāku laiku.

Linda Ezerkalna

Ja vēlaties saņemt papildu konsultāciju par pensiju uzkrājuma pārcelšanu uz SEB pensiju fondu, lūdzu, norādiet savus kontaktus.


 • Pensija - 03.11.2017

  Kā savu Lielbritānijas pensiju uzkrājumu pārcelt uz Latviju?

  Kā savu Lielbritānijas pensiju uzkrājumu pārcelt uz Latviju?

  Anglijā strādājošais Valdis Melnis pirms kāda laika nolēma savu privāto pensiju uzkrājumu pārskaitīt uz Latviju. Lai gan process sākotnēji nešķita viegls, viņš uzskata, ka Latvijā privāto pensiju iemaksu sistēma ir cilvēkam krietni draudzīgāka.

  Lasīt vairāk

 • Pensija - 17.01.2017

  Uzziniet visu par savu pensiju, neatejot no datora!

  Uzziniet visu par savu pensiju, neatejot no datora!

  Par laimi, mūsdienās viss kļūst aizvien vienkāršāk un ērtāk – daudz svarīgu lietu iespējams izdarīt, nemaz neizejot no mājas. Tai skaitā, noskaidrot, cik liela pensija jums tiek prognozēta vecumdienās, un kā rīkoties, lai tā būtu lielāka.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Pieteikums zvanam

Jums zvanīs SEB darbinieks, lai pārrunātu Jūsu jautājumus par pensijas uzkrājumiem un piemērotākā pensiju plāna izvēli.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.


 

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

 • Jūsu pensijas uzkrājuma palielināšana
 • Ērta un vajadzībām pielāgota pensijas izmaksa
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.