Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 19.02.2018
bērni | drošība

Kā nelielas iemaksas var pasargāt no lieliem izdevumiem

Kā nelielas iemaksas var pasargāt no lieliem izdevumiem

Lai gan apdrošināšana daudziem nav prioritāšu augšgalā, notiekot negadījumam, tā var kļūt par vienīgo drošības spilvenu, kas pasargā no nopietnām finansiālām grūtībām.

Pirms sešiem gadiem Madonā dzīvojošās Jekaterinas Kamenderes ģimenē notika nelaime – viņas tobrīd profesionālajā vidusskolā arodu apgūstošais dēls guva 25% ķermeņa apdegumu.

Viņam gan daļēji paveicās, jo nebija nepieciešama ādas pārstādīšana, tomēr pusaudzi sagaidīja mēnešiem ilga ārstēšanās un rehabilitācija, kas nozīmēja nemitīgus braucienus no Madonas uz Rīgu un atpakaļ – tātad, līdztekus lieliem pārdzīvojumiem un rūpēm, ģimenei tie bija arī pamatīgi tēriņi.

Par laimi, Jekaterinas dēls bija apdrošināts, un jau neilgi pēc iesnieguma uzrakstīšanas, viņi no apdrošinātājiem saņēma apdrošināšanas atlīdzību.

Ja nav drošības spilvena, vispirms jāmeklē nauda 

Jekaterinas ģimenes stāsts ir viena no tām dzīves situācijām, kuras nekādi nav iepriekš iespējams paredzēt. Viens mirklis, un viss pārējais kļūst otršķirīgs.

Kā atzīst Jekaterina, lai gan kopējiem spēkiem viņas ģimene gan jau būtu tikusi galā ar prāvajām ārstēšanās izmaksām, no apdrošinātājiem saņemtie 3700 eiro ļoti atviegloja situāciju – naudas pietika pilnīgi visam un ne uz ko nevajadzēja taupīt. Taisnību sakot, daļa no šīs summas pat palika pāri, un ģimene to varēja novirzīt citiem mērķiem.

Viņa gan spriež, ka daudzām ģimenēm šāda veida nelaimes gadījums varētu radīt nopietnas finansiālas sekas, jo lielākā daļa izmaksu jāsedz pašiem. Jau tā smagajā situācijā, kad visas rūpes jāvelta tuvinieka veselībai, neviens negrib liekus uztraukumus par naudas jautājumiem. Tomēr, ja drošības spilvena – uzkrājumu vai apdrošināšanas – nav, iespējams, tieši naudas meklēšana var kļūt par tā brīža aktuālāko problēmu.

Apdrošināšana, kas sniedz papildu ieguvumus

Iespējams, arī Jekaterina nemaz tik nopietni savulaik nebūtu aizdomājusies par apdrošināšanas nepieciešamību, ja vien viņu neinteresētu iespēja uzkrāt. Viņas uzmanību piesaistīja alternatīvs krāšanas veids – dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu.

“Ja ir grūtības sakrāt naudu, tad šis ir ļoti labs veids, kā to sākt darīt,” viņa saka, piebilstot, ka pašai nav ikreiz par to jādomā, jo noteikta naudas summa no konta šim mērķim ik mēnesi tiek novirzīta automātiski. Pats būtiskākais – uzkrājums nāk komplektā ar dzīvības apdrošināšanu. Tā kā piesakoties pakalpojumam, Jekaterinai papildus tika piedāvāta iespēja apdrošināties pret nelaimes gadījumiem un polisē iekļaut arī nepilngadīgo bērnu apdrošināšanu, viņa nolēma to izmantot.

Drošības spilvena sajūta un uzkrājuma veidošanās nav vienīgie viņas ieguvumi, jo reizi gadā par veiktajām iemaksām ir arī iespēja no valsts saņemt atpakaļ daļu samaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa. Jekaterina pozitīvi novērtē vēl kādu praktisku priekšrocību, ko viņai sniedz apdrošināšana ar uzkrājumu – proti, lai gan līgums ir uz pieciem gadiem, pēkšņas nepieciešamības gadījumā, samaksājot mazu procentu un atmaksājot atgūtos nodokļus, uzkrāto summu var izņemt arī ātrāk. Tas rada papildus drošības sajūtu, ka neparedzētos dzīves gadījumos par naudu nebūs jāraizējas.

Tagad apdrošināšana kļuvusi par normu

“Apdrošināšana ir kā laimes spēle,” izvērtējot savu pieredzi, saka Jekaterina – nekad jau nevar zināt, vai kas atgadīsies. Tomēr viņa atzīst, ka pēc negadījuma domas ir mainījušās – ja agrāk šķitis, ka polises iegādei nav būtiskas nozīmes, tad tagad viņa ir pārliecināta – dzīvē ir jābūt gatavam dažādiem iznākumiem, jo pēc negadījuma jau ir par vēlu sākt domāt, kā pasargāt sevi un savus mīļos. Tāpēc šobrīd viņas ģimenē apdrošināti ir visi.

Linda Ezerkalna

Papildu pārliecība Jūsu ikdienai

Personīgā apdrošināšana var kļūt par būtisku finansiālu atbalstu negaidītās dzīves situācijās Jums un Jūsu ģimenei.


 • Apdrošināšana - 14.09.2018

  Aprēķināt apdrošināšanas izmaksas var arī datorā

  Aprēķināt apdrošināšanas izmaksas var arī datorā

  Cilvēkus, kas nekad nav izmantojuši apdrošināšanas pakalpojumus, esam dzirdējuši sakām, ka ar viņiem līdz šim nekas nelāgs nav atgadījies un arī turpmāk viss būs kārtībā, tomēr ne mazums ir arī tādu, kuri ir piedzīvojuši sāpīgus zaudējumus. 

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 12.01.2019

  Vai ģimenes drošība iespējama bez apdrošināšanas?

  Vai ģimenes drošība iespējama bez apdrošināšanas?

  Vērtību skala katram no mums ir atšķirīga. Kādam svarīgāks būs jaunākais sporta auto, citam – nemitīgi ceļojumi un ballītes. Taču gandrīz ikviens piekritīs, ka ģimene vērtību skalā ir augstāk par mantiskām vērtībām. Kā parūpēties par savas ģimenes labklājību?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.