Switch to mobile version. Augšup

Auto - 13.11.2020
elektromobiļi | jauns auto | auto līzings

Mīti par elektromobiļiem: tos iecienījuši zagļi un var saspert zibens

Mīti par elektromobiļiem: tos iecienījuši zagļi un var saspert zibens Foto: Olivier Lance, Unsplash

Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek kliedēti. Daži no tiem: elektroauto ir iecienījuši garnadži; negaisa laikā tos ir bīstami uzlādēt. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šiem apgalvojumiem.

Vēl kādu laiku var gulēt mierīgi

SIXT vadītājs Baltijas valstīs Arnis Jaudzems stāsta, ka zagļu vidū elektromobiļi šobrīd nav pieprasīti. Tam ir gaužām vienkāršs izskaidrojums – sevišķi ātri un tālu ar tiem pagaidām nevar aizbraukt.

Aktuālāko auto modeļu apskats

Atrast piemērotāko spēkratu plašajā automobiļu piedāvājumā nav vienkāršs uzdevums. Tāpēc sadarbībā ar auto ekspertu Normundu Avotiņu esam sagatavojuši īsus video apskatus par vairāk nekā 30 Latvijā šobrīd aktuālajiem modeļiem dažādās klasēs un cenu kategorijās. Jauna auto iegādei varat izmantot mūsu īpašo līzinga piedāvājumu: seb.lv/auto

Jārēķinās, ka, pieaugot elektromobiļu popularitātei sabiedrībā, pieaugs arī garnadžu interese par zaļajiem spēkratiem. “Pēc gadiem 10 droši vien būs jāuzmanās,” prognozē A. Jaudzems.

Uzlāde negaisa laikā

Ir dzirdēti stāsti, ka negaisa laikā elektromobili nedrīkst lādēt, jo zibens spēriena gadījumā cietīs gan pats spēkrats, gan varbūt pat tā saimnieks. Latvenergo elektrotransporta uzlādes tīkla attīstības vadītājs Ansis Valdovskis teic, ka negaisa laikā lādēt elektromobili ir tāpat kā lietot jebkuru citu elektroierīci.

Viņš gan atgādina, ka elektromobiļa uzlādi vērot nav īpaši aizraujoši. Tāpēc grūti iedomāties iemeslu, kāpēc kāds vēlētos negaisa laikā lādēt elektromobili, turot rokās uzlādes vadu.

Latvenergo speciālists A. Valdovskis norāda uz daudz biežāk sastopamu un bīstamāku tendenci – cilvēki izvēlas pašrocīgi mājās uzstādīt uzlādes ierīces.

“Ar tām gan ir vērts būt uzmanīgiem. Elektriķis tomēr ir profesija. Šie cilvēki ir mācījušies. Runa ir par salīdzinoši lielām jaudām. Jāņem vērā arī strāvas pārplūdes un citi riski, tāpēc labāk paļauties uz speciālistiem. Tad gadījumos, ja notiek pārplūdes vai pārrāvums, iekārta automātiski izslēgsies,” skaidro A. Valdovskis, brīdinot, ka pašrocīgi uzstādītās ierīcēs šādus drošības risinājumus, visticamāk, neizdosies pievienot.

SEB bankas rīkotajā diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti sprieda par to, kā “zaļais kurss” tuvākā un tālākā nākotnē ietekmēs izvēli par automašīnas iegādi, kā arī apskatīja Latvijas tirgus tendences. Diskusijā piedalījās SEB līzinga vadītāja Latvijā Jeļena Gavrilova, Latvenergo elektrotransporta uzlādes tīkla attīstības vadītājs Ansis Valdovskis, SIXT vadītājs Baltijas valstīs Arnis Jaudzems. Diskusiju vadīja auto žurnālists un eksperts Normunds Avotiņš. Pilns diskusijas ieraksts:

Jums nekur nav jādodas – pārvaldiet finanses internetā

 

 • Auto - 23.10.2020

  Mīti par elektromobiļiem: parastās automašīnas ir daudz lētākas

  Mīti par elektromobiļiem: parastās automašīnas ir daudz lētākas

  Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek kliedēti. Viens no tiem – iegādāties un uzturēt elektroauto ir daudz dārgāk nekā tradicionālo spēkratu. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šo apgalvojumu.

  Lasīt vairāk

 • Auto - 16.07.2020

  Video: Latvijā aktuālāko auto modeļu apskats

  Video: Latvijā aktuālāko auto modeļu apskats

  Atrast savām vajadzībām piemērotāko spēkratu plašajā automobiļu piedāvājumā nav vienkāršs uzdevums. Tāpēc sadarbībā ar auto ekspertu Normundu Avotiņu sagatavojām īsus video apskatus par Latvijā šobrīd aktuālākajiem modeļiem dažādās klasēs.

  Lasīt vairāk

 • Auto - 05.10.2020

  Mīti par elektromobiļiem: palikšu pusceļā ar tukšu bateriju

  Mīti par elektromobiļiem: palikšu pusceļā ar tukšu bateriju

  Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji ir bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek arī kliedēti. Viens no tiem – elektroauto Latvijā nav kur uzlādēt, tāpēc braucējs var palikt pusceļā ar tukšu bateriju. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šo apgalvojumu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

 • Procentu likme tiek noteikta individuāli
 • Pirmā iemaksa – sākot no 10 %
 • Līzinga termiņš – līdz 5 gadiem
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.