Switch to mobile version. Augšup

Bankas kartes - 10.06.2019
ceļotājiem

Kā atrast izdevīgākas naktsmītnes ceļojumā

Kā atrast izdevīgākas naktsmītnes ceļojumā Foto:rawpixel, Unsplash

Laikus izvērtēti un  pieņemti lēmumi par naktsmītņu izvēli un rezervēšanu ir ļoti svarīga ceļojumu plānošanas daļa. Izvēli ietekmē gan ceļotāju vēlmes un vajadzības, gan piedāvājumi un budžeta iespējas. Labākie piedāvājumi ātri vien tiek rezervēti, tāpēc neatlieciet nakšņošanas jautājuma risināšanu uz pēdējo brīdi.

Naktsmītņu atbilstība vajadzībām

Naktsmītņu izdevīgumu nosaka ne tikai laba cena — tām pēc iespējas labāk jāatbilst jūsu vajadzībām un ceļojuma plāniem. Tāpēc nākamais solis ir izvērtēt tām izvirzāmās prasības, piemēram, ceļojumā ar maziem bērniem un jauniešu aktīvas atpūtas braucienā vajadzības ir stipri atšķirīgas.  Lūk, daži kritēriji, kas var ietekmēt jūsu izvēli:

 • Atrašanās vieta: transporta iespējas, attālums līdz centram / pludmalei, apkārtne (naktsklubu rajons, drošība, būvdarbi u.c.)
 • Aprīkojums: virtuve, veļasmašīna, bezvadu internets, divas guļamistabas, autostāvvieta, baseins, trenažieru zāle u.c. Dažkārt “klusajā” sezonā viesnīcās tādas ērtības kā baseins, rotaļu istaba bērniem var izpalikt, jo šīs telpas var būt slēgtas uz remonta laiku, tāpēc, ja tas jums ir svarīgi, laikus noskaidrojiet to.
 • Ēdināšana: šo nepieciešamību visvairāk noteiks jūsu ceļojuma veids – ja tā ir “viss iekļauts” atpūta kādā kūrortā, tad jūs lielāko daļu laika pavadīsiet viesnīcā vai tās tuvumā. Ja ir paredzēta aktīvāka atpūta, tad, visdrīzāk, jāizvēlas cits ēdināšanas veids vai naktsmītne, kur ēdināšana nav paredzēta. Dažkārt viesnīcas piedāvā cenā iekļautas brokastis vai to iegādi par papildu maksu. Šo pakalpojumu vietā jūs varat ieplānot daudzveidīgākas un savai gaumei atbilstošākas brokastis kādā kafejnīcā.

Naktsmītņu veidi

Jūsu vajadzības noteiks arī piemērotāko naktsmītņu veidu: klasisko viesnīcu, budžeta viesnīcu (B&B), hosteli, apartamentus, viesu namu, villu u.c. Rezervēšanas portālos parasti ir iespēja atlasīt piedāvājumus pēc to veida.

Taupības nolūkos lielākas ceļotāju grupas / ģimenes var izvēlēties plašākus apartamentus vai jauniešu hosteli, kurš piedāvā kopmītnes tipa istabas (shared rooms/dormitory). Hosteļos jāņem vērā istabiņu noteikumi — vai tās ir paredzētas tikai vīriešiem / sievietēm, vai mixed (abiem dzimumiem). Ja rezervējat visu istabu, iepriekš sazinieties ar hosteli, lai tas laikus ieplāno atsevišķu istabu tieši jūsu grupai.

Apartamenti ir laba izvēle nelielām ģimenēm un pāriem, kuriem netīk lielu viesnīcu burzma.

Šādos apartamentos visbiežāk ir viss nepieciešamais aprīkojums, tostarp arī virtuve, kas var palīdzēt ietaupīt, ja nevēlaties ieturēt maltītes ārpus apmešanās vietas.

Naktsmītņu rezervēšanas portāli

Booking.com, nenoliedzami, ir Latvijā populārākais naktsmītņu rezervēšanas portāls. Ja meklējat naktsmītnes Baltijā, tad šajā portālā atradīsiet visplašāko piedāvājumu. Tomēr citviet pasaulē pastāv arī mums mazāk zināmi lokāli rezervēšanas portāli, kuros var atrast izdevīgākas cenas.

Ja ir zināmi ceļojuma datumi, visērtāk ir izmantot kādu cenu salīdzināšanas portālu, piemēram, HotelsCombined (pasaulē lielākais viesnīcu cenu agregators), Trivago, Wego, Kayak, HotelLook.ru. Jums atliek vien ievadīt galamērķi, datumus, un salīdzināšanas servisi atradīs arī mazāk zināmus rezervēšanas portālus un salīdzinās cenas uzreiz daudzās lapās.

Citi pasaulē atzīti rezervēšanas portāli, kuros ir vērts aplūkot cenu piedāvājumus: Hotels.com, Expedia, Priceline, Agoda, Opodo.co.uk. Salīdziniet piedāvājumus, cenas, rezervēšanas nosacījumus un atrodiet sev piemērotāko variantu.

Apartamentu (dzīvokļu) īre

AirBnB.com ir populārākā apartamentu meklēšanas vietne Latvijā, daudzi ceļotāji naktsmītņu vietas meklē tieši tajā. Līdzās tam pastāv arī citi populāri portāli, tādi kā Wimdu, Only Apartments, Home Away, Vrbo.

Pilnībā aprīkoti apartamenti / dzīvoklis būs pareizā izvēle, ja plānojat naktsmītnē uzturēties ilgāk, vēlaties dzīvot nostāk no tūristu pūļiem, baudīt neatkarību. Jūs varat iegādāties pārtikas produktus veikalos vai tirgos un gatavot ēdienu noīrētajā naktsmītnē, tādējādi padarot vietējās virtuves iepazīšanu par daļu no ceļojuma pieredzes.

AirBnB meklēšanas rezultātos cenas ir uzrādītas par nakti, savukārt katrā izīrējamā īpašumā ir norādītas arī papildu izmaksas, kas palielina gala cenu, piemēram, maksa par uzkopšanu, portāla komisija, nodokļi u.c. Par ilgākām rezervācijām, piemēram, uz nedēļu vai mēnesi, ir iespējams saņemt papildu atlaidi. Tāpat kā viesnīcās apartamentos nedēļas nogalē cenas var būt augstākas.

Digitālā krājkase

Ar SEB lietotni saviem mērķiem sakrājiet ērti un automātiski.

Daži AirBnB apartamentu piedāvājumi ir izvietoti arī tādos rezervēšanas portālos kā Booking.com, tos visbiežāk var atpazīt pēc vienādiem attēliem, jo AirBnB pirms rezervācijas nenorāda precīzu naktsmītnes adresi. Tādējādi jūs varat salīdzināt gan apartamentu cenas, gan uzzināt to precīzu atrašanās vietu un iepazīties ar atsauksmēm. Dažkārt par nesen pievienotiem apartamentiem portālos vēl nav daudz atsauksmju, tās  meklējamas citviet, savukārt par īpašumiem, par kuriem pagaidām vispār nav atsauksmju, saimnieki nereti prasa zemāku īres maksu, lai nākotnē iegūtu atsauksmes. Tā savukārt ir jūsu iespēja izvēlēties labākus apartamentus un maksāt mazāk.

Naktsmītņu saraksts salīdzināšanai

Izveidojiet nelielu 5–6 naktsmītņu sarakstu, lai salīdzinātu tās detalizētāk: aplūkojiet atsauksmes tādos ceļotāju portālos kā Tripadvisor.com, meklējiet informāciju citos rezervēšanas portālos un viesnīcu mājas lapās. Pievērsiet uzmanību arī tādām detaļām kā reģistrēšanās un izrakstīšanās laiks, jo dažas naktsmītnes mēdz pieprasīt papildu samaksu par vēlo reģistrēšanos u.tml.

Nekautrējieties nosūtīt ziņu viesnīcai, ja jums rodas jautājumi vai neskaidrības. Tas palīdzēs jums pieņemt izsvērtu galīgo lēmumu. Saglabājiet šo sarakstu arī pēc viesnīcas rezervācijas, jo iespējams, ka vēlāk vēlēsieties mainīt viesnīcu, un tad šis saraksts ļoti noderēs.

Ja izvēlaties nepastarpināti uzrunāt naktsmītņu īpašniekus, lai saņemtu labāku cenu, neaizmirstiet iegūt arī papildu informāciju par atcelšanas un apmaksas noteikumiem. Ja neesat izmantojuši kādu no rezervēšanas portāliem, kuri šādās reizēs sniedz atbalstu klientiem, tad, rodoties problēmām, jums nāksies tās risināt pašiem.

Veicot tiešo rezervāciju, naktsmītnes īpašnieks var pieprasīt nosūtīt pa e-pastu jūsu maksājumu kartes datus, tomēr šajā gadījumā esiet īpaši piesardzīgi. Varbūt drošāk ir izvēlēties citu iespēju, piemēram, rezervēt naktsmītni zināmos portālos vai norēķinu kartes vietā izmantot kredītkarti. Tad nauda jūsu kontā tiks iesaldēta kā depozīts, un tā būs bankas nauda, nevis jūsu personīgie līdzekļi.

Labāks viesnīcas numurs

Ja esat izvēlējies naktsmītni viesnīcā ar dažādu komforta līmeņu numuriem, nonākot tajā, varat pavaicāt, vai ir iespējams saņemt labāku numuru bez maksas (free upgrade). Šāds variants ir iespējams gan tādos īpašos gadījumos kā jubilejas, kāzu gadadienas, gan vēlās reģistrācijas, kad ir zināms, kuri numuri paliks brīvi. Visdrīzāk, jūsu cerības neattaisnosies, ja būsiet rezervējuši vislētāko numuru, vai pašā sezonas karstumā, tomēr mēģināt var vienmēr. Iespējams, ka, atrodoties brīviem numuriem, jums piedāvās šo papildu ekstru par draudzīgāku cenu.

Savukārt, ja sastopaties ar apstākļiem, kuri neatbilst numura aprakstam, piemēram, jūs traucē trokšņaini kaimiņi vai neapmierina kādi citi nozīmīgi faktori, vērsieties viesnīcas reģistratūrā, lai atrisinātu šo jautājumu.  Arī tā ir iespēja iegūt labāku numuru.

Kopsavilkums

Parasti ceļš līdz labākajam naktsmāju piedāvājumam nav īss, bet, apbruņojoties ar pacietību, jums noteikti izdosies atrast ceļojumam piemērotākās naktsmītnes par iespējami izdevīgāku cenu. Pēc ceļojuma veltiet mazliet laika tam, lai uzrakstītu atsauksmi rezervēšanas vai kādā ceļotāju portālā, tādā kā Tripadvisor.com vai Tophotels.ru, lai arī citi ceļotāji uzzinātu par jūsu izvēlētās vietas priekšrocībām un trūkumiem un varētu vieglāk atrast labākās naktsmītnes.

Ja Jūsu draugu lokā ir ceļotāji, kuriem ir lielāka viesnīcu izvēles vai apartamentu īres pieredze, palūdziet viņiem padomu, kam jāpievērš lielāka uzmanība. Iespējams, ka saņemsiet noderīgu informāciju, kas palīdzēs jums veiksmīgāk izvēlēties naktsmītni un apgūt jaunas nākotnes ceļojumu plānošanas prasmes.

Edgars Koroņevskis,
ceļotājs

 • Personīgās finanses - 23.12.2018

  Lēti lidojumi: vērtīgi padomi ceļojumiem

  Ceļojuma plānošanā aviobiļešu iegāde bieži vien ir pirmais solis – nākas pieņemt lēmumu, kurā brīdī sarūpēt biļetes. Katrs pats var izvērtēt, vai ķert lētākus lidojumus vai iepriekš izplānot iespējamos galamērķus un gaidīt izdevīgu piedāvājumu.

  Lasīt vairāk

 • Personīgās finanses - 06.01.2019

  Lētas aviobiļetes var arī sadārdzināt ceļojumu

  Lētas aviobiļetes var arī sadārdzināt ceļojumu

  Lēto aviobiļešu piedāvājumi mēdz būt ārkārtīgi vilinoši, tomēr pirms to iegādes der izvērtēt iespējamās papildu izmaksas. Kopējos ceļojuma izdevumus nenosaka tikai aviobiļešu cenas.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.