Switch to mobile version. Augšup

Biznesa uzsācējiem - 22.01.2018
startup | jaunuzņēmēji

Kur rodas idejas biznesam?

Kur rodas idejas biznesam?

Droši vien katrs no mums ir skatījies filmas un lasījis intervijas ar slaveniem miljonāriem un domājis – nez, kā viņi nonāca pie savas biznesa idejas, tik labas un reizē peļņu nesošas? Patiesībā ir pat vairāki veidi, kā bizness var sākties.

Ideju ģenerators

Veicas tiem, kuri ir dzimuši ideju ģeneratori. Tomēr ne visi var būt priekšnieki. Tāpēc daudzi pelna ar to, ka pārdod savas biznesa idejas. Ja jūs esat viens no šādiem ģeneratoriem, kurš rītu sāk ar dažādu domu un ideju pierakstīšanu, bet nevēlaties dibināt uzņēmumu, tad ziniet – idejas var veiksmīgi pārdot citiem. Starp citu, viens no slavenākajiem ideju ģeneratoriem, cilvēks, kurš tika uzskatīts par fantazētāju, bija “Polaroid” firmas prezidents Edvīns Lends.

Pārtrumpota ideja

Ja nu tomēr idejas nebirst kā no pārpilnības raga, iespējams, esat tas, kurš vienmēr redz, kā uzlabot esošo! Ir iespēja kārtīgi izpētīt notiekošo jau pastāvošā tirgū un atrast ko tādu, ko var padarīt labāku. Ne vienmēr jāizdomā jauns velosipēds. Kā lieliski piemēri te būtu minami kafija līdzņemšanai un līmlapiņas.

Gatavi pamati

Ja tomēr nav ne ideju kam jaunam, ne arī iedvesmas uzlabot kaut ko jau esošu, pastāv iespēja izmantot jau gatavu biznesu. Tā ir franšīze. Pamati būs, atliks tik veiksmīgi uzbūvēt savu pili. Būsiet patstāvīgs komersants, kam ir noslēgts līgums ar tirdzniecības zīmola īpašnieku par tā saucamo biznesa nomu. Pārdosiet attiecīgo produktu vai pakalpojumus saskaņā ar precīzi formulētiem un jau pārbaudītiem biznesa noteikumiem. Latvijā zināmākās franšīzes ķēdes ir veikali “Narvesen”, “Elvi”, “Double Coffee”. Pasaulē – izsoļu nams “Sotheby's”. Tie, kas daudz ceļo, noteikti zina arī “Starbucks” kafejnīcas!

Mantots bizness

Patiesībā, iespējams, ideja biznesam jums jau kopš dzimšanas ir tepat deguna galā. Vectēva aroda turpināšana, tēva biznesa attīstīšana abiem plecu pie pleca – biznesu var mantot un turpināt iesākto no paaudzes paaudzē, pat dinastijās. “Lursoft” ir izpētījis, ka Latvijā vairākos tūkstošos kompāniju to īpašniekus un vadītājus saista ģimenes saites. Žurnāla “Forbes” veidotajā 15 Latvijas veiksmīgāko ģimenes biznesu topā nemainīgi reitinga līderi ir Paškausku ģimene ar veiksmīgu darbību lauksaimniecībā. Viņiem seko Peškovu dinastija ar banku biznesu. Vienkāršāks, bet visnotaļ veiksmīgs piemērs savu senču iesāktā turpināšanā ir arī mūsu pašmāju Toms Ērenpreiss, populārā “Ērenpreiss” velosipēda ražotāja Gustava Ērenpreisa brāļa mazmazdēls, kurš turpina tālajā 1922. gadā iesākto.

Galvenais – sākt

Kā teicis Volters Eliass Disnejs: “Es ceru, ka mēs neaizmirstam vienu lietu – ka viss sākās ar vienu pelīti.” Ja jūs ir atradusi ideja, kas neliek mieru, tad ir vērts to attīstīt. Kā mudina zināmais teiciens – vajag tik rakt!

Liene Vīksne

 • Biznesa uzsācējiem - 17.01.2020

  10 padomi, kā uzrakstīt labu biznesa plānu

  10 padomi, kā uzrakstīt labu biznesa plānu

  Mēģināt īstenot savu ideju bez biznesa plāna, ir apmēram tāpat, kā doties tālā ceļojumā bez GPS vai kartes. Paļaujoties tikai uz pieredzi, intuīciju un ceļā sastapto ieteikumiem, apmaldīšanās gandrīz garantēta!

  Lasīt vairāk

 • Biznesa uzsācējiem - 15.01.2018

  7 iemesli uzsākt savu biznesu

  7 iemesli uzsākt savu biznesu

  Par savu biznesu sapņo daudzi, bet savus uzņēmumus nodibina vien daži. Taču iemeslu nodarboties ar biznesu ir daudz: sākot ar izmaiņām ekonomikas vidē un beidzot ar personīgiem motīviem. Dažreiz tā tiešā vārda nozīmē ir vienīgā iespēja nodemonstrēt savu profesionalitāti praksē.

  Lasīt vairāk

Izaicinājumos saskatījāt biznesa iespēju?

Sāciet ar Starta komplektu un pirmo gadu lietojiet bez maksas.

 

Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.