Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 10.03.2021
e-rēķini | uzņēmējdarbība

Automatizēts un ilgtspējīgs risinājums uzņēmuma rēķinu nosūtīšanai un saņemšanai

Automatizēts un ilgtspējīgs risinājums uzņēmuma rēķinu nosūtīšanai un saņemšanai Foto: Helena Lopes, Unsplash

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā uzņēmums var uzlabot savu naudas apriti un automatizāciju, samazinot dabas resursu patēriņu un gādājot par ilgtspēju, ir tradicionālo papīra rēķinu nomaiņa pret elektroniskajiem rēķiniem.

Digitālie risinājumi kļūst arvien svarīgāki

Regulāri analizējot uzņēmumu noskaņojumu un salīdzinot rezultātus pirms Covid pandēmijas un tagad, redzam, ka Baltijas mazo un vidējo uzņēmumu ieskatā digitalizācija ir kļuvusi būtiskāka. Dažu mēnešu laikā, no aprīļa līdz jūnijam, to uzņēmumu īpatsvars, kas uzskata digitalizāciju par nozīmīgu,  ir audzis par gandrīz 10%.

Vērojams, ka e-risinājumus vēlas izmantot ne vien pieredzējuši uzņēmumi, bet arvien vairāk arī tādi, kuriem šis ir pavisam jauns attīstības virziens un  kuri kopumā digitālos kanālus uzņēmējdarbībā joprojām izmanto salīdzinoši maz.

Vairāk nekā puse SEB bankas aptaujāto uzņēmumu vēl nepiedāvā savas preces vai pakalpojumus tiešsaistē, un daudzi joprojām neredz ieguvumu no šādas transformācijas. Arī DESI indekss liecina, ka mūsu uzņēmēji pilnvērtīgi neizmanto digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas – šajā ziņā esam gandrīz pēdējie ES dalībvalstu vidū.

E-rēķins samazina gan uzņēmuma, gan klientu izmaksas

Papīra rēķina izmaksas ietver gan aploksnes cenu, gan paša rēķina izdrukāšanu, gan pasta izdevumus. Turklāt šis process aizņem daudz laika. Viena rēķina nosūtīšana ir vienkārša, taču, ja ir daudz papīra rēķinu, tas var prasīt ievērojamu laika un naudas patēriņu. Daļu izmaksu sedz arī rēķina saņēmējs. Piemēram, ja rēķins tiek nosūtīts uzņēmumam, tad uzņēmuma darbiniekam ir jāapstiprina pasūtījums un rēķina dati jāievada grāmatvedības sistēmā.

Turpretī elektroniskā jeb e-rēķina nosūtīšanas izmaksas ir minimālas, un rēķina saņemšana, apstrāde un apmaksa prasa mazāk laika un pūļu. Viss notiek digitāli, jo e-rēķina izveidošana un nosūtīšana tiek veikta pa saņēmēja vēlamo kanālu (piemēram, uz internetbanku vai pa e-pastu). Pēc rēķina saņemšanas to var apmaksāt internetbankā un pēc tam ielādēt tieši grāmatvedības sistēmā, kas ievērojami paātrina grāmatvedības procesus.

E-rēķinu portāls

Nesen SEB banka sadarbībā ar vienu  no vadošajiem e-rēķinu operatoriem Unifiedpost ir radījusi jaunu e-rēķinu portālu, kas ļauj mūsu klientiem izmantot modernu un vienkāršu sistēmu e-rēķinu nosūtīšanai un saņemšanai.

SEB bankas Open banking vadītājs Baltijas valstīs Ragnārs Tomla atklāj, ka partnerība ar Unifiedpost ļauj bankai piedāvāt saviem klientiem plašāku pakalpojumu klāstu nekā līdz šim: “Kontu pārvaldības pievienošana SEB internetbankai ļauj mūsu klientiem paaugstināt bankas darbības efektivitāti un samazināt riskus. Mēs ticam, ka, sadarbojoties ar labākajiem pakalpojumu sniedzējiem, mēs varam piedāvāt saviem klientiem saprotamus un viegli lietojamus pakalpojumus”.

Pakalpojuma izmantošana atbilstoši uzņēmuma vajadzībām

Kopā ar Unifiedpost radītais rēķinu pārvaldības risinājums ir piemērots maziem un vidējiem uzņēmumiem, kuri vēlas padarīt rēķinu nosūtīšanas un saņemšanas procesu efektīvāku.
Uzņēmumiem, kas vēlas izmantot e-rēķinu portālu, ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko pakalpojumu plānu – Pamata vai Premium.

Pamata plāns ir piemērots uzņēmumam, kas sūta nelielu rēķinu skaitu (plānā bez maksas var nosūtīt 5 rēķinus mēnesī). Plānā  ir iekļauti arī citi pakalpojumi un priekšrocības:

 • Rēķinu veidošanas rīks
 • Rēķinu piegāde pircējiem pa dažādiem kanāliem: portālā, uz e-adresi, SEB internetbankā, Peppol tīklā, e-pastā
 • Iespēja saņemt neierobežotu skaitu rēķinu
 • Uzņēmumam sūtītie rēķini tiks dublēti SEB internetbankā
 • Pircēju datubāze
 • Arhīvs

Savukārt Premium plāns ir piemērots uzņēmumiem, kas mēnesī sūta vairāk nekā 5 rēķinus. Jo īpaši vērtīgs šis plāns ir tad, ja rēķini tiek sūtīti uz citu banku internetbankām. Par 6 eiro mēnesī, neskaitot PVN, Premium plāns iekļauj gan visus Pamata plāna pakalpojumus, gan papildu priekšrocības:

 • Rēķinu piegāde pircējiem  pa papildu kanāliem: uz grāmatvedības sistēmu, citu banku internetbankām (drīzumā)
 • Datņu augšupielāde un lejupielāde
 • Automātiskā datu apmaiņa (API) –automātisks savienojums starp grāmatvedības sistēmu un portālu
 • Rēķinu personalizēšana ar savu logo

Kā uzsākt

Lai sāktu lietot e-rēķinu portālu, izvēlieties piemērotāko plānu, pievienojieties e-rēķinu portālam un sūtiet un saņemiet rēķinus
Pieslēgties e-rēķinu portālam

Ja neesat SEB biznesa klients, jūs varat ērti atvērt kontu un noslēgt visus nepieciešamos līgumus video tikšanās laikā.

Ir lietas, ko biznesā nevar paveikt attālināti

Bet atvērt sava uzņēmuma kontu var video konsultācijā.

 
 • Bizness - 01.02.2021

  E-komercijas izrāviens – vai turpmāk ķieģeļus pirksim internetā?

  E-komercijas izrāviens – vai turpmāk ķieģeļus pirksim internetā?

  Covid-19 fons uzņēmumu e-komercijas izaugsmei 2020. gadā devis iespēju pamatīgi atsperties un sasniegt vēl nebijušus rādītājus gan Latvijā, gan Baltijā kopumā. Tomēr joprojām pastāv vairāki būtiski izaicinājumi uzņēmumiem, kas bremzēs augšupejošo līkni. Laikus tos neapzinoties, e-komercijas izaugsme var izrādīties tikai īstermiņa lēciens.

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 11.01.2021

  Kur rast izaugsmes avotus – izcilākie piemēri Latvijā un pasaulē

  Kur rast izaugsmes avotus – izcilākie piemēri Latvijā un pasaulē

  Lai veicinātu sava uzņēmuma izaugsmi, dažkārt jāpadomā plašāk, lai saskatītu jaunus darbības virzienus. SEB bankas organizētajā Izaugsmes programmā jaunuzņēmumu mentors Volless Grīns dalījās savā pieredzē, aplūkojot virkni izcilu biznesa attīstības piemēru, kas varētu palīdzēt pavērt jaunus ideju apvāršņus arī citiem uzņēmumiem.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.