Vannas istaba ir viena no remonta ziņā sarežģītākajām telpām. Ja tas nav tikai kosmētiskais remonts ar flīžu krāsošanu, tad saimniekiem būs jāpieņem virkne svarīgu lēmumu, kas ietekmēs ne tikai telpas dizainu, bet arī remonta izmaksas. Atšķirsies arī lēmumi, ja telpa tiek projektētā no nulles, vai jāpārbūvē jau esošā. Egita @mansremonts apskata piecus no daudzajiem remonta lēmumiem, kas būtu jāpieņem jau pašā vannas istabas remonta vai izbūves procesa sākumā, vai vēl labāk – labu laiku pirms starta.
1. Vannu vai dušu?
Ir vannu cilvēki un ir dušu cilvēki, bet dažreiz ierobežotas telpas dēļ vannas cilvēkam būs jāsamierinās ar dušu. Protams, ja telpa ir pietiekami plaša un budžets ļauj, var ieplānot gan vannu, gan dušu.
Vai atšķiras remonts vannas vai dušas gadījumā? Gan vannai, gan dušai būs nepieciešams pievadīt ūdeni un to arī novadīt, taču komunikāciju izbūve nedaudz atšķirsies. Atšķirsies arī ūdens maisītāju vai dušas sistēmu piedāvājumi un to cenas.
Ja ir grūti izvēlēties vannu vai dušu, pareizākā lēmuma pieņemšanu var balstīt uz saviem un ģimenes paradumiem, telpas izmēriem vai budžetu.
Finansējums Jūsu mērķu īstenošanai
2. Kāda būs duša?
Dušu iespējams izbūvēt dažādos veidos – ar dušas kabīni, paliktni vai tikai grīdā iestrādātu trapu; ar dušas sienu, stiklu vai vienkārši aizkariņu; flīzēt sienas, likt paneļus vai klāt dekoratīvo apmetumu, vai dušoties stāvot vannā? Katra no šīm iespējām nozīmē atšķirīgu materiālu izvēli, darbu plānošanu un arī izmaksas.
Šos lēmumus būs vieglāk pieņemt, ja būs tapusi vai atrasta vīzija par interjera dizainu. Jāņem vērā, ka nereti visas vēlmes tehniski nemaz nebūs iespējams realizēt. Dažos gadījumos grīdā nevarēs iestrādāt dušas trapu, dažreiz būs grūti pievilkt komunikācijas u.c. Tāpēc vēlams ļoti laicīgi konsultēties ar pieredzējušu santehniķi vai dizaineri.
3. Brīvi stāvošs vai piekarināmais pods?
Vēl viens svarīgs lēmums, kas ietekmē gan vannas istabas dizainu, gan tehniskos risinājumus, gan budžetu ir poda veida izvēle. Piekarināmajam podam rāmis un ūdens tvertne tiek iebūvēti sienā aiz dekoratīvās apdares. Šāds pods atvieglo vannas istabas grīdas uzkopšanu, taču izbūve var būt sarežģītāka un ilgāka, nekā vienkārši uz grīdas noliekot brīvi stāvošu podu.
Arī šeit mēdz būt dažādi izņēmumi, kad vienu vai otru poda veidu nebūs iespējams uzstādīt, vai arī risinājumu pielāgošana prasīs apjomīgu pārbūvi. Arī šajā gadījumā vēlams jau laicīgi konsultēties ar santehniķi, lai izvēlētos telpai atbilstošāko poda veidu.
4. Kādu izlietni izvēlēsies?
Izrādās, ka izlietnēm ir daudz dažādu veidu, kas var ietekmēt gan ūdens komunikāciju pieslēgumu izbūvi, gan mēbeļu augstumu un citas nianses.
Ir virsmā iegremdējamās izlietnes, zem virsmas pabūvējamās, uz virsmas montējamās, pie sienas stiprināmās, brīvi stāvošas, stūra un arī izlietnes, kas ir ar darba virsmu. Pie tik plašas izvēles var apjukt.
Izdarīt izvēli palīdzēs interjera dizaina vīzija, kas var būt internetā vai žurnālā atrasts piemērs. Var arī doties uz santehnikas saloniem un uz vietas apskatīt katras izlietnes veidu un to komplektēšanas iespējas ar izlietnes skapīti. Izvēle sašaurinās, ja telpā nepietiek vietas skapītim, vai tas nav nepieciešams.
Dzīvē vajag jaunus projektus!
5. Kādu sienu apdares veidu izvēlēties?
Kas ir pirmais sienu apdares veids, kas nāk prātā, domājot par vannas istabu? Visdrīzāk tās ir flīzes, un diezgan bieži tās ir no grīdas līdz griestiem noflīzētas sienas.
Bet ko citu, ja ne flīzes? Var izvēlēties arī vienkārši krāsu, koku, sienu paneļus, tapetes vai vinilu, betonu vai dekoratīvo apmetumu un šos materiālus var kombinēt. Atkal plašas izvēles iespējas, kas būtiski ietekmēs telpas interjeru, un jau atkal izvēli veikt palīdzēs skaidra vīzija par vēlamo dizainu un budžets.
Egita, @mansremonts