Izvēloties dzīvības, traumu vai citu personīgo risku apdrošināšanu, uzmanība vienmēr jāpievērš savai individuālajai situācijai un vajadzībām, taču esam ievērojuši, ka mūsu klientiem nereti rodas līdzīgi vispārīgi jautājumi par šo pakalpojumu. Tādēļ esam apkopojuši atbildes uz septiņiem bieži uzdotajiem jautājumiem.
1. Kādus riskus iespējams apdrošināt?
Mēs piedāvājam izvēlēties vienu no diviem risinājumiem – jau gatavu apdrošināšanas plānu, kas ietver dzīvības, vieglu traumu un smagas traumas apdrošināšanu vai personalizētu apdrošināšanas piedāvājumu, kurā iespējams ietvert līdz pat astoņiem apdrošināšanas riskiem: dzīvības, vieglu traumu, smagas traumas, kritiskās saslimšanas, tūlītējs pabalsta nāves gadījumā, nāves nelaimes gadījuma rezultātā, pilnīga darba spēju zuduma, kā arī dienas naudas nelaimes gadījuma rezultātā apdrošināšanu. Vairāk par apdrošināšanas veidiem varat uzzināt šeit.
2. Vai varu iegādāties apdrošināšanu, kamēr man atvērta darba nespējas lapa vai gaidu izmeklējumu/analīžu rezultātus?
Personīgās apdrošināšanas plānu internetbankā šādā brīdi nevar iegādāties, taču tas nenozīmē, ka apdrošināšana nav iespējama. Lai gan ir diagnozes, kas neļauj slēgt apdrošināšanas līgumu, ir arī tādas, ar kurām apdrošināšana ir iespējama, tādēļ ir vērts sazināties ar mūsu apdrošināšanas speciālistu, lai saņemtu savas individuālās situācijas izvērtējumu. Ja nepieciešams, pilnai veselības situācijas izzināšanai, apdrošinātājs var jūs lūgt veikt papildu izmeklējumus, kuru izmaksas pēc tam kompensēs.
3. Kā tiek aprēķināta apdrošināšanas atlīdzība?
Apdrošināšanas atlīdzības apmērs ir atkarīgs no apdrošinājuma summas un tā tiek aprēķināta saskaņā ar apdrošināšanas noteikumos aprakstīto procesu. Piemēram, vieglu traumu gadījumā atlīdzība tiek aprēķināta saskaņā ar atlīdzības tabulu, kas iekļauta apdrošināšanas noteikumos. Savukārt dzīvības, kritisko saslimšanu un paliekošas darba nespējas apdrošināšanas gadījumā atlīdzība būs tik liela, cik liela ir jūsu izvēlētā apdrošinājuma summa, kas ierakstīta līgumā. Tas attiecas kā uz apdrošināšanas plāniem, tā personalizētu apdrošināšanas līgumu.
Piemērs: Ar apdrošināšanas plānu “Plus” apdrošināšanas atlīdzība sniegs jums finansiālu atbalstu līdz 1000 eiro lauztas rokas gadījumā, un līdz 1500 EUR lauztas kājas gadījumā.
4. Ja nomiršu, kā mani radinieki varēs saņemt dzīvības apdrošināšanas atlīdzību?
Apdrošinot savu dzīvību, ir iespējams izvēlēties labuma guvēju – personu vai personas, kuras apdrošinātā nāves gadījumā saņems atlīdzību. Lai saņemtu atlīdzību, tuviniekiem jāaizpilda apdrošināšanas atlīdzības pieteikums un jāiesniedz pamatojošie dokumenti. Ja labuma guvējs nav norādīts, apdrošināšanas atlīdzību var pieteikt mantinieki. Tomēr tādā gadījumā apdrošināšanas atlīdzības saņemšana ir ilgāks process, jo saistīts ar laika posmu, kas nepieciešams mantojuma tiesību nokārtošanai, lai pierādītu savas tiesības uz apdrošināšanas atlīdzību.
SEB atlīdzību pieteikumu iespējams aizpildīt tiešsaistē šeit.
5. Ja nomiršu, vai mans laulātais/-ā varēs saņemt atlīdzību, ja mums bijis laulību līgums?
Jā, ja laulāto apdrošināšanas līgumā esat norādījis kā labuma guvēju. Ja apdrošināšanas līgumā labuma guvēju neesat norādījis, tad tiesības uz atlīdzību būs mantiniekiem, kuru mantojuma tiesības tiks apstiprinātas likumā noteiktajā kārtībā. Ja laulātais tiks apstiprināts mantojuma tiesībās, viņam būs tiesības uz atlīdzību tādā daļā, kādā viņš tiks apstiprināts.
6. Vai apdrošinātājs jāinformē par veselības stāvokļa izmaiņām?
Pēc līguma noslēgšanas par veselības stāvokļa izmaiņām informācija apdrošinātājam nav jāsniedz.
7. Vai varu apdrošināt savus bērnus?
Jā, bērnus var apdrošināt pret šādiem riskiem: vieglas traumas, smagas traumas vai kritiskās saslimšanas.