Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 18.04.2018
bērni | ukrājumi | apdrošināšana

Kā ar minimāliem līdzekļiem parūpēties par bērna nākotni

Kā ar minimāliem līdzekļiem parūpēties par bērna nākotni

Ja vēlaties, lai, jūsu bērnam lielajā dzīvē būtu starta kapitāls studijām vai citam svarīgam mērķim, tagad ir vislabākais brīdis to sākt veidot.

Situācija, kad bērnam sapņus īstenot traucē naudas trūkums, ir viena no nepatīkamākajām pieredzēm, kādu vecāki var piedzīvot.

Varbūt pēc vidusskolas beigšanas jaunietis ieguvis stipendiju ārvalstu augstskolā, taču ir nepieciešami līdzekļi mācību materiāliem un dzīvošanai. Iespējams, viņam jau ir skaidrs mērķis veidot savu uzņēmumu, bet vajadzīgs starta kapitāls.

Var gadīties arī, ka jūsu absolvents vienkārši nolēmis veltīt gadu pasaules apceļošanai un pārdomām, lai pēc tam ar jauniem spēkiem un pieredzi izlemtu, uz kuru pusi doties savā profesionālajā dzīvē.

Vairāk nekā viens ieguvums

Kamēr bērns vēl ir mazs, ir grūti prognozēt, kāda būs situācija, viņam sasniedzot pilngadību. Daudz kas var mainīties, daudz ko jūs nevarēsiet ietekmēt, tomēr labāk apzināties, ka esat izdarījis visu, kas jūsu spēkos, lai savam bērnam palīdzētu atsperties laimīgai dzīvei.

SEB dzīvības apdrošināšanas piedāvātā dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu bērnam ļauj ne tikai uzkrāt sava bērna nākotnes mērķiem, bet arī parūpēties par viņa finansiālo drošības spilvenu, ja ar vecāku notiktu nelaime. Uzkrāto kapitālu vecāks var nodot bērna rīcībā pēc 18 gadu sasniegšanas.

Šim uzkrājuma veidam ir vairākas priekšrocības, ko nesniedz naudas krāšana mājās vai, piemēram, krājkonts.

 • Elastīgas iemaksas
  Neierobežots iemaksu apmērs un iespēja to mainīt visā līguma darbības laikā.
 • Kontrole pār uzkrājumu
  Visu līguma laiku uzkrājums ir krājēja īpašums. Termiņa beigās iespējams izlemt, kādam mērķim to izmantot.
 • Uzkrājums tiek ieguldīts
  Jums ir iespēja izvēlēties starp vairākām fondu stratēģijām, kuros ieguldīt uzkrājumu, tādējādi potenciāli palielinot uzkrājuma apmēru ilgtermiņā.
 • Nodokļu atvieglojumi*
  Ienākuma nodokļa atvieglojumi 20% apmērā no Jūsu veiktajām iemaksām. Tas nozīmē, ka par katriem 100 EUR, kas tiks iemaksāti uzkrājumā, Jūs no valsts varat atgūt 20 EUR.

Cik daudz iespējams uzkrāt?

Tas, protams, atkarīgs no tā, cik lielas iemaksas veiksiet, cik laicīgi sāksiet uzkrāt un kāda būs jūsu apdrošinājuma summa. Pat izvēloties minimālo iemaksu apmēru, ilgākā laika posmā var uzkrāt diezgan lielu summu.

2005. gadā SEB bankas kliente Andžela noslēdza līgumu par dzīvības apdrošināšanu ar uzkrājumu bērnam, izvēloties minimālo iemaksu apmēru, kas tolaik bija 15 lati (apmēram 21 eiro).
Šī gada sākumā Andželas meitai apritēja 18 gadi, un viņa savā kontā saņēma 3000 eiro uzkrājumu. Lai gan sieviete atzīst, ka sākumā nemaz nebija tik viegli katru mēnesi atlicināt 20 eiro, ar laiku, finansiālajai situācijai uzlabojoties, iemaksu apmērs attiecībā pret ģimenes budžetu kļuvis aizvien nemanāmāks. “Ja tā padomā – ikdienā 20 eiro var tik viegli iztērēt,” viņa saka, un ir gandarīta, ka pat ar minimālām iemaksām pacietīgi izdevies tikt pie summas, kura bez uzkrājuma būtu grūti sasniedzams mērķis. Uzkrājums gan šobrīd vēl gaida, kad jauniete pabeigs vidusskolu, jo abas ar meitu vienojušās, ka tas tiks izmantots studijām.
Savukārt pati Andžela šobrīd turpina aktīvi veidot uzkrājumu arī savai nākotnei, izvēloties iemaksas pensiju fondā.

Uzkrājums bērnam gan nav vienīgais finansiālais ieguvums, jo papildus iespējams atgūt arī IIN - piemēram, veicot 40 eiro iemaksas 10 gadu garumā, kopējais atgūtais IIN veidotu ap 960 eiro.

Ja šķiet, ka iemaksām nav naudas

Minimālā ikmēneša iemaksa, izvēloties dzīvības apdrošināšanu ar uzkrājumu bērnam, ir tikai 35 eiro. Tā ir summa, ko mēneša laikā aci nepamirkšķinot bieži iztērējam par nevajadzīgiem našķiem un impulsa vadītiem pirkumiem. Ja jums nav līdz galam skaidrs, kur aiziet jūsu alga, mēģiniet vismaz mēnesi pasekot līdzi – šim nolūkam radītas daudz un dažādas aplikācijas, kas palīdz uzskaitīt ienākumus un izdevumus, veikt analīzi un noķert naudas zagļus – pirkumus, bez kuriem mierīgi var iztikt.

Linda Ezerkalna

Parūpējieties par sava bērna nākotni

Kā palīdzēsiet savam bērnam uzsākt patstāvīgu dzīvi?
Sāciet veidot uzkrājumu bērna nākotnei jau tagad!


 • Pensija - 01.12.2016

  Nodokļa atvieglojumi – iespēja, kas jāizmanto

  Nodokļa atvieglojumi – iespēja, kas jāizmanto

  Valsts ir izveidojusi atbalsta sistēmu iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) maksātājiem, sniedzot nodokļa atvieglojumus par dažādiem izdevumiem, turklāt nākamā gada deklarācijā varēs iekļaut izdevumus arī par bērnu interešu izglītību un pulciņiem. Nepieciešams vien iesniegt elektronisko ienākumu deklarāciju un gaidīt, kad atmaksātā nauda ienāks kontā.

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 21.05.2018

  Cik aktīvi vecāki Latvijā veido uzkrājumu bērniem?

  Cik aktīvi vecāki Latvijā veido uzkrājumu bērniem?

  Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, tendence ir mainījusies – vecāki Latvijā šobrīd vairs nav kūtrākie Baltijas mērogā, veidojot uzkrājumu savu bērnu nākotnei.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.