Switch to mobile version. Augšup

Auto - 20.01.2016
automobilis | līzings

Jauns auto līzingā. Kādu nomaksas veidu izvēlēties?

Jauns auto līzingā. Kādu nomaksas veidu izvēlēties?

Jauna spēkrata iegāde jau sen vairs nenozīmē, ka jākrāj nauda daudzu gadu garumā. Līzings dod iespēju sēsties pie stūres uzreiz, bet maksājumus veikt pakāpeniski. Atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko nomaksas veidu.

Finanšu līzings

Finanšu līzingā automašīna tiek iegādāta, maksājot katru mēnesi noteiktu summu un līzinga termiņa beigās iegūstot to savā īpašumā. Šis apmaksas veids ir piemērots, ja vēlaties lietot spēkratu ilgstoši – līzinga termiņa beigās tā vērtība būs 100% nosegta, un tas pilnībā pāries jūsu īpašumā. Pēc nomaksas beigām varat lietot auto neierobežotu laiku – līdz tas fiziski vai emocionāli ir nokalpojis savu mūžu.

Tikpat labi sev piederošo automašīnu varat pārdot un tās vietā iegādāties citu. Saņemto naudu varēsiet izmantot pirmajai iemaksai, slēdzot jaunu finanšu līzinga līgumu, lai iepriecinātu sevi ar vēl jaunāku un vēl vairāk jūsu gaumei, kā arī komforta prasībām atbilstošu auto.

Svarīgi! Izmantojot finanšu līzingu, jārēķinās ar pirmo iemaksu. Līzinga devēji parasti nosaka to 10 līdz 15% apmērā no auto iegādes summas, bet jūs vienmēr varat izvēlēties arī lielāku pirmās iemaksas apmēru. Jo lielāka pirmā iemaksa, jo mazāki būs ikmēneša maksājumi.

Galvenie finanšu līzinga principi auto iegādei:

 • Finanšu līzinga periods parasti ir līdz 5 gadiem.
 • Līzinga beigās automašīna pāriet jūsu īpašumā.
 • Varat izmantot gan jaunas, gan lietotas automašīnas iegādei.

Operatīvais līzings

Operatīvais līzings faktiski ir automašīnas noma. Jūs maksājat ikmēneša maksājumus par auto izmantošanu noteiktu laiku, bet līguma beigās to atgriežat līzinga devējam. Viena auto nomas perioda beigās varat noslēgt nākamo operatīvā līzinga līgumu par citas mašīnas nomu. Tādējādi jūsu rīcībā atkal būs jauns automobilis tikko no salona. Savukārt, ja konkrētais auto ir iepaticies, varat to iegūt savā īpašumā, samaksājot atlikušo vērtību. Tas izdarāms, norēķinoties uzreiz vai izmantojot finanšu līzingu. Tāpat jums ir tiesības automašīnu pārdot arī trešajai pusei par paša noteiktu cenu.

Šo līzinga veidu parasti izvēlas tie, kam svarīgi vienmēr braukt ar jaunu auto un daudz neraizēties par tā nolietojumu, turklāt par zemāku ikmēneša maksājumu nekā tas ir finanšu līzingā. Arī operatīvajam līzingam parasti tiek noteikta pirmā iemaksa no 10 līdz 15%, bet ikmēneša maksājuma summa ir zemāka nekā finanšu līzingā, jo operatīvā līzinga periodā tiek atmaksāta tikai daļa automašīnas vērtības, ņemot vērā klienta plānoto nobraukumu.

Svarīgi! Izvēloties operatīvo līzingu, ir būtiski rūpīgi izvērtēt automašīnas nepieciešamību un lietošanas biežumu. Īpaši svarīgi ir objektīvi un precīzi noteikt paredzamo nobraukumu. Tieši tas noteiks atlikušo auto vērtību pēc nomas perioda, kā arī ikmēneša maksājumu par to. Jo lielāks nobraukums un nolietojums, jo lielāks ikmēneša maksājums.

Galvenie operatīvā līzinga principi:

 • Operatīvā līzinga periods – no 6 mēnešiem līdz 5 gadiem.
 • No plānotā nobraukuma atkarīga auto atlikusī vērtība un mēneša maksājums.
 • Līzinga beigās automašīna ir līzinga devēja īpašums.
 • Operatīvo līzingu parasti izmanto jaunas automašīnas iegādei.

Pilna servisa līzings

Pilna servisa līzinga notiekumi ir līdzīgi operatīvā auto līzinga principam, tikai ikmēneša maksājumā ir iekļauti arī servisa, riepu maiņas, apdrošināšanas un citi ar automašīnas lietošanu saistīti izdevumi, izņemot degvielas izmaksas. Tas ir ētri, jo katru mēnesi ļauj plānot auto izmantošanas izmaksas un neraizēties par neplānotiem izdevumiem.

Šāda veida apmaksu visbiežāk izvēlas uzņēmumi, lai darbiniekam nebūtu jārisina problēmas, kas saistītas ar auto uzturēšanu un apkopi. Turklāt pilna servisa līzings ļauj precīzi plānot auto atvēlētos izdevumus – visas izmaksas ir iekļautas regulārajā maksājumā un vienmērīgi sadalītas pa mēnešiem.

Galvenie pilna servisa līzinga principi:

 • Līzinga periods – līdz 5 gadiem.
 • Pirmā iemaksā – no 10%.
 • Var izvēlēties dažādus servisa līmeņus, piemēram, ekonomisko, biznesa vai VIP servisa līmeni.

Agnese Vanaga,
žurnāliste

Kredīts ar fiksēto procentu likmi auto iegādei

Piedāvājam patēriņa kredītu ar 10% likmi transportlīdzekļa iegādei (vieglais automobilis, motocikls, tricikls, kvadricikls vai mopēds). Lai saglabātu 10% likmi, 2 mēnešu laikā no patēriņa kredīta saņemšanas brīža transportlīdzeklim jābūt reģistrētam Ceļu satiksmes drošības direkcijā uz Jūsu vārda.

Aizņemieties apdomīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt. Ikmēneša maksājums ir 84.99 EUR, pieņemot, ka kredīta summa ir 4000 EUR, kreditēšanas līguma darbības termiņš ir 5 gadi, fiksēta procentu likme 10%, komisijas maksa par kredīta noformēšanu 80 EUR. Gada procentu likme ir 11.5%. Kopējā summa, kas jāmaksā, ir 5179.28 EUR. Minētajam piemēram ir tikai informatīva nozīme, un katra klienta situācija tiek izvērtēta individuāli.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

 • Procentu likme tiek noteikta individuāli
 • Pirmā iemaksa – sākot no 10 %
 • Līzinga termiņš – līdz 5 gadiem

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.