Ar SEB bankas atbalstu iegādājas dzīvokļus “Rūpju bērna” jauniešiem
Ar SEB bankas atbalstu iegādāti divi dzīvokļi pilngadību sasniegušiem jauniešiem, kuri no Valsts Sociālās aprūpes centru telpām pāries uz patstāvīgu dzīvi jaunajos dzīvokļos. Kopumā dzīvokļu iegādei ieguldīti vairāk nekā 200 tūkstoši eiro (40 tūkstoši eiro ir biedrības līdzmaksājums), tajos jaunas mājas sev radīs pieci jaunieši.
Biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” valdes loceklis Māris Grāvis uzsver, ka šis būs Latvijā pirmais gadījums, kad pilngadību sasnieguši jaunieši no sociālās aprūpes iestādes pāries dzīvot patstāvīgā dzīvē. Sadarbojoties Valsts Sociālās aprūpes personālam, Rīgas Domei, Biedrībai un SEB bankai ir izdevies radīt inovatīvu sociālo pakalpojumu, kas var kļūt par paraugu daudziem citiem.
Jaunie dzīvokļi atrodas Krasta ielā. Dzīvokļos katram jaunietim paredzēta sava istaba, kopīgas telpas ikdienas aktivitātēm un kopīgiem pasākumiem, kā arī jauniešiem pielāgotas palīgtelpas. Četri no jauniešiem šogad ir sasnieguši pilngadību, un būs pirmie, kas nevis turpinās saņemt ilgstošu valsts aprūpi pansionātā, bet dosies paši uz savām mājām.
“SEB bankai šāds darījums nav ikdienišķs, jo biedrību pamatuzdevums nav peļņas gūšana, tāpēc ļoti rūpīgi izvērtējām iesaisti šādos projektos arī no sociālās atbildības viedokļa. Biedrībai “Rūpju bērns” ir ļoti laba finanšu pārvaldība, savlaicīgi tika sniegta visa mums nepieciešamā informācija augstā kvalitātē. Biedrībai ir jau ilgstoši strādājoša, profesionāla vadība, kas mūs iedrošināja piedalīties šajā darījumā. “Rūpju bērns” veic svarīgu sociālu funkciju un esam priecīgi, ka varam sniegt tai atbalstu. Biedrības sniegtie pakalpojumi ir sabiedrībai nepieciešami, tā atbildīgi attiecas pret finanšu jautājumiem, nodrošinot, ka izmaksas tiek segtas no ieņēmumiem. Mūsuprāt, tā ir pareiza pieeja, jo nodrošina biedrības pakalpojumus ilgtermiņā,” norāda SEB bankas Mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanas pārvaldes vadītājs Ģirts Priede.
“Visbiežāk dzirdētie argumenti, kurus kopīgiem spēkiem bija jāatspēko: “Tādu pakalpojumu nav. Mums nav tādas prakses. Tā ir noticis vienmēr. Šiem jauniešiem ir pārāk smaga invaliditāte. Ko teiks sabiedrība, kaimiņi?” Sadarbojoties Valsts Sociālās aprūpes centru personālam, Rīgas Domes Labklājības departamentam, Rīgas Sociālajam dienestam un Biedrībai "Rīgas pilsētas "Rūpju bērns"" ir paveikts liels darbs, lai atrastu un pielāgotu divus dzīvokļus, lai nokomplektētu profesionālu komandu, lai veiktu jauniešu individuālo vajadzību izvērtējumu. Lai padarītu šķietami neiespējamo – iespējamu. Mums visiem tas šķiet pašsaprotami – dzīvot un būt mājās, tomēr Latvijā šāds pakalpojums ir unikāls. Šis ir liels solis tuvāk ikkatra cilvēka tiesībām uz cieņpilnu dzīvi,” saka Māris Grāvis.