Ilgtspējas ideju realizētāji un eksperti pulcēsies forumā “Ilgbūtība”
21. aprīlī jau trešo gadu ar SEB bankas atbalstu norisināsies jaunu biznesa ieradumu forums Ilgbūtība. Tajā satiksies uzņēmumu un organizāciju pārstāvji, kuri ikdienā strādā pie ilgtspējīgu projektu un ideju attīstības, lai kopīgi meklētu atbildes uz šobrīd aktuālajiem jautājumiem biznesā un pārvaldībā.
Forumā piedalīsies vairāk nekā 20 eksperti un dažādu nozaru profesionāļi, kuri dalīsies pieredzē un novērojumos par ilgtspējīgiem risinājumiem, idejām, jau realizētiem projektiem, tendencēm, klientu un sabiedrības noskaņojumu un gatavību pieņemt jaunus produktus un pakalpojumus, kas ietver arī ilgtspējas dimensiju.
“Nav šaubu, ka ilgtspēja ir aktuāla tēma un par to daudz jau ir dzirdēts, jo īpaši pēdējo gadu laikā. Un nākamo gadu laikā tā kļūs vēl aktuālāka, jo nu jau tirgus ir strauji pietuvojies brīdim, kur no ambīcijām jāķeras pie konkrētiem darbiem – gan arvien vairāk pašiem redzot klimata pārmaiņas, gan pateicoties ļoti konkrētām Eiropas Savienības politikas veidotāju prasībām. Finanšu sektoram šo prasību ieviešanā ir īpaša loma gan piedāvājot uz ilgtspējīgu attīstību vērstus produktus klientiem un uzlabojot pārvaldības procesus klimata risku jomā, gan arī izglītojot uzņēmējus. Ceru, ka forumā dzirdētie pieredzes stāsti un diskusijās gūtās atziņas iedvesmos vēl vairāk uzņēmumu nonākt līdz reālu pārmaiņu ieviešanai,” saka SEB bankas Ilgtspējas attīstības vadītājs Viktors Toropovs.
Forumā šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta tādiem jautājumiem kā lēmumu pieņemšana par ieguldījumiem ilgtspējīgos risinājumos un to atdeve, ilgtspējas jautājumu attīstība un to ietekme uz jaunu patēriņa kultūru rašanos, uzņēmumu spēju tai piemēroties, kā arī ilgtspējas idejām pilsētās, novados, sabiedrībā, sabiedriskajās vietās.
Lekcijas aptvers tādas tēmas kā ilgtspējīga un efektīva darba vide, kā uz uzņēmuma ilgtspējas kursu skatās bankas, ilgtspējas ieradumu veicināšana gan sadarbības partneru, gan klientu vidū, ko pieprasa jaunā paaudze attiecībā uz ilgtspējīgu pārtiku, skaļākās un pamācošākās zaļmaldināšanas, ilgtspējīga mobilitāte, emisiju aprēķināšana, lielo sporta pasākumu klimatneitralitāte, kā dažādas OECD valstis un pašvaldības ilgtspējas jomā rāda piemēru un rada iespējas uzņēmējiem u.c.