Youth LAB prakses programma piedāvā jauniešiem unikālu iespēju iegūt reālu pieredzi banku sektorā, vienlaikus veidojot savu profesionālo karjeru un atklājot jaunas perspektīvas. Programma apvieno izaicinājumus un atbalstu, sniedzot jauniešiem iespēju ne tikai mācīties no pieredzējušiem profesionāļiem, bet arī iegūt vērtīgas prasmes un zināšanas, kas ir būtiskas turpmākajā karjerā. Dalāmies ar trīs praktikantu – Ērikas, Diānas un Ervīna – pieredzes stāstiem, kas izceļ šo praksi kā vērtīgu posmu viņu profesionālajā attīstībā.
Ērika – no atvērto durvju dienas līdz Nekustamā īpašuma pārvaldei
Ērika Lepeho pieteicās Youth LAB prakses programmā pēc tam, kad viņa bija apmeklējusi atvērto durvju dienu, kurā personāla vadības jeb HR pārstāvji viņai sniedza detalizētu informāciju par iespējām bankā. Viņu īpaši piesaistīja iespēja strādāt Nekustamā īpašuma pārvaldē, jo tā apvienoja viņas interesi par nekustamo īpašumu apsaimniekošanu ar vēlmi iegūt plašākas zināšanas banku sektorā.
Ērika atzīst, ka prakse ne tikai atbilda viņas sākotnējām ekspektācijām, bet arī tās pārsniedza. Viņa atklāja, ka nekustamo īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes darbība ir daudz plašāka un izaicinošāka, nekā viņa sākumā domāja. Šajā nodaļā Ērika saskārās ar dažādiem uzdevumiem, no kuriem visizaicinošākie bija tie, kuros bija jāiegūst informācija no ārējiem partneriem par specifiskiem produktiem un pakalpojumiem, piemēram, automobiļu tehniskajiem parametriem.
Viens no spilgtākajiem Ērikas prakses piedzīvojumiem bija dalība Inovāciju nedēļā, kur viņa kopā ar savu komandu piedalījās ideju ģenerēšanā un risinājumu izstrādē. Ērika šajā projektā sniedza analītisku atbalstu un palīdzēja veidot inovatīvas pieejas problēmu risināšanā. Komandas rezultāti bija veiksmīgi, jo viņu ideja izcīnīja uzvaru vienā no kategorijām, kas bija īpašs gandarījums.
Diāna – bankā strādā visdažādāko nozaru speciālisti
Diāna Zveja bija ieinteresēta Youth LAB prakses programmā jau vairākus gadus, taču līdz šim nebija izlēmusi pieteikties, jo uzskatīja, ka darbs bankā ir cieši saistīts tikai ar finansēm, kas viņas mārketinga studijām nelikās piemērots. Tomēr, pēc vairākiem ieteikumiem, viņa nolēma pieteikties praksē mārketinga pārvaldē, lai izprastu, kā mārketings darbojas lielā korporatīvā uzņēmumā.
Diānas prakse sākās ar bažām par to, ka viņai var nākties atkāpties vienu soli atpakaļ profesionālajā attīstībā, jo viņa jau strādāja mārketinga aģentūrā, tomēr šīs bažas izzuda, kad viņai tika uzticēti vairāki atbildīgi uzdevumi un projekti. Diāna īpaši izbaudīja darbu pie jauniešu segmenta mārketinga, kur viņa piedalījās dažādos interesantos projektos, piemēram, "Čē Čē čempionātā" un "Vasaras panākumu darbnīcās".
Lai arī Inovāciju nedēļā viņas komandas ideja neguva uzvaru, Diāna bija apmierināta ar komandas darbu un gūtajām pieredzēm. Viņa bieži uzņēmās līdera lomu un veicināja grupas darbu ar savu iniciatīvu un enerģiju.
Šī prakse palīdzēja Diānai saprast, ka viņa vēlas turpināt karjeru mārketinga jomā, īpaši projektu vadībā un pasākumu organizēšanā. Viņas vērtīgākā pieredze bija darbs pie projekta "Vasaras panākumu darbnīcas", kur viņa ieguva praktiskas iemaņas pasākumu organizēšanā un sadarbības partneru koordinēšanā.
Ervīns – kā idejas pārtop par realitāti
Ervīns Vozgiļevičs par Youth LAB praksi uzzināja, nejauši uzduroties reklāmai Instagram. Sākotnēji viņa plānos nebija prakses meklēšana, taču šī iespēja šķita pārāk vērtīga, lai to palaistu garām. Viņš nolēma piedalīties un atklāja, ka programma sniedz daudz vairāk, nekā viņš gaidīja.
Ervīna galvenās ekspektācijas bija iegūt izpratni par mārketinga un komunikācijas procesiem bankā un pielietot universitātē apgūtās zināšanas. Tomēr prakses laikā viņam tika uzticēti arī sarežģītāki un interesantāki uzdevumi, piemēram, filmēšanas projektu organizēšana. Tas bija ne tikai izaicinošs uzdevums, bet arī ļoti aizraujošs, jo Ervīns varēja redzēt, kā sākotnējās idejas pārtop par gataviem video bankas sociālajos medijos.
Viens no spilgtākajiem Ervīna piedzīvojumiem bija dalība Inovāciju nedēļā, kur viņš aktīvi piedalījās ideju ģenerēšanā un to īstenošanā. Lai gan viņu komandas ideja nesaņēma apbalvojumus, Ervīns bija ļoti apmierināts ar komandas sniegumu un izveidoto sadarbību.
Ervīns atklāj, ka viņa visvērtīgākā pieredze Youth LAB prakses laikā bija darbs ar sociālo mediju projektiem. Viņš guva dziļāku izpratni par kampaņu izstrādi, sākot no idejas radīšanas līdz tās īstenošanai un rezultātu analīzei. Sadarbība ar aģentūrām un satura veidotājiem deva Ervīnam iespēju izprast, kā efektīvi komunicēt ar dažādām iesaistītajām pusēm.
Vairāk par iespēju gūt darba pieredzi
Savukārt es, Patrīcija Kleinberga, arī esmu Youth LAB praktikante un jāatzīst, ka šī prakse ir vairāk kā tikai iespēja iegūt darba pieredzi – tā ir iespēja atklāt savas stiprās puses, izprast savas intereses un veidot pamatu nākotnes karjerai. Ērika, Diāna un Ervīns ir apliecinājums tam, ka ar neatlaidību, atvērtību un gatavību uzņemties izaicinājumus var sasniegt daudz vairāk, nekā sākotnēji šķiet iespējams.
Mēs nākamajiem Youth LAB praktikantiem novēlam būt proaktīviem, izkāpt no komforta zonas un pilnībā izmantot visas iespējas, ko sniedz prakse. Esiet atvērti mācībām, meklējiet iespējas ēnot kolēģus un aktīvi piedalieties visos piedāvātajos projektos. Šī pieredze ir bijusi neatņemama sastāvdaļa mūsu turpmākajai karjeras izaugsmei un, ja būs iespēja atgriezties SEB, mēs to labprāt darīsim!