Par to, kā ierīkot savu virtuvi tā, lai tajā būtu patīkami uzturēties gan ikdienā, gan tad, kad virtuvē virmo piparkūku smarža un tuvinieku lokā notiek gatavošanās svētkiem, stāsta kulinārijas blogere Anna Panna.
Pārbaudītas receptes
Ieplānot svētkus jaunā un arī apdzīvotā virtuvē var būt izaicinājums, tādēļ mans galvenais ieteikums ir gatavot pārbaudītas receptes. Pat ja vēlies pārsteigt ar ko jaunu, pirms tam izmēģini.
Lai visam un visiem pietiek vietas
Virtuves plānošanas laikā forši ir ieplānot galdu ar iespējamu pagarinājumu un vietu virtuvē vai pieliekamajā, kur novietot saliekamos krēslus.
Uzdāviniet savai mājai svētku pārvērtības!
Skaists noformējums
Galda noformējumā rudens un ziemas periodā skaisti ir iekļaut dažādus dabas elementus, piemēram izkaltētus vai svaigi grieztus egļu zarus, kadiķus, ogas, granātābolus. Tāpat arī eglīšu mantiņas, sveces un gaismiņas.
Pārpalikumu plāns
Ieplāno gatavot ēdienu un uzreiz padomā ko darīsi ar pārpalikumiem. Bieži vien svētkos paliek pāri piparkūkas. No tām, piemēram, var uztaisīt cepumu torti, tiramisu vai skudru pūžņus. Cepeti var likt sendvičos.
Izņemiet skaistos traukus no skapja
Skaistiem svētkiem iesaku izmantot īpašus traukus, lai svētku noskaņa svinīgāka. Taču ikdienā tos nolikt skapī. Pārāk daudz trauku ikdienā radīs aizkrautas virtuves efektu.
Vairākos piegājienos
Vislielākais bardaks virtuvē rodas tad, ja mēģina visu izdarīt vienā īsā brīdī. Izplāno ēdiena sagatavošanu vairāku vakaru garumā. Daudzas ēdienu sagataves var uzglabāt ledusskapī vairākas dienas.
Viesu sagaidīšana
Ja lūdz visiem atnest uzkodas, tad jau laicīgi ieplāno uz kā tās uzliksi. Sagatavo arī puķu vāzes vai ledus trauku šampanietim, lai brīdī, kad atnāk viesi tas nav jādara.