SEB: Investīciju apskats — globālās ekonomikas iespējas ir lielākas par draudiem
Pasaules ekonomiskā izaugsme 2015.–2016. gadā pakāpeniski paātrināsies. Naftas cenu krišanās un monetārās politikas stimuli būs spēcīgāki par ģeopolitisko nestabilitāti un deflācijas riskiem. Amerikas ekonomika ir nostiprinājusies. Japāna ir ieslīgusi jaunā recesijā. Britu ekonomiskā izaugsme saglabājas veselīga. Pēc spēcīga kritiena eirozona kopš 2014. gada nogales ir atguvusi daļu dinamikas. Jaunattīstības tirgos izaugsmes temps kopumā ir samazinājies, taču to nevar attiecināt uz visiem šiem tirgiem. Indija ir sagādājusi optimistiskus pārsteigumus. Tādi ir jaunākā SEB grupas Investīciju apskata secinājumi.
SEB bankas Private Banking pārvaldes investīciju stratēģis Ingus Grasis: "Mēs redzam pasauli, kurā katrs dejo savā ritmā, taču mūzikas temps ir straujš. Amerikas Savienotās Valstis tuvojas galveno procentu likmju straujam palielinājumam. Eiropā un Japānā vērojamas ārkārtīgi zemas un dažos gadījumos pat negatīvas procentu likmes un obligāciju ienesīgumi, kā arī apjomīgas likviditātes injekcijas. Šo notikumu ietekmē ASV dolārs ir kļuvis ievērojami spēcīgāks, kas Eiropai ir labvēlīgs rezultāts un veicinās ekonomiskās sistēmas stabilizāciju."
Lai gan akciju cenas strauji aug, SEB attieksme pret akciju tirgu saglabājas pozitīva. Tas attiecas gan uz Zviedrijas, gan globālo akciju tirgu. "Tomēr mēs skeptiski raugāmies uz izejvielu sektora uzņēmumiem, kuriem prognozējam arī turpmāku vāju cenas komponenti. Fiksētu ienākumu investīciju gadījumā mēs joprojām priekšroku dodam uzņēmumu parāda vērtspapīriem, nevis valdību obligācijām un izvairāmies no ilgiem parāda dzēšanas termiņiem," papildina Ingus Grasis.
Šajā Investīciju apskata ceturkšņa izdevumā dziļāk analizēts, kāda ir naftas cenu lielo svārstību ietekme. Vislielākās zaudētājas naftas cenas samazinājuma rezultātā ir jaunattīstības tirgu naftas eksportētājas valstis, bet jaunattīstības tirgu naftas importētājas valstis ir vislielākās ieguvējas. Dažā no šīm ieguvējām valstīm ir arī pievilcīgi akciju tirgi.
"Ziņojumā analizētas arī ārkārtīgi zemo procentu likmju un obligāciju ienesīguma sekas. Kas notiek, kad šie rādītāji tuvojas nullei vai kļūst negatīvi? Tā daļēji ir nezināma teritorija, un krietni jāsasprindzina prāts, lai iezīmētu iespējamos ceļus. Papildus šīm tēmām izdevumā iekļauta arī aktīvu kategoriju analīze un sniegta informācija par mūsu pašreizējā portfeļa pārvaldības stratēģiju," tā SEB bankas Private Banking pārvaldes investīciju stratēģis Ingus Grasis.
Investīciju apskats sniedz padziļinātu ieskatu par investīciju klimatu un perspektīvām septiņās aktīvu kategorijās. Tāpat tiek piedāvāti arī padomi un ieteikumi attiecībā uz esošajiem riskiem un ieguldījumu veikšanas mākslu. Pilnu ziņojumu var izlasīt SEB grupas mājaslapā šeit.
Papildu informācijai:
Kristīne Martinsone, SEB bankas ārējās komunikācijas projektu vadītāja – 67779719, kristine.martinsone@seb.lv Vairāk par SEB grupu Latvijā: Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia un Skype/SEB_Latvija, YouTube/SEBlatvia |