Kopīgi veidojam nākotnes sabiedrību un mazinām SEB bankas ietekmi uz vidi
Daudzus gadus SEB grupa strādā, lai sociālā atbildība un ilgtspējīgas darbības principi ietu roku rokā ar bankas biznesa darbību. Centieni mazināt ietekmi uz vidi arvien skaidrāk uzrāda ilgtspējīgās biznesa stratēģijas rezultātus.
Daudzus gadus SEB grupa strādā, lai sociālā atbildība un ilgtspējīgas darbības principi ietu roku rokā ar bankas biznesa darbību. Centieni mazināt ietekmi uz vidi arvien skaidrāk uzrāda ilgtspējīgās biznesa stratēģijas rezultātus – 2015. gada laikā SEB grupa Latvijā par trešdaļu ir samazinājusi izlietotā papīra daudzumu, par 84 tonnām ir sarucis atkritumu apjoms, kas pielīdzināms septiņu ziloņu svaram. Domājot par dabas resursu lietderīgu izmantošanu, elektroenerģijas patēriņš kļuvis par 16% mazāks un ūdens – par 20% mazāks nekā 2014. gadā. Savukārt, rūpējoties par nākotnes sabiedrību, SEB grupa Latvijā sniegusi atbalstu 135 projektiem reģionos un 14 valsts mēroga projektiem.
Lai sasniegtu šo mērķi, mēs turpinām atbalstīt videi draudzīgus un resursu ziņā efektīvus risinājumus, ilgtspējīgas investīcijas zaļajos projektos kā, piemēram, Green Bonds un sniedzam finansiālo atbalstu tiem uzņēmumiem, kas sekmē ekonomikas attīstību un rada jaunas darba vietas. Mēs turpinām samazināt paši savas darbības ietekmi uz vidi, tanī skaitā samazinot CO2 izmešu daudzumu. Tie ir skaidri definēti mērķi mūsu biznesa plānā.
“Rūpes par apkārtējo vidi ir viens no SEB grupas ilgtspējīgas attīstības stūrakmeņiem - savā darbībā tiecamies īstenot brīvprātīgu atbildību par mūsu biznesa darbības tiešu un netiešu ietekmi videi. Ja atskatāmies uz paveikto, tad redzam, ka gada laikā mums ir izdevies panākt būtisku progresu, mazinot SEB bankas ietekmi uz vidi. Mums ir izdevies samazināt atkritumu apjomu par 22% jeb 84 tonnām. Tā kā mūsdienu sabiedrībā dzīve nav iespējama bez atkritumu radīšanas, tad pievēršam pastiprinātu uzmanību, lai no kopējā atkritumu daudzuma, kas nonāk vidē, maksimāli lielāks apjoms būtu pārstrādāts videi draudzīgākā veidā. Šajā ziņā pērn esam palielinājuši atkritumu pārstrādi par 13% jeb 3500 kg. Ar lielu atbildību cenšamies attaisnot ikdienā patērējamos dabas resursus – papīra, ūdens un elektroenerģijas patēriņu. Varam būt gandarīti, ka gada laikā par trešdaļu ir samazinājies izlietotā papīra daudzums, kas dabas izteiksmē līdzvērtīgs 18 priedēm jeb biroja terminoloģijā runājot, 4500 papīra pakām. Elektroenerģijas patēriņš ir sarucis par 16% jeb 1400 MWh jeb tik daudz, cik Rīgas, Pļaviņu un Ķeguma HES kopā saražo stundas laikā. Savukārt izlietotā ūdens apjoms samazinājies par 20% jeb 3300 m3, kas pārsniedz Olimpiskā peldbaseina tilpumu,” zin stāstīt SEB bankas vadītāja Ieva Tetere.
Sociālās atbildības jomā SEB grupā īstenojam virkni iniciatīvu, kuras sasaucas ar mūsu mērķi veidot labāku sabiedrību un atbilst sponsorēšanas stratēģijas atbalsta jomām: tās ir rūpes par bērniem un jauniešiem, sportu un kultūru, inovācijām uzņēmējdarbībā, sabiedrības izglītošanu un zināšanu pilnveidošanu. Apkopojot SEB bankas datus par piešķirtā finansējuma apjomiem, redzam, ka lielākais finansējuma apjoms (38% no kopējā 2015. gadā iešķirtā finansējuma sponsorēšanai) pērn piešķirts projektiem sporta un kultūras jomā, otrs lielākais apjoms 28% uzņēmējdarbībai un inovācijām un līdzvērtīgs apjoms (27%) bērnu un jauniešu vajadzībām, savukārt izglītībai 7%.
“Mēs iesaistāmies projektos, kur mums ir iespēja aktīvi līdzdarboties gan projekta organizēšanā, gan finansiālā atbalsta sniegšanā gan valsts, gan reģionālā dalījuma mērogā. Esam gandarīti, ka pērn mūsu atbalsts bijis noderīgs 135 projektiem reģionos un 14 valsts mēroga projektiem. Atbalsts Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijai, kas rūpējas par bērniem, kas aug bez ģimenes un Vītola fondam, kurš sniedz iespēju jauniešiem no trūcīgām ģimenēm gūt izglītību, kā arī SEB kalnu divriteņu maratons, kurā ik gadus pieaug riteņbraukšanas profesionālu un entuziastu dalībnieku skaits – ierindojas atpazīstamāko SEB bankas atbalstīto projektu virknē Latvijā,” atzīst Ieva Tetere.
Uzziniet vairāk par SEB grupas korporatīvās ilgtspējas darbību 2015.gada ziņojumā Corporate Sustainability Report.