Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 06 21 - 09:45

Kodu kartes kā vienīgais autorizācijas līdzeklis ir mazāk nekā 5% aktīvo klientu

Šobrīd, lai pieslēgtos internetbankai un apstiprinātu maksājumus, kodu kartes izmanto mazāk nekā 5% aktīvo SEB bankas internetbankas lietotāju. Lielākā daļa lietotāju kā autorizācijas līdzekli izmanto Smart-ID aplikāciju viedtālrunī. Savukārt, pateicoties iespējai bērniem un senioriem bez maksas saņemt kodu kalkulatorus, šobrīd to lietotāju skaits sasniedzis apmēram 30% no aktīvajiem klientiem.

“Kopš 2019. gada 8. janvāra SEB banka vairs neatjauno un neizsniedz jaunas kodu kartes, aicinot klientus izvēlēties citu autorizācijas līdzekli – bezmaksas lietotni viedtālruņiem Smart-ID vai kodu kalkulatoru. Turklāt, ņemot vērā, ka lielai daļai klientu autorizācijas līdzekļa nomaiņa bija saistīta ar filiāļu apmeklēšanu, sākotnēji izvēlējāmies sadalīt klientus segmentos, ņemot vērā internetbankas lietošanas ieradumus. Katru no šiem segmentiem uzrunājām atsevišķi, informējot par kodu karšu derīguma termiņu, jo tās slēdzām pakāpeniski, sākot ar martu, kā arī iespējām izvēlēties citu autorizācijas līdzekli. Šobrīd redzam, ka šī bija veiksmīga stratēģija, kas palīdzēja mums ne tikai minimizēt rindas filiālēs, bet arī ļaut klientiem ērtāk aizvietot autorizācijas līdzekli. Šobrīd filiālēs vēl gaidām tos klientus, kuriem kodu karte joprojām ir vienīgais autorizācijas līdzeklis, bet šādu klientu ir mazāk nekā 5% no kopējā aktīvo internetbankas lietotāju skaita”, skaidro SEB bankas Digitālās attīstības vadītājs Iļja Nogičevs.

Kā primāro autorizācijas līdzekli SEB banka saviem klientiem piedāvā Smart-ID, jo tas ir bezmaksas, turklāt 2018. gada beigās Smart-ID saņēma augstāko elektroniskā paraksta sertifikātu QSCD (Qualified Signature Creation Device jeb kvalificētā paraksta izveides ierīce), kas nākotnē ļaus ar Smart-ID parakstīt elektroniskus dokumentus visā Eiropā. Ar Smart-ID, lietojot SEB mobilo lietotni vai internetbankas mobilo versiju (vienā viedtālrunī), klients var ātri un ērti apstiprināt maksājumus sev izdevīgā vietā un laikā. Klienti, kuriem vēl ir aktīvā kodu karte, Smart-ID pamatversiju (Smart-ID Basic) var lejupielādēt patstāvīgi, sekojot norādēm. Tomēr, lai saņemtu kvalificētu Smart-ID versiju (kas ir pielīdzināta elektroniskajam parakstam), būs jādodas uz filiāli. Plašāka informācija par Smart-ID pieejama arī SEB bankas mājaslapā – seb.lv/smartid.

Ja kādu iemeslu dēļ klienti nevēlas izmantot Smart-ID, ir iespēja izvēlēties kodu kalkulatoru. Turklāt bērni līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot), kā arī klienti no 65 gadu vecuma šobrīd kodu kalkulatorus var saņemt bez maksas.

Jāatgādina, ka kodu kartes būs derīgas līdz šī gada 9. septembrim. Klientiem, kuriem ir aktīvas kodu kartes, bet, kuri jau šobrīd izmanto kādu citu autorizācijas līdzekli, var turpināt to lietot – kodu karte noslēgsies automātiski 9. septembrī. Tos, kuri vēl nav izvēlējušies citu autorizācijas līdzekli, aicinām laicīgi to saņemt, lai arī pēc 9. septembra internetbankas pakalpojumi būtu pieejami. Pēc 9. septembra kodu kartes vairs netiks izmantotas vispār, līdz ar to nav nepieciešams tās saglabāt.

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.