Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 23.12.2018
dzīvības apdrošināšana | riski | uzkrājums

Uzņēmuma pieredze: kā noturēt un piesaistīt darbiniekus?

Uzņēmuma pieredze: kā noturēt un piesaistīt darbiniekus?

Darbinieku piesaiste ir viens no lielākajiem izaicinājumiem daudziem Latvijas uzņēmumiem. Dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana ir gudrs bonuss, ko uzņēmumi var izmantot vērtīgāko darbinieku piesaistei un noturēšanai.

Ieguvēji ir abi – darbinieks jūtas drošs un motivēts, un arī uzņēmums var samazināt riskus, kas saistīti ar darbinieku mainību vai neparedzētiem dzīves gadījumiem. 

Darbinieku trūkums uzņēmumiem var kļūt par izšķirošu attīstību bremzējošu faktoru, un, apstākļiem nemainoties, šī problēma nākotnē tikai pieaugs.

Daudzi darba devēji pārliecinājušies, ka lielāka alga bieži vien darbiniekus motivē tikai īslaicīgi un neveicina viņu lojalitāti. “Dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana ir vērtīgs bonuss, kas darbiniekiem pasaka, – uzņēmums par Tevi rūpējas. Vēl lielākai darbinieka motivācijai iespējams apdrošināšanu kombinēt ar uzkrājumu veidošanu,” uzsver uzņēmuma Lameko Impex valdes priekšsēdētājs Andris Veide.

Drošības spilvens, ko pats sev reti atļaujies 

Nu jau arī Latvijā cilvēki aizvien vairāk sāk novērtēt apdrošināšanas nozīmi. Taču daudziem šķiet, ka viņu ienākumi nav pietiekami, lai varētu to atļauties. Citi gluži vienkārši paļaujas uz to, ka nelaimes iespējamība ir neliela, – gan jau viss būs labi. Nereti pat tajos gadījumos, kad ienākumi ir virs vidējiem, apdrošināšana nav prioritāšu sarakstā.

Tāpēc Lameko Impex izvēlējies visiem uzņēmuma atslēgas darbiniekiem piedāvāt ne tikai dzīvības, bet arī nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Kā atzīst Andris Veide, darbinieki ļoti novērtē šādas uzņēmuma rūpes. “Par laimi, uzņēmumā nevienam līdz šim nav bijis vajadzības izmantot apdrošināšanas atlīdzību, tomēr ir labi apzināties, ka tev jebkurā dzīves situācijā būs drošības spilvens,” viņš saka.

Apdrošināšana ir īpaši nozīmīga tiem darbiniekiem, kuriem nav uzkrājumu nebaltai dienai. Ja, piemēram, darbinieks uz kādu brīdi zaudēs darba spējas, apdrošināšana ļaus viņam neuztraukties par finansiālo pusi un visas rūpes veltīt veselības uzlabošanai.

Vienlaikus apdrošināšana ir arī no uzņēmuma puses vērtīgs bonuss. “Ja kādam no atslēgas darbiniekiem kaut kas atgadās, arī uzņēmumam tas ir liels risks,” skaidro Andris Veide. Tādā gadījumā arī uzņēmuma zaudējumi var būt krietni lielāki, ja darbinieks nav bijis apdrošināts.

Ilgtermiņa uzkrājums veicina lojalitāti

Kā stāsta Andris Veide, uzņēmuma akcionāri savulaik izlēmuši, ka vēl viens efektīvs veids kā motivēt esošos un piesaistīt jaunus darbiniekus, ir piedāvāt viņiem apdrošināšanu, kas apvienota ar ilgtermiņa uzkrājumu.

Lai gan neviens bonuss nevar būt 100% garants, ka darbinieks nekad nemainīs darba vietu, tomēr Andris Veide novērojis, ka ilgtermiņa uzkrājums vēl vairāk veicina darbinieku lojalitāti.

“Darbinieks noteikti rūpīgi padomās, vai vērts zaudēt savu gadiem veidoto uzkrājumu pie viena darba devēja, lai varbūt iegūtu kādus īstermiņa bonusus pie cita,” saka Andris Veide.

Apdrošināšana - izdevīgāks risinājums nekā algas pielikums

Apmierinātāki darbinieki nav vienīgais ieguvums – uzņēmumam, kas izvēlējies darbinieku apdrošināšanu ar vai bez uzkrājuma veidošanu, par iemaksām nav jāmaksā nodokļi. Tas ir izdevīgi gan uzņēmumam, kurš ietaupa nodokļos maksājamo naudu, gan arī darbiniekam, kurš rezultātā var iegūt lielāku kapitālu.

Piemēram, ja uzņēmums apsver palielināt darbinieka algu par 100 eiro vai šos pašus 100 eiro ik mēnesi iemaksāt darbinieka uzkrājumā, pirmajā gadījumā no 100 eiro ik mēnesi vēl būs jānomaksā ienākuma un sociālais nodoklis, kamēr otrajā gadījumā no uzkrātās summas perioda beigās automātiski tiks ieturēts tikai ienākuma nodoklis. Tas nozīmē, ka 10 gadu laikā darbinieks var iegūt vairāk naudas no uzkrājuma nekā no algas pieauguma. Izvēloties apdrošināšanu bez uzkrājuma veidošanas par veiktajām iemaksām nav jāmaksā uzņēmuma ienākuma un sociālais nodoklis.

Linda Ezerkalna

 • Apdrošināšana - 19.10.2016

  Uzkrājums un dzīvības apdrošināšana darbiniekiem

  Uzkrājums un dzīvības apdrošināšana darbiniekiem

  Saskaņā ar Latvijas Komercbanku asociācijas datiem, uzņēmumu, kuri saviem darbiniekiem papildus algai veic arī iemaksas uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā, Latvijā ir mazāk nekā 1000. Poliurs ir viens no tiem, kas jau tagad rūpējas par darbinieku labklājību nākotnē.

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 06.08.2019

  Kas raksturo sociāli atbildīgu darba devēju?

  Kas raksturo sociāli atbildīgu darba devēju?

  Ikviens uzņēmējs, kurš vēlas būt sociāli atbildīgs, meklē iespējas, kā savus darbiniekus apbalvot par labi paveiktu darbu un lojalitāti. Šobrīd dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu kļūst par arvien pieprasītāku veidu kā celt darbinieku motivāciju un nodrošināt, lai viņi justos aizsargāti neparedzētās dzīves situācijās.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.