Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 12.01.2019
traumas | ģimenes budžets

Vai ģimenes drošība iespējama bez apdrošināšanas?

Vai ģimenes drošība iespējama bez apdrošināšanas?

Vērtību skala katram no mums ir atšķirīga. Kādam svarīgāks būs jaunākais sporta auto, citam – nemitīgi ceļojumi un ballītes. Taču gandrīz ikviens piekritīs, ka ģimene vērtību skalā ir augstāk par mantiskām vērtībām. Kā parūpēties par savas ģimenes labklājību?

Rūpes par ģimenes drošību – visa pamatā

Gan interneta dzīlēs, gan dažādos pētījumos un izdevumos iespējams atrast desmitiem un, iespējams, pat simtiem dažādu ģimenes modeļu definīciju. Ģimene var būt viens vecāks, kura apgādībā ir vairāki bērni, bet tikpat labi par vienu veselu ģimeni var saukt trīs paaudžu ģimenes locekļus, kuri dzīvo zem viena jumta un darbojas kā labi ieeļļots mehānisms.

Taču, neatkarīgi no ģimenes modeļa, ir nepieciešams rūpēties par drošību gan ikdienā, gan ilgtermiņā. Sākotnēji tas var radīt zināmus izdevumus, taču tādējādi iegūsiet sirdsmieru un jutīsieties droši. Lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem un lielām izmaksām, nepieciešams parūpēties par mājokļa un transportlīdzekļu drošību, regulāri veikt veselības pārbaudes, kā arī iepazīstināt ar drošības pamatiem bērnus.

Bet – ne visus faktorus iespējams ietekmēt un paredzēt. Cilvēkus negaidīti mēdz pārsteigt pēkšņas saslimšanas, ceļu satiksmes negadījumi, kurus izraisa cita persona, zādzības, kā arī negadījumi darba vietā. Nodrošināties šādām situācijām vislabāk palīdz apdrošināšana, tomēr ne visām ģimenēm der standartizēts apdrošināšanas piedāvājums, jo, cik dažādu ģimeņu modeļu, tik dažādu situāciju un piemērotu apdrošināšanas risinājumu. Tādēļ ir būtiski izvēlēties apdrošināšanu, kas spēj pielāgoties jūsu konkrētajai situācijai.

Smaga saslimšana vai viegla trauma – ko tas nozīmē ģimenes budžetam?

Piemēram, 2017. gadā tika reģistrēti 11 762 jauni onkoloģisku slimību gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati. Lai gan dzīvesveidam un uzturam ir liela nozīme onkoloģisko slimību aspektā, tomēr jāatzīst, ka šī slimība var piemeklēt ikvienu, tāpēc ir svarīgi parūpēties par to, lai šādu problēmu gadījumā ir nepieciešamie līdzekļi un laiks slimības ārstēšanai.

Turklāt atšķirībā no citām medicīniska rakstura problēmām, kas mēdz piemeklēt cilvēkus, vēzis neļauj gaidīt – tā ārstēšanai svarīga teju katra diena, tāpēc gaidīt rindā, lai saņemtu valsts apmaksātos medicīnas pakalpojumus, bieži vien ir pārāk riskanti. Izmantojot Vēža gēnu karti, vēža diagnosticēšanai, diagnozes precizēšanai un ārstēšanai var nākties izmantot diezgan prāvu naudas summu. Tieši tāpēc uzsākt ārstēšanu nekavējoties var tie pacienti, kuriem no ienākumiem izveidots drošības spilvens.

Tomēr, kad pacientam jau ir noteikta konkrēta diagnoze, izmantojot Personīgo apdrošināšanu viņš var saņemt vienreizēju izmaksu, tērēt kuru viņš varēs pēc saviem ieskatiem.

Robu ģimenes budžetā var radīt arī veselībai mazāk bīstami faktori, piemēram, dažādi kaulu lūzumi vai citi savainojumi/ traumas. Lai gan šādos gadījumos medicīniskie izdevumi var būt arī salīdzinoši nelieli, cilvēki bieži aizmirst, ka likstai “komplektā” nāk arī darba nespēja, kas var radīt lielākus zaudējumus nekā paša lūzuma, sastiepuma vai kādas citas traumas ārstēšana.

Lai gan varētu šķist, ka lielāko daļu traumu cilvēki iegūst sportisku un ekstrēmu aktivitāšu laikā, SEB Dzīvības apdrošināšanas statistika par izmaksātajām atlīdzībām rāda citu ainu – sporta traumu īpatsvars gada griezumā parasti sasniedz vien 4 procentus, bet pārliecinoši galvgalī ierindojušās dažādas sadzīves traumas – 84 līdz 87 procentos gadījumu atlīdzība tiek saņemta tieši par sadzīvē gūtiem savainojumiem (visbiežāk atlīdzības tiek izmaksātas par roku un kāju lūzumiem). Šī iemesla dēļ virkne cilvēki par apdrošināšanu pat neiedomājas, jo uzskata, ka viņu dzīvesveids ir ļoti rāms. Taču, lai kā to negribētos atzīt, savainoties iespējams teju jebkur – ne velti katru gadu tiek izmaksātas atlīdzības par traumām, kas iegūtas, paslīdot uz ledainas ietves, gūstot savainojumu piemājas dārzā vai neveiksmīgi krītot dzīvesvietā.

Apdrošināšana – drošības spilvens negaidītām situācijām

Apdrošināšanas vēsture ir senāka, nekā varētu šķist. Pirmie apdrošināšanas aizmetņi sākuši veidoties jau trešajā un otrajā gadu tūkstotī pirms mūsu ēras Ķīnā un Babilonijā (atradās tagadējā Irākas teritorijā), lai tirgotāji un preču pārvadātāji varētu apdrošināt savas kravas, kas galvenokārt tika pārvadātas, izmantojot ūdens transportu. Ejot gadu tūkstošiem, apdrošināšana piedzīvojusi nemitīgu attīstību, un šobrīd apdrošināt iespējams teju jebko. Tā, piemēram, pastāv kredītmaksājumu apdrošināšana, kas sniedz aizsardzību, ja mājokļa kredīta ņēmējam iestājas darbnespēja, savukārt dodoties ārpus valsts robežām, ceļojuma apdrošināšana ir teju obligāta, jo, piemēram, pat nelielu traumu ārstēšana ārzemēs var izmaksāt kaudzi naudas.

Protams, ka tik specifiski apdrošināšanas veidi nepieciešami vien atsevišķām cilvēku grupām, taču ir polises, kuras kādā brīdī var noderēt ikvienam. Kā jau iepriekš minēts, saskaroties ar pēkšņu saslimšanu, ceļu satiksmes negadījumu vai kādu citu likstu, pārdzīvojumiem komplektā diemžēl mēdz nākt arī lieli izdevumi. Šādos gadījumos iespējami divi scenāriji – izdevumus sedz vai nu apdrošināšana, vai nākas izmantot privātos finanšu līdzekļus.

SEB Dzīvības apdrošināšana piedāvā jaunu un ļoti elastīgu apdrošināšanas veidu – personīgo apdrošināšanu, kurā ietilpst personīgā, ģimenes, bērnu un kredītsaistību aizsardzība. Vai zināt, kā Personīgā apdrošināšana var palīdzēt jums?

Rolands Paeglis

Papildu pārliecība Jūsu ikdienai

Personīgā apdrošināšana var kļūt par būtisku finansiālu atbalstu negaidītās dzīves situācijās Jums un Jūsu ģimenei.


 • Apdrošināšana - 14.09.2018

  Aprēķināt apdrošināšanas izmaksas var arī datorā

  Cilvēkus, kas nekad nav izmantojuši apdrošināšanas pakalpojumus, esam dzirdējuši sakām, ka ar viņiem līdz šim nekas nelāgs nav atgadījies un arī turpmāk viss būs kārtībā, tomēr ne mazums ir arī tādu, kuri ir piedzīvojuši sāpīgus zaudējumus. 

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 18.07.2017

  Mīti un patiesība par mājokļa apdrošināšanu

  Mīti un patiesība par mājokļa apdrošināšanu

  Apdrošinātāju statistika liecina, ka ik gadu Latvijā vairākus simtus mājokļu skar negadījumi, kuru dēļ īpašniekiem rodas būtiski zaudējumi, – šā gada trijos mēnešos vien atlīdzībās izmaksāti vairāk nekā pieci miljoni eiro*.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.