Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 18.06.2018
bērni | uzkrājumi

Veiksmīga bērna nākotne tikai par 1,5 eiro dienā?

Veiksmīga bērna nākotne tikai par 1,5 eiro dienā?

Ikviens vecāks vēlas sniegt savai atvasei visu labāko. Un daudzi saskaras ar situāciju, ka cēlu mērķu īstenošanai pietrūkst līdzekļu. Uzkrājumi ļaus samazināt šādu situāciju skaitu līdz minimumam.

Laicīgi veidots uzkrājums ļaus samazināt šādu situāciju skaitu līdz minimumam.

Runa ir par tādām nopietnām lietām, bez kurām mūsdienās ir grūti iztikt. Piemēram, par labu izglītību vai starta kapitālu patstāvīgas dzīves sākšanai – dzīvokļa vai automašīnas iegādei, sava biznesa sākšanai.

Rietumeiropas valstīs, kur līdzekļi ģimenēs tiek uzkrāti jau vairākās paaudzēs, jaunajam cilvēkam sākt pieaugušo dzīvi ir daudz vieglāk, jo vecāki ir spējīgi palīdzēt. Jaunajās Eiropas valstīs, pie kurām pieskaitāma arī Latvija, situācija ir cita – bieži vien bērniem, kuri tikko nostājušies uz savām kājām, ir jāpalīdz vecākiem. Cilvēki, kam ir mazi bērni, šo situāciju var labot, pieradinot sevi pie metodiskas un regulāras naudas uzkrāšanas. Pat nosacīti neliela summa jau var būtiski atvieglot dzīvi nākotnē.

Kādēļ uzkrāt?

Nodrošināt bērnam pieklājīgu izglītību ne vienmēr nozīmē šo mērķu vārdā iztērēt simtiem tūkstošus eiro. Ieskatam piedāvājam apkopojumu par mācību maksām Latvijas bērnu vidū populārākajās specialitātēs (skat. tabulu), starp kurām ir tādas profesijas kā ārsts, programmētājs, policists un arhitekts.

Jāpiebilst, ka arhitekta diploms ne vienmēr izmaksās vairāk nekā 11 tūkstošus eiro. Šo izglītību Rīgas Tehniskajā universitātē var iegūt tikai dienas nodaļā, kur ir budžeta vietas. Un tas nozīmē, ka bērns varēs ne tikai mācīties bez maksas, bet arī saņemt ikmēneša stipendiju 99,60 eiro apmērā. Norādītā summa būs jāmaksā tikai tad, ja jaunietis nebūs izturējis konkursu uz valsts budžeta finansētajām vietām, bet tomēr ļoti vēlēsies apgūt tieši šo specialitāti.

*2015. gada dati

Bērna izglītība ir papildu slodze ģimenes budžetam, un, ja vēl arī visi pārējie izdevumi gulstas uz vecāku pleciem, tas var būt nopietns pārbaudījums. Galu galā, līdztekus mācību maksai jārēķinās arī ar studenta ikdienas izdevumiem (dzīvošana, ēšana, transports), jo vismaz pirmajos mācību gados jaunietis pats par tiem nevarēs samaksāt.

Protams, ir grūti iztēloties, cik daudz naudas par bērna izglītību vajadzēs iztērēt pēc 10–15 gadiem, tomēr drošības spilvens nekad nevienam nav traucējis.

Arī tad, ja bērns ir talantīgs un gudrs, kā arī ieguvis tiesības studēt par budžeta līdzekļiem, turklāt ir īpaši strādīgs un spēj savienot mācības ar darbu, viņam būs vajadzīga nauda. Kaut vai pirmajai iemaksai, iegādājoties dzīvokli vai automašīnu, vai sava biznesa sākšanai. Uzreiz izņemt no kabatas vairākus tūkstošus nav pa spēkam katram vecākam.

Kā krāt?

Ir ļoti daudz iespēju, kā uzkrāt līdzekļus. Var bankā atvērt īpašu krājkontu vai depozīta kontu ar iespēju to papildināt reizi mēnesī. Var izmantot īpašus kredītiestāžu pakalpojumus „Uzkrājums bērnu nākotnei”.

Uzkrājošā dzīvības apdrošināšana sniedz iespēju vienlaikus uzkrāt bērna nākotnei un apdrošināt vecāka dzīvību, kas savukārt ir tiešs drošības spilvens bērnam, ja ar vecāku notiek ļaunākais. Uzkrājošā dzīvības apdrošināšana piedāvā iespēju uzkrājumu ieguldīt dažādos fondos, tādējādi liekot tam “strādāt”, cerībā, ka ilgtermiņā ieguldījums vairos uzkrājuma apmēru. Turklāt, izmantojot dzīvības apdrošināšanu ar uzkrājumu, jūs varat saņemt arī nodokļu atvieglojumus 20% apmērā par veiktajām iemaksām.

Taču, protams, ir ļoti svarīgi uzmanīgi iepazīties ar banku un apdrošināšanas sabiedrību priekšlikumiem, jo nosacījumi ir dažādi, bet vislabāk būtu konsultēties ar speciālistu.

Sņežana Bārtule

Parūpējieties par sava bērna nākotni

Kā palīdzēsiet savam bērnam uzsākt patstāvīgu dzīvi?
Sāciet veidot uzkrājumu bērna nākotnei jau tagad!


 • Apdrošināšana - 27.07.2018

  Uzkrājumi bērniem: dažas noderīgas idejas

  Uzkrājumi bērniem: dažas noderīgas idejas

  Veidot uzkrājumus bērnu nākotnei var arī tad, ja finansējuma mērķis nav tik vērienīgs kā studiju apmaksa vai dzīvokļa iegāde. 

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 12.04.2016

  Pieredze: kāpēc veidot uzkrājumu bērnam

  Pieredze: kāpēc veidot uzkrājumu bērnam

  Tie, kam ir bērni, var parūpēties, lai brīdī, kad jaunieši uzsāks patstāvīgu dzīvi, gan paši, gan ģimene kopumā justos finansiālā komfortā. Bērni, kuriem vecāki veidojuši uzkrājumu, var izlietot to saviem pirmajiem lielajiem dzīves izaicinājumiem – naudas jautājums nebūs tas, kas bremzēs sapņu piepildīšanu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

Īpašais piedāvājums

Izdevīgs laiks uzkrājuma veidošanai

 • Saņemiet 50% atlaidi iemaksu komisijai visā līguma darbības laikā!

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.