Switch to mobile version. Augšup

Biznesa uzsācējiem - 25.11.2020
(ie)dvesma | granti | jaunuzņēmēji

Pārvietojams hokeja laukums un brīvdienu maršruti – perspektīvākie Pierīgas uzņēmēju projekti

Pārvietojams hokeja laukums un brīvdienu maršruti – perspektīvākie Pierīgas uzņēmēju projekti

No ērti pārvietojama hokeja laukuma, kurā pilnveidot spēles iemaņas, līdz pat mājaslapai ar iecienītākajiem brīvdienu ceļojuma maršrutiem – šīs ir dažas no perspektīvākajām jauno uzņēmēju idejām, kuru īstenošanai finansiālu atbalstu sniegs SEB banka kopā ar Pierīgas pilsētām un pašvaldībām.

Jauno uzņēmēju atbalsta programmā (ie)dvesma, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadiem, 2020. gadā 77 projektu konkurencē par perspektīvākajām tika atzītas 9 idejas. Projektu īstenošanai piešķirto grantu apjoms ir kopumā 70 000 eiro.

Perspektīvākās idejas

SEB bankas grants 10 000 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam SIA “DoctoWell” jaunas programmatūras izstrādei, kas nodrošinās ērti lietojamu digitālo vidi veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai.

Jūrmalas pilsēta grantu 10 000 eiro apmērā saņēma uzņēmums SIA “Skill Box”, kas plāno izveidot ērti pārvietojamu laukumu individuāliem hokeja treniņiem un spēlētāju prasmju uzlabošanai.

Ķekavas novada pašvaldības grantu 10 000 eiro apmērā saņems uzņēmums SIA “Natural Cuddles”, lai ražotu jaundzimušo aprūpei nepieciešamus tekstilizstrādājumus.

Mārupes novada domes grantu 10 000 eiro apmērā saņems uzņēmums SIA “Plant Made Foods”, lai attīstītu inovatīva un veselīga produkta ražošanu – fermentēta dzēriena no zaļo griķu piena – ražošanu.

Olaines novada pašvaldības grants  8820 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam SIA “A’Polli”, lai paplašinātu premium klases šokolādes ražošanu un radītu jaunus produktus.

Siguldas novada pašvaldība atbalstīja trīs biznesa projektus – SIA “SimDevs” saņems grantu 1969.19 eiro apmērā video spēļu izstrādei, IK “PienaLote” piešķirts grants 1998 eiro apmērā, lai radītu bērnu apģērbus ar dzīvnieku apdruku un gleznojumu, savukārt grantu 6000 eiro apmērā saņems SIA “Skaņkārta” (Yamaha mūzikas skola), lai attīstītu muzikālās nodarbības bērniem.

Stopiņu novada domes grants  9946 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam SIA “Mana Karte” interneta platformas izstrādei maršrutiem brīvdienu pavadīšanai un atpūtai Latvijā.

Apliecinājums neatlaidībai

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars vērtē, ka ik gadu pieaug programmā iesniegto pieteikumu skaits. “Tas apliecina, ka mūsu sabiedrībā ir ļoti daudz aktīvu, pozitīvu un neatlaidīgu iedzīvotāju, kuri uzdrīkstas darīt to, kas pašiem patīk, un mērķtiecīgi izmanto pieejamos atbalsta mehānismus savu ideju īstenošanā,” norāda A. Škapars, piebilstot, ka līdz šim programmā (ie)dvesma finansiāli atbalstītas jau 30 jauno uzņēmēju idejas.

“Lai arī visā pasaulē ekonomika Covid-19 pandēmijas dēļ piedzīvo lielas svārstības, vienlaikus tieši šobrīd ir radusies ļoti pateicīga augsne jauniem attīstības virzieniem, ilgtspējīgām idejām un straujākai izaugsmei, nekā tas būtu normālos apstākļos. Esmu pārliecināts, ka arī 2020. gada grantu saņēmēji šajā situācijā būs tikai ieguvēji, un saņemtais atbalsts palīdzēs vēl pārliecinošāk sasniegt savus biznesa mērķus,” saka A. Škapars.

Programmā (ie)dvesma uzņēmēji pieteica kopumā 77 idejas biznesa attīstīšanai Pierīgā. Visvairāk uzņēmēju ieceres un darbības jomas saistītas ar tekstilizstrādājumu un pārtikas produktu ražošanu, e-platformu un aplikāciju izstrādi, kā arī tūrisma pakalpojumu un atpūtas vietu attīstīšanu. Vairākas idejas saistītas arī ar medicīnas un skaistumkopšanas pakalpojumiem, bērnu un pieaugušo izglītību un sporta aktivitātēm.

Saņemto pieteikumu atlase notika trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu. Iesniegtos projektus vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā bija uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. No visām iesniegtajām idejām līdz noslēdzošajai kārtai – tiešsaistes prezentācijām žūrijai – tika izvirzītas 24 pārliecinošākās.

Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem: seb.lv/iedvesma

Grantu programma “(ie)dvesma” norisinājās jau ceturto reizi, un tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Finansējuma saņemšanai varēja pieteikties gan privātpersonas, kas plāno uzsākt savu biznesu, gan arī jau esoši uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no sešām grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām un dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem.

Grantu programmas (ie)dvesma 2020. gada laureātu apbalvošanas ceremonijas ieraksts:

Izaicinājumos saskatījāt biznesa iespēju?

Sāciet ar Starta komplektu un pirmo gadu lietojiet bez maksas.

 
 • Biznesa uzsācējiem - 22.05.2020

  Kā sociālos medijus izmantot uzņēmuma labā

  Kā sociālos medijus izmantot uzņēmuma labā

  Lai uzņēmums gūtu panākumus sociālajos medijos, jāizprot zīmola balss, jāizvēlas piemērotākais medijs un radoši jāpieiet satura radīšanai. Par to, kā uzņēmumiem neapmaldīties sociālo tīmekļa vietņu džungļos, piesaistīt auditoriju un noturēt tās uzmanību, stāsta SEB bankas Digitālā mārketinga vadītājs Andrejs Saldavs.

  Lasīt vairāk

 • Biznesa uzsācējiem - 29.06.2020

   Kā nodibināt uzņēmumu attālināti

  Kā nodibināt uzņēmumu attālināti

  Šobrīd viss uzņēmuma dibināšanas process, tajā skaitā dokumentu parakstīšana un iesniegšana, var notikt pilnībā attālināti. Arī drošai elektroniskai dokumentu parakstīšanai nepieciešamo eParakstu var iegūt, nedodoties ārā no mājām, ar kurjera starpniecību.

  Lasīt vairāk

 • Biznesa uzsācējiem - 26.08.2019

  Piecas lietas, kas jāņem vērā biznesa uzsācējam

  Piecas lietas, kas jāņem vērā biznesa uzsācējam

  Veidot savu uzņēmumu bieži nozīmē mesties nezināmajā, jo tikai retajam ir pieredze un zināšanas, kā tas darāms. Var gadīties tā, ka pārāk daudz uzmanības tiek novirzīts sīkumiem un aizmirsts par pašu būtiskāko – kāpēc biznesa projekts vispār ir uzsākts.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.