Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 05.08.2020
internetveikals | e-veikals | e-komercija

Vai interneta veikalam vajadzīgs PayPal risinājums

Vai interneta veikalam vajadzīgs PayPal risinājums

Ikvienam interneta veikalam ir būtiski nodrošināt klientiem dažādas norēķinu iespējas. PayPal ir viens no populārākajiem tiešsaistes maksājumu veidiem, kas lieti noderēs, ja vēlaties piesaistīt ārvalstu pircējus, piedāvājot tiem drošu un uzticamu maksājumu iespēju.

 • PayPal ir pasaulē populāra tiešsaistes norēķinu sistēma, kas pircēju un pārdevēju aizsargā no krāpnieciskiem darījumiem.
 • Īpaši noderīga PayPal ir tiem tirgotājiem, kuri vēlas savam interneta veikalam piesaistīt ārvalstu pircējus.

Daudzās populārās e-komercijas platformās PayPal jau ir integrēta vai ir viegli uzstādāma, tāpēc to var izmantot kā vienīgo norēķinu opciju, ja plānojat tirgoties maz un neregulāri vai ja lielākā daļa jūsu pircēju atrodas ārvalstīs.

PayPal ir samērā viegli  integrējama arī daudzās maksājumu sistēmās.

Ērts risinājums dažādu norēķinu veidu pieņemšanai ir SEB E-komercijas maksājumi, kas iekļauj ne tikai karšu un internetbankas maksājumus, bet arī PayPal pārskaitījumus.

Nodrošināt klientu ērtības

Jo vairāk norēķinu opciju jūsu interneta veikals piedāvā, jo lielāka ir iespēja piesaistīt tos pircējus, kuri dod priekšroku konkrētam norēķinu veidam, sevišķi, ja vēlaties tirgot savu preci arī ārpus Latvijas.

Statistika liecina, ka pircēju paradumi dažādās valstīs ievērojami atšķiras. Piemēram, Francijā 80% pircēju norēķiniem internetā izmanto banku kartes, savukārt Vācijā ar kartēm izvēlas maksāt mazāk nekā 25% patērētāju un populārāki ir banku pārskaitījumi.

PayPal ir iecienīts norēķinu veids daudzās pasaules valstīs, jo sniedz papildu drošības garantu kā pircējam, tā pārdevējam, tāpēc aplūkosim, vai un kāpēc to būtu vērts iekļaut savā interneta veikala norēķinu sistēmā.

PayPal kā papildinājums, nevis vienīgā opcija

Ja esat izveidojis savu interneta veikalu un vēlaties sākt tirdzniecību, bet nevēlaties ieguldīt maksājumu sistēmu programmēšanā, viena no vienkāršākajām opcijām ir piedāvāt pircējiem norēķinus caur PayPal — ASV radīto un globālu popularitāti iemantojušo norēķinu sistēmu, kas ļauj pircējam un pārdevējam droši veikt savstarpējus darījumus internetā.

Izmantojot PayPal, pircējs veic apmaksu ar karti, taču PayPal darbojas kā vidutājs, kurš nevienai pusei neizpauž otras finanšu datus, kā arī iesaistās problēmu gadījumos.

Lai gan pasaulē — īpaši ASV un Kanādā — PayPal ir populāra opcija, Latvijā un citviet Eiropā pircēji biežāk dod priekšroku citiem norēķinu veidiem, piemēram, pirkuma apmaksai ar karti internetbankā vai saņemšanas brīdī. Tāpēc, ja piedāvāsiet tikai PayPal, kas daļai pircēju ir sveša, viņi var izvēlēties iepirkties citur.

Šā iemesla dēļ ir gudrāk savā veikalā uzstādīt tādu maksājumu risinājumu, kurā PayPal ir integrēta, bet līdztekus ir pieejamas arī citas norēķinu opcijas. Šādu risinājumu piedāvā SEB banka.

Kā pievienot PayPal jau esošam interneta veikalam

Ja jūsu interneta veikals vēl nenodrošina iespēju norēķināties tiešsaistē un pagaidām vēlaties izmantot tikai Paypal, tirgotāja konta izveide un PayPal pogas instalēšana ļaus jums droši pieņemt maksājumus gan ar VISA un Mastercard, gan ar American Express kartēm, gan citos veidos.

No tā, kurā platformā jūsu interneta veikals ir izveidots, būs atkarīgs, cik viegli vai sarežģīti tajā būs uzstādīt PayPal. Daudzās populārās e-komercijas platformās, piemēram, PrestaShop, Magento, WooCommerce vai OpenCart, PayPal norēķinu sistēmas pievienošanai ir nepieciešami vien daži soļi — lielākās platformas parasti nodrošina detalizētas instrukcijas, kā to izdarīt. Piemēram, šeit atrodama instrukcija, kā PayPal integrēt Wordpress platformā izveidotā veikalā. Daudzās platformās integrēšanu var veikt bez specifiskām tehniskām zināšanām, tomēr dažās būs jāpiesaista profesionāļi.

Attīstiet savu e-biznesu

ar e-komercijas maksājumiem

Ja šobrīd jūsu veikals jau piedāvā apmaksu ar karti, bet jūs vēlaties pievienot norēķinu iespējām arī PayPal, jums jāseko instrukcijām, kā to integrēt tieši jūsu izmantotajā norēķinu sistēmā. Jāpiebilst, ka ir gadījumi, kad tas nav iespējams, piemēram, Stripe norēķinu platformā PayPal integrācija nav paredzēta.

Ar kādām neērtībām rēķināties

PayPal pagaidām nav pieejama latviešu valodā, šī platforma neatbalsta arī norēķinus internetbankās un ērtu atskaišu ģenerēšanu Latvijā populārākajās grāmatvedības programmās.

Izmantojot PayPal, jārēķinās ar diezgan augstu komisijas maksu. Tāpat jāņem vērā, ka, lai rīkotos ar PayPal kontā ienākušo naudu, jums tā būs jānovirza uz karti un par katru transfēra reizi jāmaksā noteikta komisijas maksa.

Viens risinājums populārākajiem norēķinu veidiem

Lai klientam nebūtu jālauza galva, kā integrēt savā interneta veikalā vairākas norēķinu opcijas, SEB banka piedāvā izmantot jau gatavu risinājumu – E-komercijas maksājumi. Ar tā palīdzību jūs varat piedāvāt pircējiem norēķināties ne tikai ar Visa un Mastercard kartēm un PayPal, bet arī ar pārskaitījumiem internetbankā no lielāko Baltijas valstu banku kontiem un visus maksājumus ērti pārvaldīt vienuviet. Jāņem gan vērā, ka par PayPal sistēmas izmantošanu būs jānoslēdz atsevišķs līgums.

Ja esat SEB bankas klients, lai uzzinātu pakalpojuma cenas un noskaidrotu, kā integrēt risinājumu jūsu interneta veikalā, piesakieties klātienes konsultācijai filiālē vai video konsultācijai.

Linda Ezerkalna

Ir lietas, ko biznesā nevar paveikt attālināti

Bet atvērt sava uzņēmuma kontu var video konsultācijā.

 

 • Bizness - 24.07.2020

  Video seminārs: Kā atrast e-komercijas biznesa iespējas

  Video seminārs: Kā atrast e-komercijas biznesa iespējas

  Patīkams dizains vēl negarantē e-veikala panākumus. Veiksmīgas e-komercijas pamatā ir izpēte, savu biznesa mērķu, savas auditorijas un tās vajadzību izpratne. Digitālā mārketinga konsultants Edgars Koroņevskis eAkadēmijas seminārā stāsta, kā izvirzīt biznesa mērķus un kur meklēt auditoriju, kā arī izklāsta veiksmīgas e-komercijas priekšnoteikumus.

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 10.03.2020

  Video: Kā radīt efektīvu mārketinga stratēģiju

  Video: Kā radīt efektīvu mārketinga stratēģiju

  Ja aiz uzņēmuma reklāmas nav pārdomātas mārketinga stratēģijas, centieni pārdot pakalpojumus līdzinās kliegšanai pārpildītā stadionā, ir pārliecināts izaugsmes eksperts Ross Kingslands. Viņš sniedz padomus, kā uzņēmumiem definēt savu mērķus un sasniegt tos ar efektīvu mārketingu.

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 17.04.2020

  Kā izveidot interneta veikalu

  Kā izveidot interneta veikalu

  Tirdzniecība interneta veikalos ik gadu uzņem apgriezienus visā pasaulē, un Latvija nav izņēmums – mūsu valsts iedzīvotāji arvien biežāk iepērkas tiešsaistē. Covid-19 izplatības laikā šī tendence ir kļuvusi īpaši izteikta, jo iegādāties preces internetā ir ne tikai vienkāršāk, bet arī drošāk.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.